تخصیص ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور به مرکزی

ساوه - رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: در سفر دولت سیزدهم به استان مرکزی علی رغم مشکلات مالی مبلغ ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های این استان اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد سبزی ظهر سه شنبه طی بازدید از تشکیلات خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه با تاکید بر وحدت و همگرایی در کشور اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام ارزشی است بنابراین در هر جایگاهی که هستیم باید برای اعتلای نظام کمک کنیم تا کشور آسیب پذیر نباشد و با عزت و اقتدار در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

وی افزود: اگر تهدیدی متوجه کشور باشد اصولگرا و اصلاح طلب نخواهیم داشت زیرا در مبانی اعتقادی به نظام جمهوری اسلامی ایران یکسان هستیم و انتظار داریم همه دست به دست هم دهیم تا وحدت شکل بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی تصریح کرد: دو قطبی شدن در جامعه یک آفت است و باید با وجود دیدگاه‌های متفاوت و با همه فشارهای اقتصادی و سیاسی برای رفاه مردم و پیشرفت مملکت تلاش کنیم.

حجت الاسلام سبزی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان مرکزی گفت: در سفر دولت سیزدهم به استان مرکزی علی رغم مشکلات مالی مبلغ ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرا پروژه‌های این استان اختصاص یافت و سهم دو شهرستان ساوه و زرندیه از این اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

انتقال آب از سد کوچری مهم‌ترین پروژه در استان مرکزی است

وی افزود: برای پروژه انتقال آب از سد کوچری که مهم‌ترین پروژه در سطح استان مرکزی است مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان، ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوه پیش بینی شده و در حوزه راه‌ها و میراث فرهنگی نیز اعتباراتی برای دو شهرستان پیش بینی شده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه تصریح کرد: در شهرستان ساوه کم‌ترین تنش در صنایع و تأمین نیروی انسانی را داریم اما در سایر نقاط کشور با کمبود نیروی کار مواجه هستیم و علت آن اجرا نشدن صحیح آمایش سرزمینی است و این مسئله‌ای است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند و خواستار تدوین سند راهبردی و استراتژیک در حوزه‌های مختلف شدند.

حجت الاسلام سبزی با اشاره بر ضرورت تأمین زیر ساخت‌ها در اجرا پروژه‌ها گفت: احداث نیروگاه و تأمین مسکن نیاز اصلی شهرستان ساوه است که باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود.

وی افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی منشأ فساد بود و مشکلاتی را برای کشور به همراه داشت که سبب شد کشور از ریل واقعی خود خارج شود و قطعاً برای برگشت به ریل واقعی مشکلاتی وجود خواهد داشت اما حذف ارز ۴۲۰۰ یک ضرورت انکار ناپذیر بود که به فضل الهی و حمایت مردم از این گردنه هم با سربلندی عبور کردیم.

کد خبر 5559277

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha