مزارع استان سمنان برای پیشگیری از سن غلات بازرسی می‌شوند

سمنان- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه هم اکنون تراکم سن غلات به وضعیت مبارزه نرسیده است، گفت: مزارع استان برای جلوگیری از شیوع سن غلات بازرسی می‌شوند.

فرانک قهرمان فرد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دلیل کاهش دمای هوا و بارش باران وضعیت شیوع سن در مزارع غلات استان سمنان به مرحله مبارزه نرسیده است، ابراز داشت: برای پیشگیری از شیوع سن غلات از هم اکنون مزارع تخت بررسی قرار گرفته است.

وی ضمن بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده که هم اکنون سن مادری این آفت در بوته‌های اطراف مزارع وجود دارد، افزود: برای جلوگیری از شیوع سن به داخل مزارع آگاهی‌های لازم به کشاورزان داده شده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه سال گذشته مبارزه با آفت سن در ۱۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان انجام شد، ابراز داشت: با انجام پیش آگاهی به کشاورزان می‌کوشیم تا کمترین مشکل را در این حوزه شاهد باشیم و غلات با کیفیت بهتری به بازار عرضه شود.

قهرمان فرد ضمن بیان اینکه سال گذشته بیشترین حجم مبارزه با آفت سن غلات در غرب استان سمنان صورت گرفت، تصریح کرد: در مابقی شهرهای استان نیز این معضل وجود دارد که با مبارزه با آن به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: مبارزه با آفت سن غلات به صورت مستمر تا پایان برداشت محصول ادامه دارد و از کشاورزان نیز درخواست داریم تا با ارتباط گرفتن کارشناسان شبکه مراقبت مراکز خدمات جهاد کشاورزی و استفاده از نظرات کارشناسی آنان بتوانند محصول خوبی را تولید کنند.

کد خبر 5740079

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha