۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۰۶

«با مهر انتخاب کنید»

سیدحامد حاج سیدجوادی

سیدحامد حاج سیدجوادی

قزوین- «سیدحامد حاج سیدجوادی» به پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» پیوست.

استان: قزوین

حوزه انتخابیه: قزوین، آبیک و البرز

شعار انتخاباتی: (تخصص تجربه توسعه پایدار)


پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

سیدحامد حاج سیدجوادی یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ‌هایشان به سوالات مهر در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:

رزومه:

کارشناس ارشد مهندسی عمران و عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان، بیش از ۲۵ سال سابقه نظارت و مدیریت پروژه‌های شهری و عمرانی وزارت راه و شهرسازی، مشاور اداره کل طرح‌های عمرانی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی..

سوالات کشوری:

* مهم‌ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

عوامل مختلفی در خصوص آسیب کارکردی مجلس وجود دارد که مهم‌ترین آن عبارتند از: ضعف در نظارت بر عملکرد دولت، عدم شفافیت و پاسخگویی در تصمیم گیری ها، غلبه نگاه جناحی بر منافع ملی، عدم به روزرسانی قوانین با تحولات جامعه..

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

مهم‌ترین اقدامات عبارتند از: ارتقای سطح دانش و تخصص نمایندگان، قانون گذاری مبتنی بر نیازهای جامعه و نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد دولت.

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل‌گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

مهم‌ترین آن تعهد به آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی که برپایه عدالت و ساده زیستی و فساد بنا شده است لذا نمایندگان موظف به رعایت آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی می‌باشند.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها چه تأثیری می‌تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی‌گاه این همراهی و همکاری چیست؟

با عنایت به اینکه مجلس در رأس امور می‌باشد لذا همکاری مجلس با بقیه نهادها و سایر قوا باعث بهبود کارایی و اثر بخشی و اعتماد عمومی خواهد شد.

* مسؤولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

باعث بی اعتمادی مردم و کاهش مشارکت عمومی در سطح جامعه خواهد شد که خسارت زیادی در پی خواهد داشت

*مردمی بودن یکی از خصیصه‌های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می‌تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام‌زدگی و طرح شعارهای غیر واقع‌بینانه اسیر شود؟

صداقت و صراحت در گفتار و حضور در بین مردم و عمل به وعده‌های داده شده را مردم باهوش درک و قضاوت خواهند کرد.

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

مشورت با متخصصان و صاحب نظران در همه ی امور کشور، سفر به همه ی حوزه‌های انتخابیه ی استان و حتی مناطق مختلف کشور برای آشنایی بیشتر با مشکلات و دغدغه‌های مردم.

سوالات استانی:

* برنامه شما برای احیا و افزایش بهره وری واحدهای صنعتی استان قزوین چیست؟

زیر بنای مدیریت و بهبود بهره وری تولید فکر توسط کارکنان یک مجموعه صنعتی و تولیدی است و مقوله اصلی کمبود پول تجهیزات و مواد و امکانات مادی نیست لذا دانش، مدیریت و شناخت زیر ساخت‌ها مهم‌ترین عامل بهره وری است.

* تدبیر شما برای توسعه شبکه‌های انتقال آب و گاز در استان قزوین چیست؟

با توجه به محدودیت‌های منابع آب و گاز در کشور اختصاص منابع مالی و تأمین آن و تفکیک مصارف آب و گاز مصارف خانگی با صنعتی و کشاورزی امکان توسعه شبکه‌های انتقال آب و گاز را میسر می‌کند.

* سرانه تخت‌های بیمارستانی قزوین ۲۰ درصد کمتر از استاندارد کشوری است. برای حل این معضل چه برنامه‌ای دارید؟

مهم‌ترین موضوع در رفع این مشکل تأمین و اختصاص اعتبار و بودجه بهداشت و درمان و استفاده و بهره برداری از شرکت‌های دانش بنیان که در رفع نیاز بسیاری از کمبودهای حوزه بهداشت و درمان که نقش مهمی در رفع این کمبودها دارند ایفا می‌نماید.

سیدحامد حاج سیدجوادی

کد خبر 6040064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • امینی IR ۰۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   مدیر انقلابی و متخصص، امیدواریم از ایشان در جایگاههای مدیریتی در استان قزوین و در دستگاههای اجرایی استفاده شود.
  • هاشمی IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۳
   0 0
   مقالات مختلف ایشان را در حوزه مسکن و شهرهای جدید مطالعه نمودم، بسیار دقیق و کارشناسی شده است، آرزوی موفقیت برای ایشان