یک سایت سوئیسی:اقدام "انجمن خدمات بین بانکی" علیه ایران مافیایی و غیرانسانی است

یک پایگاه خبری سوئیسی در مقاله ای اقدام "انجمن خدمات بین بانکی" موسوم به سوئیفت برای خارج کردن ایران از خدمات مالی خود را اقدامی مافیایی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت اینترنتی ALLES SCHAL UND RAUCH در مقاله خود تحت عنوان "مافیای مالی شیر پول را بر روی ایران می بندد"، می نویسد: در اول ماه فوریه گذشته در برن مصاحبه ای با سفیر ایران در سوئیس داشتم و او تاکید نمی نمود که "ما می خواستیم داروهای مورد نیاز را از یک شرکت دارویی در بازل خریداری کنیم ولی نمی توانستیم زیرا پول از ایران نمی تواند به خارج حواله شود". از این موضوع می توان متوجه شد که تحریم ها تا چه حد غیر انسانی هستند زیرا با عدم رسیدن برخی از داروها بیماران دچار رنج و درد  بیشتر می شوند و یا حتی باید جان خود را از دست بدهند. اینک ارگان مافیایی مسئول نقل و انتقال ارز موسوم به سوئیفت در بلژیک اعلام کرده که می خواهد ارتباط موسسات مالی ایران را با خود قطع و تحریم ها علیه ایران را تشدید نماید. این عمل، ایران را از نظر مالی کاملا منزوی خواهد کرد و تقریبا غیر ممکن خواهد بود که این کشور بتواند رسما و از طریق بانک ها اقدام به نقل و انتقال ارز نماید.

در ادامه این مطلب آمده است: رئیس سوئیفت حتی تاکید کرده است "محروم کردن بانکی ایران از سیستم این ارگان، یک گام بی‌سابقه بوده و هدف از این کار، گسترش تحریم علیه ایران است."
 
 در بخش دیگری از این مطلب آمده است : محروم کردن ایران از دسترسی به سیستم مالی جهان در حقیقت اعلان جنگ از سوی غرب علیه این کشور است. ادعا می شود که ایران قصد دارد بمب اتمی بسازد. این در حالیست که حتی سازمان های امنیتی آمریکا تاکید می کنند که برنامه هسته ای نظامی در ایران وجود ندارد. تحریم ها بر پایه دروغ های بیشرمانه استوار است. در حقیقت هدف به زانو در آوردن ایران است."
 
نگارنده مطلب می افزاید: "بورس نفتی ایران در کیش از 20 ماه مارس اعلام کرده است که دیگر هرگز نفت را با ارز دلار معامله نخواهد کرد بلکه با دیگر ارزها از جمله یورو، ین، یوان، روبل و غیره این کار را انجام خواهد داد. موضوع فوق برای آمریکا هرگز قابل قبول نیست. زمان آن رسیده که به مافیای مالی جنایتکار که بر جهان تسلط دارد و مسئول همه جنگ و درد و رنج هاست، ضرب شستی نشان داده شود. وجود بانک های خونخوار نتیجه حماقت ما است. این ماییم که پولهای خود را به آنها می سپاریم و از خدمات آنها بهره می گیریم. این انحصارهای جنایتکارانه باید توسط گزینه دیگری پایان داده شود. کاری که آنها امروز با ایران می کنند هر لحظه با ما هم می توانند انجام دهند و دسترسی ما به پولهایمان را می توانند مسدود کنند. سویفت نیز مانند بانک هاست.
 
 در پایان نویسنده این مطلب نویسنده به نقل از سفیر ایران در سوئیس می نویسد: تدابیر سوئیفت علیه ایران یکی از زشت ترین ژست های غرب و سند دیگری است که نشان می دهد استعمار غرب تا چه حد نسبت به جمهوری اسلامی سوء نیت دارد. ضمنا اکثریت بانک ها در ایران خصوصی هستند و به آنها بیش از همه ضربه دردناکی می خورد. این مانند همه تدابیر دیگر علیه تهران از جمله خودداری از ارائه سوخت به هواپیماهای مسافربری ایران در اروپاست. این تحریم ها اکثرا بر مردم عادی و فقیر در کشور ایران تاثیر می گذارد.
 
دکتر سالاری سفیر ایران در سوئیس به این سایت در ادامه می گوید: آن چیزی که غرب را ناراحت می کند، استقلال ماست. آنها مدتهاست که جنگ علیه ما را به راه انداخته اند.
کد خبر 1562678

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha