شاخص کیفی هوای اصفهان بر روی عدد ۱۸۸/ سه ایستگاه بنفش شد

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۸۱ در وضعیت ناسالم برای عموم است.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان، در ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۱۱۴ و سجزی با شاخص ۱۴۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های باهنر با شاخص ۲۰۶، خرازی با شاخص ۲۵۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۲۱۱ در وضعیت بنفش و بسیار ناسالم ثبت شده است.

نمایشگر کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری با شاخص ۱۸۶، جی ۱۷۹، رودکی ۱۷۵، فرشادی ۱۸۸ و فیض با شاخص ۱۷۴ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا هفت ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، پروین، باغ غدیر، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر نیز طی ماه گذشته و در شرایط آلودگی شدید هوای اصفهان قطع بوده است.

در حال حاضر وضعیت کیفیت هوای مبارکه با شاخص ۹۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، شاهین شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان غبار محلی در مناطق مرکزی از جمله شهر اصفهان تا اوایل هفته پیش رو ادامه دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5529954

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha