مراجع قضائی با قانون شکنان برخورد کنند

بوشهر- امام جمعه اهرم گفت: مراجع قضائی با مسببین و تحریک کنندگان و عاملین این کارها و قانون شکنان در اسرع وقت با آنها برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهرم با گرامیداشت در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب دنیای استکبار به طور خاص آمریکا با تمام وجود احساس کردند و به وحشت افتادند که این انقلاب اسلامی که با پشتوانه همه مردم و به امامت مرجعی که مثل امام معصوم به آن معتقد بودند پیروز شده است دودمان آنها را برباد خواهد داد لذا جنگی را توسط حزب بعث علیه ملت ایران آغاز کردند که از حیث آمار و کمیت بیش از ۲۵۰ هزار شهید و صدها هزار مجروح برجا گذاشت.

وی افزود: به خیال خودشان آمده بودند که مرزها را جابجا کنند و آمده بودند خاک ایران را تصرف کنند و آمده بودند که دو سه روزه تهران را تصرف کنند و این انقلاب را محو کنند. اما نوجوان و جوانان عزیز بدانید با رشادت‌های بسیجیان و همه نیروهای جان بر کف حضرت روح الله رضوان الله تعالی علیه نه اینکه مرزها تصرف نشد بلکه با فرماندهی امام قائد بعد از جنگ مرزهای جغرافیای مقاومت کنار گوش اسرائیل و آمریکا در قاره آمریکا رسیده است.

امام جمعه اهرم اظهار داشت: جوان امروز می‌داند که نه تنها یک وجب از خاک ایران اسلامی تصرف نشده بلکه امروز کسی جرأت نزدیک شدن به مرزهای آبی، خاکی و هوایی را ندارد شاهدش هم سرنگونی گران‌ترین پهپاد جاسوسی آمریکا و دستگیری کماندوهای نیروی دریایی انگلیس و آمریکا است. غرب تصور کرده بود که این آخرین تقابل استکبار خواهد بود و برای همیشه جبهه حق و تفکر شیعی را از روی زمین محو خواهد کرد اما برآورد اشتباه راهبردی آنها این بود که تصورشان این بود که سلاح‌های پیشرفته و بمب‌های شیمیایی و موشک‌هایی که ایران نداشت و هواپیماهای پیشرفته سبب پیروزی آنها خواهد شد درحالی که اینها تفوق قدرتی ایجاد نمی‌کرد بلکه ایمان مردم و صبر آنها بود که مکتب اسلام و تشیع را برای همیشه ماندگار کردند.

وی ادامه داد: جوانان مؤمن انقلابی پای کار ولایت موازنه جنگ ۸ ساله تغییر دادند و موشکی که ما از لیبی وارد می‌کردیم و ۶ ساعت طول می‌کشید تا یک موشک آماده شلیک شود امروز تولید ماهواره بر و موشک و شهرهای موشکی داریم که در عرض چند دقیقه هزاران موشک به صورت نقطه زن آماده پرتاب خواهد شد.

پهلوزاده بیان کرد: موشک رضوان که دیروز رونمایی شد سرعتش ۸ برابر سرعت صوت است. همه و همه به برکت روحیه مدیریت جهادی و شعار ما می‌توانیم است.

وی گفت: اگر صدام و اذنابش تصور می‌کردند که انقلاب اسلامی برای چند روز بیشتر دوام نخواهد آورد اما به برکت مقاومت ملت شریف ایران، امروز نه صدامی وجود دارد و نه دیگر مستکبرانی که آرزوی از بین برداشتن ایران داشتند.

امام جمعه اهرم بیان کرد: اربعین امسال که بیش از ۱۴ قرن از ابتدای اسلام می‌گذرد شکوه و عظمت اسلام سال به سال در بالاترین سطح قرار گرفته و تا وقتی که ما تابع اسلام و رسول خدا و ائمه علیهم السلام باشیم پیروز خواهیم بود.

وی گفت: بنابراین جوانان امروز به این نکته توجه دارند که رمز پیروزی در گام دوم انقلاب اسلامی رجوع به شاخص‌های دفاع مقدس است، شاخص‌هایی همچون ایمان به خدا و اعتقاد به نصرت الهی و توکل به امدادهای غیبی و مدیریت جهادی است.

امام جمعه اهرم خاطر نشان کرد: حوادث دو سه روز گذشته که در بعضی از شهرها صحنه‌های دشمن شادکن به نمایش درآوردند که بخاطر اتفاقی که افتاده و بعضی از افرادی که از بودجه و اعتبار صدا و سیما و ورزش این مردم استفاده کردند شدند آتش بیار معرکه و مقدمه‌ای شد برای آتش زدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی که خون صدها هزار شهید برای اعتلای آن داده شده، قرآنی آتش زده شد که همه انبیا و اولیا برای آن جان دادند، به امام حسین علیه السلامی توهین شد که اربعین امسال بیش از ۲۲ میلیون انسانِ آزاده از سراسر عالم برای عرض ارادت به محضر ایشان در پیاده روی شرکت کردند، به جوانان و مردم و زنان چادری این مرز و بوم رحم نکردند و تعدادی را شهید کردند و بعضی را داعش وار به آتش کشیدند این اعمال شیطانی معیار شناخت این فتنه است.

وی تصریح کرد: عده‌ای که فریب خوردند و در این پویش‌ها شرکت کردند بدانند که اگر راضی به این کارها باشند در گناه اینها شریک هستند.

وی گفت: سرباز یا درجه دار نیروی انتظامی یا بسیجی که با کمترین تنش برای دفاع از مال و ناموس مردم در میدان فتنه قرار دارد و از اسلام و قرآن و ناموس شما دفاع می‌کند، این برخوردها و به شهادت رساندن پرسنل این نیرو، نشان از توحش و نوکری استکبار دارد که لازم است مراجع قضائی از مسببین و تحریک کنندگان و عاملین این کارها و قانون شکنان در اسرع وقت با آنها برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.

وی تصریح کرد: از آنجا که آزاد گذاشتن شبکه‌های اجتماعی خارجی تأثیر بسیار زیادی بر تحریف افکار عمومی و بستر ارتباط فتنه گران است باید به مسئولین فضای مجازی کشور و خاصه آن دبیر دوران ولنگار قبل و میراث دار تفکر منحط قبلی باید عرض کرد اگر می‌بینید فتنه گران؛ قرآن را آتش می‌زنند اگر مأمور مظلوم نیروی انتظامی را آتش می‌زنند و اگر چادر از سر ناموس مردم می کشند بدان که نجابت دختران و ایمان پسران و چادر ناموس این مرز و بوم پیش شما هیچ ارزشی ندارد والا اقدامی می‌کردند. کسی که حرف امام جامعه را گوش نکند و گوشی در و گوشی دروازه داشته باشد با آن کسی که آن طرف مرز نشسته و مدیریت فتنه می‌کند تفاوتی ندارد و باید با ترک فعل این مدیران نالایق در آماده نکردن شبکه ملی و عدم تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی کوتاهی کردند برخورد شود.

پهلوزاده افزود: منتظر هستید چه آتش بزنند و منتظر هستید به چه چیزی بی حرمتی شود مگر مال و جان و ناموس مردم کم است. خانواده‌های محترم پدرها و مادرها هم مواظب فضای مجازی باشید که این فضا قتلگاه فرزندان شما نشود.

امام جمعه اهرم با تسلیت ۲۸ صفر سالروز شهادت نبی مکرم اسلام و امام مجتبی علیهما السلام گفت: از برکات وجود پیامبر اسلام تغییر جامعه جاهلی به جامعه اسلامی و امت واحده اسلامی است که با دعوت به خدا و با حکمت و با محبت و اخلاق این تحول ایجاد شد.

وی گفت: گرایش روز افزون مردم دنیا به آموزه‌های دین اسلام نشان از فطری و تعالی بخش بودن این آموزه‌ها دارد. فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و مقابله با استکبار دو آموزه مهم این دین فطری است که سبب جهانی شدن آن شده است.

وی با تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام گفت: امام رضا می‌فرماید مَن جَلَسَ مَجلِساً یُحیی فیهِ أمرُنا لَم یمُت قَلبُهُ یومَ تَموتُ القُلوبُ. هر کس در مجلسی بنشیند که یاد و نام ما در آن زنده می‌شود، در آن روزی که دل‌ها می‌میرند، دل او نمی‌میرد.

وی بیان کرد: بالاترین رتبه احیای امر ائمه علیهم السلام مساله حکومت اسلامی است که همه ائمه در این مسیر به شهادت رسیدند و شایسته است همه هیأت‌ها و بانیان مساجد در اقامه عزای پیغمبر اکرم و امام مجتبی و امام رضا علیهم السلام اهتمام لازم داشته باشند. در پایان از حضور باشکوه بسیجیان شبکه تربیتی و فرماندهی صالحین تقدیر و تشکر می‌کنیم.

کد خبر 5595920

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha