لحظه های ناب همنشینی با رهبر انقلاب در حرم رضوی

مشهد - خبرگزاری مهر: شهر مقدس مشهد نوروز 90 را همچنان بر بال ملائک سپری خواهد کرد تا در محفل همنشینی با رهبر فرزانه انقلاب سال نو را در جوار حضرت ثامن الائمه (ع) آغاز کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مردم سراسر کشور برای حضور در فضای بهشتی حرم آقا علی بن موسی الرضا (ع) خود را به مشهد رسانده اند، از تبریز در غربی ترین نقطه تا زاهدان و بندرعباس در شرق و جنوب و سرزمین سرسبز گیلان و مازندران، همه در گرداگرد مضجع شریف آقا جمع شده اند.

ساعاتی دیگر سال تحویل خواهد شد، چراغهای رنگی صحن ها مهربانتر از همیشه نور می پاشند، میلیونها دست به دعا بلند خواهد شد. سرهای بیشماری به علامت بندگی بر سجاده ها خواهد نشست، ترنمهای انسانهای دلشکسته و به خدا پیوسته در قنوتی طولانی به محضر ربوبی آن رحمت بی انتها تقدیم خواهد  شد. در این سرای عارفانه نذر و نیاز بیشتر از هر روز رواج دارد.

لحظه های تحویل سال چه نیکو است وقتی سید انقلاب در حرم باشد

برای ایرانیها تحویل سال مثل شب قدر می ماند، با همان خضوع و خشوع و اخلاص پای به مکانهای مذهبی می نهند، با همان امید و قرب به استجابت دعایشان ایمان دارند، با همان غصه های ترک خورده عرض حال می دهند. ناگهان هزار نفر با هم صلوات می فرستند.

لحظه های تحویل سال چه نیکو رسمی است برای ما ایرانیها تا از فرصت آن برای شستن باطنمان استفاده کنیم، برای پالایش روحمان کمک بگیریم، خانه دلمان را تکانی بدهیم و رفتار و کردارمان را غبارروبی کنیم تا به مدد محول الحول و الاحوال دچار حول حالنا الی احسن الحال شویم.

و اگر این دور هم نشینی دعا و عبادت در حرم مطهر امام هشتم باشد و رهبری نیز از راه رسیده باشد قطعأ این شور و شعف مضاعف هم خواهد شد.

تحویل سال در مشهد اینچنین وضعی دارد. در هنگامه این اتفاق طبیعت گرداگرد حرم، صحنها و رواقها را مشهدی و زوار پر خواهند کرد.

دامن عشق به خدا و معصومین را پشتوانه اجابت حرفهای تلنبار شده اشان می کنند. اگر شانس یاری کند و دستهای گرو گرفته اشان با مشبکهای پنجره فولاد گره بخورد که توفیق یار شده است.

آستان قدس رضوی برای بهتر برگزار کردن این ثانیه های بیقراری 30 هزار خادم رسمی و افتخاری خود را بکار گرفته و تمام بضاعت و امکاناتش را هم بسیج کرده است.

زائران خود را به نسیم بهاری می سپارند

زائر آقا وارد صحن که می شود پرچم همیشه در اهتراز گنبد طلا، به علامت خوش آمدن زوار و قبولی دعوت خود را به نسیم بهاری می سپارد. خوشحال از این همه عنایت خود را به سقاخانه می رساند تا با کاسه ای آب عطش برگیرد.

صدای دلنشین بال کبوترهای چاهی ذوق زده اثر می کند. اشک پهنای صورتش را می پوشاند، به حال کبوترها غبطه می خورد که هر صبح و شام امکان سلام به آقا را دارند اما هاتفی درونش را در می نوردد که به آقا از هر جا که هستی می توانی سلام دهی و هر که هستی جواب باز می ستانی و این مشهد مهر و محبت امام را با چه گوهری، می توان طاق زد.

برای ما مشهدیها سالی یکبار حضور این سید بزرگوار غنیمت است. خوشحالیم که در همین دقایق نازل می توانیم از نفس قدسی اش مدد بگیریم و از برکت دعایش که هیچ فردی از مردم ایران را بی نصیب نمی گذارد بهره ببریم.

همه آرزو می کنند این فرصت را در شهر مشهد باشند و صدای نقاره خانه را که به علامت نو شدن سال در فضای شهر طنین می اندازد ببینند.

چند سالی است که برای مشهدیها این توفیق به میزبانی میهمانی گرانقدر نیز مزین شده است. جمعیت انبوهی که در صحنها و رواقها و خیابانهای اطراف حرم استقرارمی یابند سیمای میهمان عزیزشان را از نظر دور نمی کنند و برایش دعا می کنند.

زائران و مجاوران چه می گویند

رضا الماسی از شهروندان اصفهانی می گوید: آمده ام تا عرض ارادتی به آقا داشته باشم و از صحن و سرای ضامن آهو، با خدا راز و نیاز کنم. او سفر رهبری در آغاز سال نو به مشهد را مایه خرسندی اش می داند و می گوید: لطف دیدن ایشان هم این سفر را شیرین تر خواهد کرد.

همه ایران به مشهدالرضا متصل است

سیما بیگلری از اهالی تبریز نیز با اشاره به فضای وصف ناپذیر نوروز در مشهد، زیارت امام رضا (ع) در آغاز سال نو را نقطه عطف حرکت آینده خود می داند.

او عاشقانه اعتقاد دارد، هر چند همه ایران به مشهد الرضا متصل است و مشهد شهر دوم هموطنان محسوب می شود اما بودن در کنار آقا طعم دیگری دارد.

مشهد با تحویل سال جامه نو می کند، گلهایش به علامت تعظیم در برابر ارادتمندان امام غریبان سر فرود می آورند. دشتهایش سخاوتمندانه بر چهره رهگذران لبخند می زند، کویرش هم مهربانتر از همیشه زوار را مشایعت می کند، تا کاروانهای زیارت و سیاحت از راه برسند. تحویل سال را حرم باشند و دیگر لحظات را در شهری که به اندازه همه تاریخ دیدنی دارد، سپری کنند.

کد خبر 1276693

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha