جزئیات انتقال ۶ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی به استان‌ها

مدیرکل امور مؤدیان سازمان امور مالیاتی جزئیات انتقال پرونده مالیاتی شرکت هایی که محل فعالیت آنها غیر از مرکز است را، به استان محل فعالیت تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد جهانی کیا مدیرکل امور مؤدیان سازمان امور مالیاتی دقایقی قبل در برنامه زنده تلویزیونی درباره اظهارات اخیر سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد مبنی بر بازگشت حدود ۶ هزار میلیارد تومان از مالیات دریافتی به استان‌های محل فعالیت مالیات دهندگان گفت: در راستای اجرای جزو ۲ بند د تبصره ۶ قوانین بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، مالیات و عوارض پرداختی شرکت‌ها باید به محل فعالیت اصلی و تولیدی آنها برگردد.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی مکلف شده تا پرونده‌های مالیاتی این شرکت‌ها را به ادارات کل محل فعالیت ارجاع دهد. لذا ادارت کل امور مالیاتی استان‌ها مکلف شده اند تا اگر شرکتی پرونده آنها در استان محل فعالیت وجود نداشت شناسایی و به اداره کل مبدا درخواست انتقال پرونده آن شرکت را ارائه دهد.

جهانی کیا ادامه داد: اداره کل مالیاتی مبدا در صورت تشخیص به انتقال پرونده این مودی مالیاتی، با انتقال آن به اداره کل مالیاتی استان جدید موافقت خواهد کرد.

وی درباره دستگاه توزیع کننده مالیات که سازمان مالیاتی است یا برنامه و بودجه؟ یادآور شد: به صورت عام، همه مالیات و عوارضی که سالانه سازمان امور مالیاتی باید وصول کند به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می‌شود؛ بر اساس وضعیت اقتصادی و پراکندگی فعالیت شرکت‌ها، پرونده‌های مالیاتی درون سازمان مالیاتی بین استان‌ها تقسیم می‌شود و استان‌ها هم موظف به تقسیم پرونده‌ها هستند.

مدیرکل امور مودیان سازمان امور مالیاتی افزود: در سه ماهه نخست امسال فهرست هزار و ۵۲۷ پرونده از طرف ادارات کل استان‌ها شناسایی و درخواست جابجایی آنها ارائه شد. تاکنون با انتقال هزار و۲۹۳ فقره پرونده موافقت شده است. سال گذشته نیز ۲ هزار و ۴۰۰ شرکت شناسایی شده اند که محل فعالیت آنها در استان دیگری بود و ۲ هزار و ۳۱۵ پرونده معادل ۹۷ درصد جابجا شد. انتظار می‌رود امسال با توجه به روند سه ماهه نخست و فعال شدن منابع جدید ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده مالیاتی جدید شناسایی شوند.

کد خبر 5562360

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha