معابر یاسوج زیر تیغ دستگاه ها/ ۱٠٠٠ حفاری رها شده داشتیم

یاسوج_ تیغ حفاری‌های دستگاه های خدمات رسان، آسفالت خیابان های شهر یاسوج را از بین برده و موجب گلایه شهروندان و شهرداری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حفاری‌های دستگاهی این روزها به معضلی حادثه ساز در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده است.

انشعابات جدید، شکستگی‌ها و به ویژه حفاری‌های نیمه تمام در شهر یاسوج گلایه شدید مردم را رقم زده و آب و فاضلاب در صدر دستگاه‌های حفار شهری قرار دارد.

با نگاهی ساده به زیرساخت آسفالت شهری در برخی مناطق، اقدام به حفاری تنها چند روز پس از آسفالت بیانگر عدم همکاری دستگاهی است.

به نظر می‌رسد عدم تعامل دستگاهی بخشی از آسیب‌های وارده به زیرساخت شهر یاسوج را رقم زده است.

معابر یاسوج زیر تیغ دستگاه ها/ ۱٠٠٠ حفاری رها شده داشتیم

در همین راستا مسئول کمیته حفاری شهرداری یاسوج با انتقاد از عملکرد برخی از دستگاه‌های خدمات رسان، گفت: متأسفانه حفاری‌های رها شده در شهر یاسوج جولان می‌دهد.

بهنام قدمی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در برخی مناطق تعدادی حفاری داریم که دستگاه خدمات رسان موظف به اصلاح بافت تخریب شده و آسفالت بوده، اما ماه‌ها از عدم تعهد به وظایف می‌گذرد.

قدمی با اشاره به اینکه تاکید ما بر تعامل تمام دستگاه‌ها برای جلوگیری از بروز حفاری‌های رها شده است، ابراز داشت: در مناطقی آسفالت یک ماهه نیز مورد حفاری قرار گرفته است.

مسئول کمیته حفاری شهرداری یاسوج گفت: حجم کار آب و فاضلاب بالا بوده و بخشی از آسیب به آسفالت‌ها نیز بر اثر شبکه‌های فرسوده آبرسانی است.

قدمی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات آسفالت معابر در چندین نقطه آغاز شده و تاکید ما بر جلوگیری از حفاری‌های گاه و بیگاه دستگاه‌ها است.

همچنین مدیر روابط عمومی شهرداری یاسوج بر نقش مؤثر رسانه‌ها در ترویج فرهنگ شهر خوب تاکید کرد و گفت: نگاه ما خدمات رسانی همه جانبه به مردم با تکیه بر تعامل دستگاهی است.

هاشم یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: حفاری‌های رها شده در سطح شهر یاسوج موجب گلایه شهروندان شده که باید دستگاه‌های خدمات رسان به تعهدات خود کامل عمل کنند.

وی ابراز داشت: گاهاً در یک منطقه حفاری یا واگذاری انشعاب گاز، آب و یا فاضلاب انجام می‌شود، اما عدم توجه به اصلاح و آسفالت محل حفاری گاهاً به تصادفات خطرناک نیز منجر شده است.

یوسفی با بیان اینکه برای این تخلفات پرونده تشکیل می‌شود، عنوان کرد: نگاه ما بر هم افزایی برای خدمات رسانی مطلوب و اصولی به مردم است.

وی همچنین به رها سازی نخاله‌های ساختمانی اشاره کرد و ابراز داشت: این موضوع نیز باید در قالب «شهر خوب را شهروند خوب می‌سازد» اصلاح شود.

معابر یاسوج زیر تیغ دستگاه ها/ ۱٠٠٠ حفاری رها شده داشتیم

مدیر روابط عمومی شهرداری یاسوج گفت: بخش دیگر معضلات در رابطه با حریم پیاده روها بوده و اغلب مغازه داران با بی توجهی باعث ایجاد مزاحمت برای عابرین می‌شوند.

در ادامه مشاور اجرایی شهردار یاسوج گفت: بیش از یکهزار حفاری در طول یکسال گذشته در یاسوج رها شد که این ظلم به مردم است.

جمشید ارجمند در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: انتظار می‌رود که کمیته حفاری فرمانداری ورود جدی به این موضوع داشته و دستگاه‌های با حفاری‌های رها شده را پاسخگو کند.

ارجمند گفت: شهر یاسوج در گذشته در بحث تکمیل زیرساخت‌ها با یک عقب ماندگی مواجه بوده و دستگاه‌های دولتی نیز باید چه در بحث عوارض و چه هم افزایی جدیت بهتری داشته باشند.

معابر یاسوج زیر تیغ دستگاه ها/ ۱٠٠٠ حفاری رها شده داشتیم

ارجمند با بیان اینکه یاسوج بیشترین جمعیت شهری را در استان به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: نگاه ویژه دستگاه‌ها به رفع مشکلات شهر یاسوج ضروری است.

مشاور شهردار یاسوج گفت: دستگاه‌های خدمات رسان اگر قصدی مبنی بر حفاری دارند، باید هزینه ترمیم را در نظر گرفته و تکمیل کنند.

ارجمند افزود: خدمت رسانی ناقص می‌تواند آسیب زا شده و مسئولان به عنوان یک شهروند نه در قالب مدیر یک دستگاه، تعهدی قوی‌تر به ساختن یک شهر داشته باشند.

کد خبر 5646121

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha