سامانه سلامت ایرانیان در 740 خانه بهداشت لرستان مستقر می شود

خرم آباد - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان از استقرار سامانه سلامت ایرانیان در 740 خانه بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، اردشیر شیخ آزادی در آخرین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی استان در سال 89 با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در مراکز مجری برنامه موفق پزشک خانواده و نظام ارجاع اظهار داشت: برنامه ملی سامانه سلامت ایرانیان با هدف کارایی، یکپارچگی، سهولت و دسترسی به اطلاعات سلامت خانوارهای تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی و ساماندهی این اطلاعات، برابر ماده 29 برنامه پنجم توسعه همه جانبه کشور، سال آینده در استان لرستان استقرار خواهد یافت.

وی با تاکید بر اهمیت این برنامه ملی بیان داشت: با اجرای این طرح پرونده الکترونیک سلامت همه مردم استان لرستان برای برنامه ریزی اصولی و انجام مداخلات فوری بهداشتی درمانی با نصب یک هزار و 45 دستگاه سیستم رایانه ای و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال در سراسر استان اجرا خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان همچنین خواستار همکاری مخابرات لرستان در ایجاد بستر لازم برای راه اندازی سامانه سلامت ایرانیان شد.

شیخ آزادی همچنین در ادامه سخنان خود گزارشی از وضعیت بهداشتی خرم آباد ارائه کرد و یادآور شد: پراکندگی زباله و نخاله های ساختمانی حاشیه شهر خرم آباد و سایر شهرهای استان، عرضه دام زنده در مناطق مختلف بویژه در دره گرم، عرضه مرغ زنده در حواشی شهرها بویژه در منطقه کهریز و کمالوند و وجود مشاغل مزاحم در مبادی ورودی شهرها از جمله مشکلات در این زمینه است.

وی همچنین وجود دکه های غیر بهداشتی در ورودی شهر خرم آباد و مخاطرات ناشی از واحدهای غیر مجاز پرکردن سیلندرهای گاز خانگی در مناطق مختلف شهری و روستایی را از دیگر مشکلات بهداشتی خرم آباد برشمرد.

بنابر این گزارش شورای سلامت استان با تعیین فرصت دو ماهه تا پایان اردیبهشت سال آینده از کلیه دستگاههای مرتبط خواست که نسبت به ساماندهی معضلات بهداشتی یاد شده اقدام کنند و زیر ساخت های لازم را در این زمینه را فراهم نمایند.

کد خبر 1276321

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =