مشهد - خبرگزاری مهر: در نشست تخصصی مدیران حمل و نقل سراسر کشور در مشهد پیشنهاد شد: جایگاه سازمانی دبیرخانه شورای هماهنگی ترافیک در استانها ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، نشست تخصصی مدیران حمل و نقل سراسر کشور با حضور دبیران شورای هماهنگی ترافیک استانها و معاونین حمل و نقل ترافیک شهرداریهای مرکز استان کشور صبح پنجشنبه در مشهد برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست سیدعلی لطفی زاده دبیر شورای عالی ترافیک کشور برگزار شد بر اجرایی شدن قانون توسعه حمل و نقل عمومی و آیین نامه های مربوط تاکید شد و دبیران شورای همتا و معاونین حمل و نقل و ترافیک شهرداریهای سراسر کشور به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

عمده مسائل مطرح شده توسط دبیران شورای همتای استان ها در مورد مصوبات کمیسیونهای ماده پنج تغییر کاربری اراضی شهری بدون توجه به تبعات ترافیکی این مصوبات بود که پیشنهاد شد برای رفع این مشکل دبیران شورای همتا در کمیسیونهای ماده پنج عضویت داشته باشند.

کمبود نیرو در دبیرخانه شوراهای همتا از دیگر مسائل مطرح شده بود و دبیران حاضر در جلسه درخواست افزایش تعداد نیروی دبیرخانه های شورای همتا را ارایه دادند.

همچنین دبیران شورای همتا خواستار ارتقای جایگاه سازمانی از واحد به دفتر بودند.

اطلاع از نحوه توزیع اعتبارات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و اخذ نظر دبیران شورای همتا در بودجه های مربوط به بهبود عبور و مرور از دیگر مطالبات دبیران شوراهای همتا در سراسر کشور بود.

بزرگترین دغدغه های مطرح شده توسط معاونین حمل و نقل و ترافیک شهرهای مراکز استان در این نشست تخصصی، همکاری پلیس راهور با شهرداری ها در اجرای طرحهای ترافیکی بود که در این جلسه پیشنهاد شد پلیس راهور زیر نظر شهرداریها فعالیت کند.

کد خبر 928862

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =