نحوه کسب سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس اعلام شد

اتحادیه جهانی کشتی نحوه کسب سهمیه‌های بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کشتی گیران برای راه یابی به المپیک پاریس ۳ مسابقه کشتی شامل رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳، مسابقات قهرمانی قاره‌ای ۲۰۲۴ و رقابت‌های مقدماتی المپیک ۲۰۲۴ را در پیش خواهند داشت. در مجموع (۱۸ وزن) سه سبک آزاد، فرنگی و زنان (هر سبک ۶ وزن) ۱۶ کشتی گیر سهمیه المپیک را بدست می‌آورند و مجموع سهمیه‌های المپیک ۲۸۸ سهمیه خواهد بود که هر کشور می‌تواند در هر وزن حداکثر با یک کشتی گیر به میدان برود.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: خوشحالیم که دور مقدماتی و نحوه حضور در المپیک ۲۰۲۴ را تأیید می‌کنیم و تغییراتی در مورد نحوه کسب سهمیه ایجاد کرده ایم که باعث ایجاد توزیع عادلانه سهمیه‌ها در رقابت‌های جهانی و مقدماتی المپیک می‌شود. هر کشتی گیر متولد قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۰۶ واجد شرایط حضور در المپیک ۲۰۲۴ خواهد بود و فدراسیون‌هایی که در رقابت‌های قاره‌ای ۲۰۲۳ شرکت کرده باشند، طبق سیستم بروز شده می‌توانند در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ که اولین مرحله کسب سهمیه المپیک پاریس است، با همان تعداد ورزشکار در هر سبک (مسابقات قاره‌ای) شرکت کنند.

اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفته تعداد سهمیه‌های کسب شده در رقابت‌های جهانی را از ۶ به ۵ سهمیه کاهش دهد و تعداد این سهمیه از ۱۰۸ به ۹۰ کاهش یافته است. در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ که مرحله اول کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ است دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز مشترک (۴ نفر) می‌توانند به صورت مستقیم در المپیک حضور داشته باشند و پنجمین سهمیه با مبارزه بین نفراتی که در رقابت‌های کسب مدال برنز شکست خورده اند مشخص می‌شود.

در مرحله دوم ۱۴۴ کشتی گیر از طریق سهمیه مسابقات قاره‌ای در سال ۲۰۲۴ به المپیک پاریس راه خواهند یافت که شامل دو نفر برتر هر وزن المپیکی (فینالیست‌ها) خواهد بود. ورزشکارانی که در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ کسب سهمیه کرده اند واجد شرایط حضور در رقابت‌های کسب سهمیه ی قاره‌ای نخواهند بود مگر اینکه در سبک دیگری حضور یابند. و فدراسیون‌های ملی می‌توانند به همان تعداد که در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ کشتی گیر اعزام کرده اند در مسابقات مقدماتی المپیک قاره‌ای نیز شرکت داشته باشند.

در مرحله سوم و پایانی کسب سهمیه (انتخابی المپیک در سطح جهان) به جای دو سهمیه‌ای که قبلاً ارائه می‌شد، در هر وزن ۳ نفر می‌توانند کسب سهمیه کنند که شامل نفرات اول و دوم هر وزن به همراه برنده مبارزه بین نفراتی که مدال برنز آن وزن را گرفته اند می‌باشد. (۵۴ سهمیه در ۱۸ وزن)

تنها کشورهایی می‌توانند کشتی گیران خود را به این مسابقات اعزام کنند که در مراحل اول و دوم سهمیه کسب نکرده باشند. در صورت وجود داشتن سهمیه استفاده نشده به دلیل انصراف، تخلف دوپینگ یا عدم شرکت، این سهمیه به بهترین کشتی گیر بعدی در آن وزن منتقل می‌شود.

دوره مقدماتی کسب سهمیه از ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۳ لغایت ۱۲ می ۲۰۲۴ شامل برگزاری ۶ مسابقه در ۸ ماه خواهد بود. آخرین مهلت ثبت نام در المپیک پاریس ۸ جولای ۲۰۲۴ است و مسابقات کشتی روزهای ۴ لغایت ۱۱ آگوست ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.

نامزدی برای میزبانی مسابقات انتخابی المپیک در قاره‌ای و جهانی باز است و کشورهای متقاضی می‌توانند نامزدی خود را برای میزبانی این مسابقات به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کنند.

کد خبر 5599139

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha