تفاهم‌نامه همکاری با هدف کاهش حوادث و تصادفات حمل‌ونقل عمومی کشور

تفاهم نامه سه جانبه مذکور باحضور وزیرراه وشهرسازی،فرمانده نیروی انتظامی ومعاون علمی وفناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری درحاشیه ششمین نمایشگاه حمل ونقل و لجستیک به امضا خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رئیس مرکز توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی گفت: تفاهم‌نامه سه جانبه با هدف کاهش حوادث و تصادفات حمل و نقل عمومی کشور، با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده نیروی انتظامی و معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری روز یکشنبه ۲۷ آذر در حاشیه ششمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک به امضای طرفین خواهد رسید.

با پیگیری مرکز توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی و تلاش‌های یکسال اخیر این مرکز نحوه ارتقا ایمنی شبکه حمل و نقل کشور به عنوان راه حل کاهش تصادفات و تلفات حمل و نقل عمومی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

فاطمه سادات حمیدیان رئیس مرکر توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی در این رابطه گفت: با رایزنی‌ها و تفاهماتی که میان وزارت راه و شهرسازی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، مقرر شد از ظرفیت و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان داخلی درزمینه ارتقا ایمنی، ترافیک عمومی کشور و کاهش تلفات ناشی از تصادفات و حوادث جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی در حوزه‌های روانشناختی و عملکردی راهبران سیستم حمل و نقل عمومی کشور استفاده شود.

وی یادآور شد: در همین راستا با پیش بینی تأسیس مرکز نوآوری ترافیک کشور در وزارت راه و شهرسازی این مسئله اساسی کشور مورد رسیدگی علمی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، تفاهم نامه سه جانبه مذکور با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده نیروی انتظامی و معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری روز یکشنبه ۲۷ آذر در حاشیه ششمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک به امضای طرفین خواهد رسید.

کد خبر 5657625

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha