اردبیل در محاصره برف/ مسئولان به امید آفتاب کم کاری می کنند

اردبیل - خبرگزاری مهر: در پی بارش سنگین برف در شهر اردبیل و بی توجهی مسئولان به تمیزی شهر، یخبندان و آبگرفتگی حاصل از ذوب برفها زندگی عادی شهروندان را مختل کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بارش برف که از سه روز گذشته منطقه اردبیل را در برگرفته سبب شده تا ارتفاع 50 سانتی متر در داخل شهر و تا یک متر در اطراف برف روی زمین بنشیند، این در حالی است که نزدیک شدن به پایان سال و آغاز خریدهای نوروزی مردم اردبیل را به خیابانها کشانده و ترافیک و شلوغی عجیبی در شهر ایجاد کرده است.

با وجود اینکه شهرداری اردبیل از چند ماه قبل از آغاز فصل زمستان از افزایش دستگاههای برف روبی و نحوه پاک سازی شهر در زمان بارش برف خبر می دهد ولی آنچه در این وضیعت دیده نمی شود فعالیت شهرداری و تلاش برای جمع آوری برف است.

شهرداری کار برف روبی را به آفتاب واگذار کرد

به نظر می رسد مسئولان امر به خیال اینکه بهار نزدیک است و زیر درختان شمع روشن شده است شهر را به حال خود رها کرده اند تا آفریده خداوند یعنی خورشید همه وظایف شهرداری را انجام دهد.

یک طرفه کردن برخی خیابانها و بسته شدن راه تردد خیابانهای اصلی تنها کاری است که در این موقع از فصل سال از سوی مسئولان شهر صورت گرفته است.

این موضوع نه تنها باعت کاهش ترافیک و زیبا نشان دادن شهر نشده بلکه سبب افزایش ترافیک و نارضایتی شهروندان اردبیلی شده است.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گلایه از وضیعتی که در شهر حاکم است عنوان کرد: از صبح ساعت هشت منتظر یک وسیله نقلیه هستم ولی به هر خیابانی می روم جمعیت انبوهی به صف تاکسی یا اتوبوس ایستاده اند از طرفی آبرفتی که کف خیابانها و پیاده روها را گرفته اجازه پیاده روی را نیز نمی دهد مانده ام با این عجله ای که دارم چطور خود را به مقصدم برسانم.

شهروندان مجبور به تحمل کم کاری مسئولان شدند

ارسلان شهریاری خواستار توجه مسئولان به وضیعت شهر شد و افزود: هر کدام از ما ماهانه عوارض شهرداری می پردازیم که شهری سالم و زیبا داشته باشیم نه اینکه مجبور به تحمل کم کاری برخی از افراد شویم.

به گفته این شهروند سالانه با بزرگ شدن شهر اردبیل و افزایش جمعیت هر روز به میزان ترافیک و زباله های موجود افزوده می شود ولی اقدامات و رسیدگی به امور شهری همچنان به وضیعت سابق می ماند.

چهره اردبیل همه ساله بدون تغییر می ماند

وی عنوان کرد: زمان انتخابات شواری شهر که می رسد تمام کاندیداها با قولهای رنگارنگ از مردم آرا جمع می کنند ولی تا به امروز هیچکدام از آنها عملی نشده است.

یکی از رانندگان تاکسی شهر اردبیل نیز در گفتگو با مهر بیان کرد: از نخستین ساعت بارش برف بیشترین کسانی که در شهر دیده می شوند کارگران شهرداری هستند که با جان و دل مشغول برف روبی و نمک پاشی هستند ولی در شهر ما آخرین شهروندی که در شهر حاضر می شود کارگران شهرداری هستند.

محمد قاسم زاده با بیان اینکه عدم نمک پاشی به موقع سبب ناهموار شدن کف خیابانها شده است، افزود: بدون شک طی دو روز گذشته بیشتر خودروها در خیابانهای اردبیل آسیب دیدند و رانندگان باید از این به بعد قبل از صف کشیدن برای سوخت گیری کنار تعمیرگاهها انتظار بکشند.

یک طرفه کردن خیابانها به بار ترافیک افزود

این راننده یک طرفه شدن برخی از خیابانها را بی دلیل دانست و افزود: این امر کاملا کار غیرکارشناسی به نظر می آید، چرا که باید مسئولان کم عرض بودن خیابانها و ایجاد ترافیک سنگین در مرکز شهر ناشی از این امر را در نظر می گرفتند.

بارش برف همراه با کولاک شدید درختان شهر را  نیز سفیدپوش کرده است ولی سنگینی برف به حدی است که سبب شکستن شاخه های بیشتر درختان می شود با اینکه بارش برف از دیروز قطع شده ولی تاکنون مسئولان شهر اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

در حالیکه یک روز به پایان سال و آمدن فصل بهار و نو شدن طبیعت زمین و دلها مانده است به وجود آمدن تصادفات داخل شهر، ایجاد اختلاف لفظی بین شهروندان و زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی، آبگرفتی، کثیفی و بی سر و سامانی شهر و استفاده از پیاده روها به جای خیابان و برعکس توسط شهروندان، صحنه دلخراشی در شهر اردبیل ایجاد کرده و ضروری است مسئولان برای یکبار هم که شده این وضیعت را ساماندهی کنند تا مردم با دلی خوش به استقبال بهار بروند.

شهر خوب، شهروندان خوب می سازد

جمله "شهر خوب شهروندان خوب می سازد" با خطی درشت بر روی تابلوهای بزرگ در جای جای شهر اردبیل نمایان است و انتظار می رود شهرداری و مسئولان شورای شهر به این نوشته خود توجه ویژه داشته باشند.

کد خبر 1562495

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha