تبیین اندیشه امام در رادیو قرآن در ایام سالگرد ارتحال امام (ره)

مدیر گروه قرآن و مجامع قرآنی رادیو قرآن گفت:برنامه عصرگاهی «بشری» که هر روز از ساعت 17 تا 18 پخش می‌شود، در ایام ارتحال امام (ره) به‌صورت تخصصی به تبیین اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جماران، احمد لیایی مدیر گروه قرآن و مجامع قرآنی رادیو قرآن، در باره پایه‌های نهضت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت امام  خمینی(س)  بر اساس آموزه‌های قرآنی نهضت خود را آغاز کردند، ایشان سعی کردند طبق آنچه که اسلام دستور داده، عمل کنند.

وی افزود: نه تنها امام، اگر هر کسی دستورات اسلام و قرآن را عمل کند، قطعا به جایگاه و درجاتی که امام خمینی (س) به آن رسیدند، دست خواهد یافت.

لیایی با تأکید براینکه رعایت تقوی الهی، موجب دست یافتن به درجات عالی معنوی خواهد شد، گفت: توکل امام از ابتدایی که نهضتشان را آغاز کردند، به خدا بود و قطعا خداوند اشخاص بزرگواری مثل ایشان را که یکی از خصویت‌های بارزشان شجاعت است، کمک خواهد کرد.

مدیر گروه قرآن و مجامع قرآنی رادیو قرآن، خاطرنشان کرد: شکی نیست که هر کس در راه خدا قدم بردارد و به دستورات خدا عمل کند، یقینا ذات اقدس الهی به او کمک خواهد کرد.

وی با اشاره رشد فعالیت‌های قرآنی کشور بعد از پیروزی انقلاب، تصریح کرد: آنچه مشخص و مسجل است، این نکته است که تا قبل از انقلاب به فعالیت‌های قرآنی توجه کمی می‌شد. یعنی اگر جلسات قرآنی هم برگزار می‌شد، صرفا این جلسات با انگیزه‌های الهی‎ که آن افراد داشتند و علاقه‌ مند بودند در خدا و قرآن قدم بردارند، برگزار می‌شد.

لیایی افزود: قبل از انقلاب، قرآن صرفا برای تلاوتش خوانده می‌شد و کمتر به بحث عمل کردن به دستورات آن توجه می‌شد.

مدیرگروه قرآن ومجامع قرآنی رادیو قرآن، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و عنایاتی که امام خمینی (س) داشتند، توجه به  قرآن دراین کشور رشد کرد؛ ازاین ‌رو چون دستورات ما بر اساس این کتاب بود، طبعا در همه ارکان کشور، مباحث قرآنی مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: از آنجایی که رهبر این انقلاب امام خمینی (س) بودند و حکومت را بر اساس آموزه‌های قرآنی بنا نهاده بودند، طبعا ما به عنوان تالیان و قاریان این کتاب الهی ، باید سعی کنیم دستورات قرآن را رعایت کنیم. این فعال قرآنی تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف امام از انقلاب کردن این بود که مردم ما به دستورات قرآن عمل کنند.

احمد لیایی در ادامه افزود: فعالان قرآنی باید در زمینه تبیین اندیشه‌ها و آرای امام(ره) پیشرو و پیشقدم شوند و سعی کنند دستورات رهبر کبیر انقلاب را در زمینه قرآن به منصه ظهور برسانند.

وی با اشاره به اهتمام رادیو در ترویج افکار امام خمینی (س)، گفت: در رادیو قرآن برنامه عصرگاهی «بشری» که هر روز از ساعت 17 تا 18 پخش می‌شود، در ایام ارتحال امام به ‌صورت تخصصی به تبیین اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب خواهد پرداخت.

مدیر گروه قرآن و مجامع قرآنی رادیو قرآن در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های دیگری مثل بشارت، مصباح و سایر برنامه‌های رادیو قرآن در این ایام به تناسب به مباحث مرتبط با امام خمینی (س) می‌پردازند.

کد خبر 886998

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =