وزارت آموزش و پرورش از تمام فرهنگيان طي اطلاعيه اي خواسته است با مطالعه پيش نويس پيش نويس لايحه خدمات كشوري ويژه فرهنگيان ، نظرات و پيشنهادهاي خود را حداكثر تا 15فروردين ماه سال آينده به روابط عمومي اين وزارتخانه ارسال كنند .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش در ماده 50 پيش نويس اين لايحه دستگاه هاي اجرايي از جمله وزارت آموزش و پرورش موظف شده اند در انتخاب و انتصاب افراد به پست هاي حرفه اي ، شرايط تخصصي لازم را تعيين نمايند تا افراد از مسير ارتقاي شغلي به مراتب بالاتر ارتقاء يابند و در مواردي كه از اين طريق امكان انتخاب وجود نداشته باشد با برگزاري امتحانات تخصصي لازم انتخاب صورت بپذيرد.

روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد : طبق ماده 58 فصل دهم اين پيش نويس ، نظام پرداخت كارمندان دولت مبتني بر روش امتيازي و بر اساس ارزشيابي عوامل شغل و شاغل خواهد بود ، امتياز حاصل از نتايج ارزشيابي عوامل مذكور در اين فصل در ضريب ريالي مربوط ضرب و مبناي تعيين حقوق و مزاياي كارمندان قرار مي گيرد.

گفتني است ضريب ريالي مذكور در اين ماده ، هر سال با توجه به شاخص هزينه زندگي و ميزان تورم با پيشنهاد سازمان به تصويب هيات وزيران خواهد رسيد. 

کد خبر 66434

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha