شورای آموزش و پرورش گیلان ارتقا یافت

رشت - خبرگزاری مهر: رئیس آموزش و پرورش گیلان گفت: شورای آموزش و پرورش استان گیلان در مقایسه با سال گذشته با هفت پله صعود از رتبه 16 به رتبه 9 ارتقاء یافته و در حال حاضر بعنوان شورای آموزش و پرورش فعال و مطرح در کشور شناخته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در رشت، ایوب نجف زاده ظهر سه شنبه در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش استان، افزود: پس از تشکیل شورای آموزش و پرورش عنایت ویژه مسئولان موجب پیشرفت و تعالی این شورا شده است.

وی ادامه داد: یکی از رویکردهای شورای آموزش و پرورش در استان گیلان، فعالیت پررنگ تر در زمینه پرورش است و در این راستا از تمامی امکانات موجود و مشارکتهای مردمی بهره گیری می کند.

استاندار گیلان نیز در این نشست تشکیل شورای آموزش و پرورش را یکی از برکات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: هدف از تشکیل این شورا، مشارکت همه آحاد جامعه و دستگاه ها در مباحث مرتبط با آموزش و پرورش است.

روح الله قهرمانی ادامه داد: این شورا از جمله فعالیتهای است که با رویکرد عدم تمرکز در تصمیم گیری تشکیل شده و همواره با بهره گیری از امکانات محلی و منطقه ای نقش بسزای در پیشبرد اهداف و فعالیتهای سازمان آموزش و پرورش دارد.

قهرمانی اظهار داشت: با توجه به بررسی مقایسه ای برخی از شاخصهای عملکرد سنواتی شوراهای آموزش و پرورش می توان به این نتیجه دست یافت که شوراها از بدو تأسیس به مرور زمان به جایگاه واقعی خود رسیده اند و با توجه به وظایفشان فعالیت کرده اند.

وی همچنین توسعه علمی و تربیتی را مهمترین رسالت سازمان آموزش و پرورش دانست و افزود: با تشکیل شوراهای آموزش و پرورش علاوه بر اشاعه فرهنگ مشارکت و مشورت، زمینه حل برخی از کاستی ها نیزفراهم شده است.

استاندار گیلان تأکید کرد: در دین مبین اسلام همواره بر مشورت در تمام امور تأکید و توصیه شده و پویایی نظام تعلیم و تربیت به همفکری و تعامل اولیا با معلمان و مربیان وابسته است.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت بهره گیری از نظر افراد صاحب فکر، اندیشه و فرهیختگان در راستای بهبود و ارتقای نظام تعلیم و تربیت گفت: در جامعه شرایطی باید مهیا شود که هر یک افراد خود را در قبال پیشرفت و تعالی جامعه مسئول بدانند.

قهرمانی در ادامه توجه به کیفیت و اثربخشی تصمیمات را اقدامی ضروری دانست و افزود: برای انجام صحیح این کار باید فکر و تأمل بیشتری داشته و سابقه و تاریخچه فعالیتی را که بر عهده داریم بدرستی فراگیریم.

وی افزایش زمان مطالعه در بین دانش آموزان را گامی ارزشمند در راستای ارتقای سطح علمی آنان دانست و خواستار مهیا شدن شرایط لازم برای افزایش میل به مطالعه شد.

در پایان این مراسم از شوراهای آموزش و پرورش برتر سه شهرستان کلاچای، سیاهکل و خمام و تعدادی از شوراهای دیگر تجلیل بعمل آمد. 

کد خبر 1020021

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =