قاطعیت در برخورد با پروژه های غیرایمن/ تخریب یک سالن ورزشی در بروجرد

بروجرد - خبرگزاری مهر: به دنبال بازدید استاندار لرستان و اعضای شورای فنی استان از پروژه های شهرستان بروجرد با توجه به ناایمن بودن پروژه سالن ورزشی روستای قلعه شمسی دستور تخریب این پروژه داده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه بازدید استاندار لرستان و اعضای شورای فنی استان از پروژه های عمرانی در دست اجرا در شهرستان بروجرد برخی از این پروژه ها به لحاظ ایمنی و رعایت استانداردهای مورد بررسی قرار گرفتند.

معاون عمرانی استانداری لرستان ظهر دوشنبه در حاشیه این بازدیدها و در جلسه شورای فنی استان خواستار نظارت جدی متولیان در اجرای پروژه های عمرانی توسط پیمانکاران شد و از روند اجرای برخی از این پروژه ها ابراز ناخرسندی کرد.

حمید خورشیدوند اظهار داشت: متاسفانه سالن ورزشی روستای قلعه شمسی بروجرد به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات ساختمانی و به نوعی عدم ایمنی قبل از هر گونه بهره برداری باید تخریب و با متولیان امر برخورد قانونی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه مصالح ساختمانی استاندارد به وفور در بازار یافت می شود متاسفانه پیمانکار این پروژه با بکارگیری مصالح غیر استاندارد این سازه را به این مرحله رسانده که از نظر ما قابل قبول نبوده و باید این پروژه تخریب شود.

معاون عمرانی استانداری لرستان همچنین در ارتباط با ورزشگاه شهید علی بیات بروجرد نیز افزود: متاسفانه این پروژه با آنکه ردیف اعتباری دریافت کرده ولی همچنان جایگاه ویژه آن با مشکلات فراوانی مواجه است.

خورشیدوند آب گرفتگی پیست دو و میدانی ورزشگاه و ایرادات فنی در این زمینه و همچنین عبور نامناسب کابلهای برق را از دیگر مشکلات این پروژه برشمرد و خواستار برطرف شدن مشکلات این ورزشگاه شد.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در پاسخ به مشکلات مطرح شده در رابطه با ورزشگاه شهید علی بیات بروجرد گفت: بیش از 50 سال است که از ساخت ورزشگاه شهید علی بیات می گذرد و جایگاه ویژه آن مربوط به آن دوران بوده و در اعتبارات عمرانی اداره ورزش و جوانان استان رقمی برای تعمیرات آن تخصیص داده نشده است.

فرهاد نیکو خصال در مورد عدم ایمنی در عبور کابل برق از کنار زمین و همچنین آبگرفتگی سطح پیست نیز قول برطرف کردن این مشکلات را درآینده نزدیک داد.

معاون عمرانی استانداری لرستان همچنین در ادامه این جلسه به برخی مشکلات فنی در بیمارستانهای بروجرد اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه برخی از این بیمارستانها وضعیت مناسبی ندارند به طوریکه پستی و بلندی های موجود در محوطه بیمارستان جابجایی بیمار را با مشکل مواجه می کند.

خورشیدوند عدم عایق بندی تاسیسات بیمارستانها را از دیگر مشکلات در این زمینه عنوان کرد که باید به سرعت بر طرف شود.

وی همچنین با بیان اینکه انبار داروی بیمارستان باید عاری از هر گونه آلودگی و در محیطی ایزوله باشد، یادآور شد: متاسفانه انبار داروی برخی بیمارستانهای بروجرد با مشکلاتی از جمله نم و ترک هایی در سقف مواجه است که باید این موارد تا پایان سال جاری برطرف شود.

کد خبر 1731511

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =