توسعه محصولات و اکتشافات علمی جدید در حوزه فناوری نانو

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با ستاد توسعه فناوری نانو تفاهم نامه ای در راستای توسعه محصولات و اکتشافات علمی جدید منعقد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران نانو، تفاهم نامه همکاری مشترک طرح‌های پژوهشی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ( INSF )و ستاد نانو در حوزه نانوانفورماتیک و علوم داده نانو در چهار محور منعقد شد.

این همکاری با دو هدف «پژوهش و توسعه ابزارهای فناوری اطلاعات و محاسباتی تخصصی، پایگاه‌های داده و سیستم‌های اطلاعاتی مرتبط با علم و فناوری نانو» و «توسعه محصولات و اکتشافات علمی جدید بر مبنای استفاده از ابزارهای تحلیلگر و پیش بینی کننده خواص و ویژگی‌های نانومواد» اعلام شده است.

کشف نانومواد جدید با استفاده از ابزارهای محاسباتی / توسعه ابزارهای مرتبط)، (پیش بینی خواص نانومواد)، (داده‌کاوی و ساختار دهی به دانش موجود در یک حوزه‌ی مشخص نانو بر اساس مهندسی آنتولوژی)، (توسعه سیستم‌های یادگیری ماشین برای حل مسائل دانشی / صنعتی در حوزه نانو) محورها و اولویت‌های پژوهشی این همکاری هستند.

«نانوبیوسنسورها»، «نانوکاتالیست‌ها» و «نانوایمنی» از محورهای این همکاری است.

در این همکاری از طرح‌های پژوهشی، رساله دکتری و پسادکتری حمایت می‌شود.

بر اساس این‌تفاهم نامه از ۲۰ طرح پژوهشی، ۲۰ طرح پسا دکتری و ۲۰ رساله دکتری در راستای سیاست‌ها، اولویت هاو ضوابط طرفین حمایت می‌شود.

کد خبر 5600936

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha