۲۴ مرداد ۱۴۰۲، ۸:۴۰

رئیس ستاد انتخابات اردبیل خبر داد؛

ثبت‌نام ۱۲۷ نفر به ازای هر کرسی مجلس از استان اردبیل

ثبت‌نام ۱۲۷ نفر به ازای هر کرسی مجلس از استان اردبیل

اردبیل- رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: به ازای هفت کرسی استان در مجلس شورای اسلامی ۱۲۷ نفر در استان اردبیل پیش ثبت‌نام کرده‌اند.

رضا قاسمیان در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: آمار نهایی پیش ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی احصا و به صورت حوزه‌های انتخابیه مشخص شد.

وی تصریح کرد: از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجموع ۴۳۴ نفر ثبت نام کردند که ۳۹۶ نفر مرد و ۳۸ نفر زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: از مجموع پیش ثبت‌نامی‌ها در یک هفته گذشته از حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ۱۵۱ نفر و ۶ نفر زن پیش ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

قاسمیان افزود: از حوزه انتخابیه گرمی و انگوت ۷۴ نفر پیش ثبت نام کردند که ۷۰ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.

قاسمیان به آمار حوزه انتخابیه مشگین‌شهر نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این شهرستان نیز ۱۱۴ نفر در پیش ثبت‌نام مدارک خود را بارگذاری کردند که هفت نفر از آنها زن و ۱۰۷ نفر مرد هستند.

وی به حوزه انتخابیه خلخال و کوثر نیز اشاره کرد و گفت: از این حوزه انتخابیه نیز ۹۱ نفر مرد و ۲۱ نفر زن ثبت‌نام کرده‌اند که در مجموع ۱۱۲ نفر در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر در مرحله پیش ثبت‌نام مدارک خود را بارگذاری کردند.

قاسمیان آمار نهایی پیش ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل را ۸۹۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۸۱۵ نفر مرد و ۷۶ نفر زن برای انتخابات یازده اسفند امسال پیش ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

وی به مدارک تحصیلی داوطلبان نیز اشاره کرد و ادامه داد: ۶۲۱ داوطلب دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۴۶ نفر دکترا و ۱۳ نفر نیز تحصیلات حوزوی دارند.

قاسمیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۱۹ نفر ثبت‌نامی مربوط به ماده ۲۹ بوده که برای داوطلب شدن از مسئولیت خود در مهلت مقرر استعفا دادند.

وی ثبت‌نام ۱۴۳ ایثارگر را در انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد و اضافه کرد: قرار است با نهایی شدن آمار داوطلبان از روزهای آینده اطلاعات داوطلبان برای استعلام از چهار دستگاه در اختیار نهادهای مختلف قرار گیرد تا صحت سنجی مدارک تحصیلی، مدرک پایان خدمت، تابعیت داوطلبان و سایر استعلامات نیز از طریق ثبت احوال و مرجع قضائی انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل بیان کرد: با اتمام پیش ثبت‌نام، ثبت‌نام نهایی داوطلبان نیز ۲۷ مهرماه به مدت یک هفته و در قالب سامانه الکترونیکی انجام خواهد شد تا روند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنان با مطلوبیت به پیش برود.

قاسمیان میانگین سنی داوطلبان را یادآور شد و بیان کرد: از مجموع داوطلبان بیشترین آمار مربوط به گروه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال است که ۳۷ درصد داوطلبان را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: ۳۶ درصد داوطلبان به تعداد ۳۲۳ نفر در گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۳ درصد داوطلبان در گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال و تنها ۴ درصد داوطلبان پیش ثبت‌نام شده به تعداد ۳۶ نفر در گروه سنی ۶۰ تا ۷۵ سال قرار دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل رشد ۴ برابری ثبت‌نام شدگان این دوره را نسبت به دوره قبل یادآور شد و بیان کرد: تعداد داوطلبان ثبت‌نام کننده در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل چهار برابر افزایش یافته است.

کد خبر 5861788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha