معضلی از جنس «نبود تاکسی در شهرستان تویسرکان»

همدان- در شهرستان تویسرکان به دلیل خیابان‌های کوچک مردم بیشتر مایلند از تاکسی‌های درون شهری استفاده کنند ولی وقتی با نبود تاکسی مواجه می‌شوند ترجیح می‌دهند از خودرو شخصی استفاده کنند.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: در شهرستان تویسرکان به دلیل خیابان‌های کوچک مردم بیشتر مایلند از تاکسی‌های درون شهری استفاده کنند ولی وقتی با نبود تاکسی در ساعات برگشت به منزل مواجه می‌شوند ترجیح می‌دهند که از خودروهای شخصی استفاده کنند که این خود مشکلاتی از قبیل جای پارک و ترافیک را برای شهرستان بوجود آورده است.

تاکسی‌های تویسرکان روز کار هستند

یک شهروند تویسرکانی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: تاکسی‌های شهرستان تویسرکان، روزها از ساعت ۹ صبح تا یک ظهر کار می‌کنند و شاهد صف‌های طویل تاکسی‌ها در ایستگاه‌ها هستیم اما از ساعت یک ظهر ساعت‌ها باید معطل تاکسی عبوری باشیم تا خود را به منزل برسانیم.

شهروند دیگری بیان کرد: زمان برگشتن به خانه در ساعات عصر انگار تاکسی در این شهر کار نمی‌کند و باید با آژانس یا ماشین عبوری رفت و آمد کنیم و این همه تاکسی که روزها در صف وجود دارند در شب‌ها غیب می‌شوند.

خانم تویسرکانی عنوان کرد: به دلیل اینکه شاغل هستم ظهرها و عصرها با نبود تاکسی مشکلاتی برایم پیش آمده است و به دلیل وضعیت اقتصادی توان استفاده از آژانس را ندارم و وقتی با تاکسی داران در این مورد صحبت می‌کنم، نبود مسافر را دلیل کار نکردن تاکسی‌ها عنوان می‌کنند.

کار در ظهر و عصر در تویسرکان به صرفه نیست

یک راننده تاکسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ظهرها و عصرها با کمبود مسافر روبرو هستیم و با یکی یا دو مسافر باید حرکت کنیم که به صرفه نیست و مسافران قبول نمی‌کنند کرایه اضافی بدهند و به همین دلیل تاکسی داران در این ساعات کار نمی‌کنند.

راننده دیگری افزود: کرایه کم، نبود مسافر و کمبود بنزین باعث شده که در بیشتر مسیرها تاکسی‌ها با تاریک شدن هوا کار نکنند.

کرایه پایین علت کار نکردن تاکسی‌های تویسرکان

رئیس تاکسیرانی شهرداری تویسرکان بیان کرد: طبق بازرسی‌های میدانی که از خط تاکسی‌ها صورت گرفته است تذکرات لازم داده شده، اما رانندگان تاکسی دلیل نبودن تاکسی را ترافیک بعد از اذان، نبودن مسافر و کرایه کم عنوان کرده‌اند.

معضلی از جنس «نبود تاکسی در شهرستان تویسرکان»

جمشید سوری یادآور شد: با توجه به صحبتهای انجام شده مقرر شده است که کرایه بعد از اذان تغییر کند که نامه و درخواست مربوطه به شورا برای تأیید ارسال شده که در صورت تأیید و مصوب شدن این موضوع، تاکسی داران دیگر بهانه‌ای برای کار نکردن در ساعات ظهر و عصر نخواهند داشت.

گفتنی است خیابان‌های تویسرکان مسیرهای کوتاهی دارد آیا با اضافه کردن قیمت‌ها می‌توان کار را پیش برد، آیا بهتر نیست کار نکردن تاکسی‌ها با کار دیگر پیگیری شود، با توجه به شرایط اقتصادی مردم تویسرکان اضافه کردن کرایه کار معقولی است؟ در این رابطه باید کارشناسانه تصمیم گرفت، رانندگان تاکسی در برخی مواقع حق دارند که بدلیل نبود مسافر کار نکنند اما تکلیف افرادی که ماشین شخصی ندارند و یا نمی‌خواهند از ماشین شخصی استفاده کنند چیست، آیا در این رابطه نباید تدابیری اندیشیده شود و تاکسی داران بصورت چرخشی در ساعات کم تردد مسافر جابه‌جا کنند، آیا با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده‌ها در ساعات پایانی روز یا شب باید از آژانس و تاکسی دربست استفاده کرد.

شهرداری و سازمان حمل و نقل همگانی شهرستان تویسرکان در این رابطه تدابیری بصورت دائم و همیشگی بیاندیشند و با بازرسی‌های سرزده از ایستگاه‌های تاکسی نظارت بیشتری بر این مسئله داشته باشند تا شاید بتوانند راه حل اساسی در این زمینه اجرایی نمایند و دنبال مسکن فوری نباشند بلکه باید دنبال راهکار اساسی باشند چون مطمئناً بعد از مدتی تاکسی داران به کرایه‌های جدید راضی نخواهند بود و نمی‌شود دوباره کرایه را افزایش داد.

کد خبر 5737070

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha