مديرعامل آب غرب كشور گفت : تا پايان سال جاري عمليات اجرايي و لاينينگ تونل سد گاوشان دركليه مقاطع به اتمام خواهد رسيد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري "مهر"  مهندس صفري درحاشيه نشست بررسي وضعيت سد گاوشان افزود : طي 3 ماه گذشته سد گاوشان از پيشرفت قابل ملاحظه اي برخوردار بوده به طوري كه دربعضي از نقاط به صورت شبانه روزي درسه شيفت كاري جبهه هاي مختلف سد مشغول به فعاليت بودند واكنون هم طي تلاشي جمعي سد آماده افتتاح شده و در زمان باقيمانده فقط آسفالت جاده هاي دسترسي در دست تهيه و اقدام است.
وي تاكيد كرد : واقعيت اين است كه بهره برداري از سدگاوشان وابسته به ديگر اجزاء طرح است و بر اساس برنامه هاي تدوين شده از امروز بيشترين فشار و امكانات را به سمت تونل انتقال آب گسيل خواهيم داد و درصورتي كه مشكل خاصي به وجود نيايد پايان سال 84 عمليات اجرايي ولاينينگ تونل دركليه مقاطع به اتمام خواهد رسيد.
وي پيشرفت شبكه آبياري و زهكشي سد را خوب ارزيابي كرد و اوايل سال 85 را شروع  بهره برداري از سد گاوشان اعلام نمود.
شايان ذكراست طرح ملي گاوشان شامل سد مخزني با گنجايش مخزن 550 ميليون مترمكعب ، تونل انتقال آب به طول 180/20 كيلومتر و نيروگاه برق آبي به ظرفيت 11 مگاوات است . سد مخزني گاوشان ، از نوع سنگ ريزه اي با هسته رسي بوده و داراي 136 متر ارتفاع از پي و تاج به طول 647 متر است .
اين سد بر روي رودخانه  گاوه رود در 45 كيلومتري جنوب سنندج و 90 كيلومتري شمال شهر كرمانشاه ، بين شهرستان هاي كامياران و سنندج احداث شده است و با اجراي آن ، علاوه بر تأمين آب شرب شهر كرمانشاه در افق 1400 ، 9300 شغل به طور مستقيم ايجاد شده و درآمد كشاورزان منطقه در واحد سطح ، 4 تا 5 برابر افزايش خواهد يافت .

کد خبر 134076

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =