شکار زورگیران چاقو به دست در ساندویچی/ دستگیری دزد عروسکها

دستگیری دزد 30 میلیونی عروسک، شکار زورگیران شهر ری در ساندویچی، بازداشت سارقان افغانی خودرو، شلیک پلیس به دزدان خودرو و انهدام باند توزیع ماده مخدر شیشه مهمترین اخبار پلیس در 24 ساعت گذشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ اردشیر مطهری اظهار داشت: ظهر یکشنبه سوم دی در راستای اجرای طرح امنیت محله محور ماموران گشت انتظامی قرارگاه مرکزی یگان امداد هنگام گشتزنی در تقاطع خیابان  حافظ به موتور سواری که در حال پرسه زدن بود مشکوک شدند.

وی ادامه داد : ماموران برای بررسی موضوع وارد عمل شده و به موتور سوار دستور توقف دادند اما مظنون به محض مشاهده واحد گشت بر سرعت خود افزود و فرار را بر قرار ترجیح داد و متواری شد.

فرمانده یگان امداد پایتخت اضافه کرد: با فرار متهم عملیات تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد که طی مسیر کوتاهی ماموران موفق شدند موتورسیکلت را متوقف و متهم را که به صورت پیاده قصد فرار داشت را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در بازرسی از متهم که حمید نام داشت یک عدد اسپری اشک آور،دو دستگاه تلفن همراه و یک قبضه قداره از زیر صندلی کشف شد،در بازجوییهای اولیه از متهم مشخص شد او سابقه دار است و چندین مرتبه به اتهام زورگیری و کیف قاپی بازداشت شده است.

سرهنگ مطهری در خاتمه افزود: ماموران متهم را به همراه اموال مسروقه برای تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر در خصوص جرایم احتمالی دیگر به کلانتری 128 تهران نو انتقال دادند.

شلیک پلیس به سارقان خودرو غرب پایتخت

سرهنگ جلیل موقوفه در رابطه با دستگیری سارقان خودرو گفت: عصر روز گذشته تیم گشت انتظامی این کلانتری در محدوده "خیابان نیرو هوایی" در حال گشت زنی بود که ماموران پلیس متوجه شدند فردی در حال باز کردن درب یک خودروی سواری است.

کلانتر 128 تهران نو ادامه داد: ماموران برای بررسی موضوع وارد عمل شده و به او نزدیک شدند اما مظنون به محض مشاهده پلیس با یک دستگاه خودروی 206 سفید رنگی که در کناری متوقف شده بود از محل متواری شدند.

موقوفه عنوان کرد: با فرار متهمان عملیات تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد که راننده و سرنشین آن بدون توجه به دستور پلیس در جهت عکس حرکت خود دور زده و سعی کردند با سرعت از محل دور شوند که با شلیک هوایی پلیس زمینگیر شده و مجبور به توقف شدند.

وی تصریح کرد:هر دو متهم که محمد و امیر ‌نام داشتند بلافاصله بازداشت شده و طی بازرسی از خودروی مذکور یک قبضه چاقو و چند وسیله سرقت خودرو کشف شد که بر این اساس هر دو نفر و خودروی مذکور به کلانتری منتقل شدند.

سرهنگ موقوفه در پایان تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی از متهمان مشخص شد که آنها سابقه دارند و چندین مرتبه به اتهام سرقت خودرو و لوازم داخلی خودرو بازداشت شده اند که بر این اساس متهمان به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

انهدام باند توزیع ماده مخدر شیشه

سروان بایرام علی گوزل زاده رئیس کلانتری 170 کهریزک ضمن اشاره به دستگیری 2 توزیع کننده مواد مخدر در محدوده شهرک صنعتی اسماعیل آباد، به تشریح جزییات پرونده این متهمان پرداخت.

این مقام انتظامی در تشریح موضوع فوق گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان ساکن محدوده فوق در خصوص اقدامات مجرمانه این باند توزیع کننده مواد مخدر، ماموران دایره تحقیق کلانتری تحقیقات خود را در خصوص شناسایی و دستگیری متهمان آغاز شد و ماموران موفق شدند 2 نفر و محل پاتوق آنها را شناسایی کنند.

وی ادامه داد: در این تحقیقات مشخص شد که هر 2 نفر از توزیع کنندگان حرفه ای موادمخدر هستند که با پاتوق کردن یک تراشکاری در محله مذکور اقدام به توزیع مواد مخدر می کنند که این امر به شکایت و نارضایتی شهروندان منجر شده و به ماموران پلیس شکایت کرده اند که بر همین اساس، ماموران برای دستگیری آنها اقدام کردند.

زمانی ادامه داد: نتیجه تحقیقات به مقام قضایی ارجاع شد و دستور ورود به مخفیگاه متهمان مذکور و دستگیری آنها در دستور کار ماموران قرار گرفت که طی آن در یک عملیات غافلگیرانه هنگامیکه دو نفر در حال رد و بدل کردن مواد مخدر بودند دستگیر شدند.

سروان گوزل زاده ادامه داد: در بازرسی از متهمان که میلاد و ‌محمود ‌نام داشتند، 539 هزار تومان وجه نقد که بسته بندی شده بود و مقادیری شیشه کشف کشف شد، همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیر قابل توجه ای شیشه کشف و ضبط شد.

سروان گوزل زاده در پایان تصریح کرد: ماموران متهمان را به همراه اموال مکشوفه برای تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر به کلانتری انتقال دادند با انتقال آنها به کلانتری هردو تحت بازجویی قرار گرفتند که طی آن به جرایم خود مبنی بر توزیع مواد مخدر اعتراف کرده  و هر 2 نفر برای سیر مراحل قضایی به دادسرا منتقل شدند.

شکار زورگیران چاقو به دست در ساندویچی

سرهنگ علی کبودوند سرپرست کلانتری 131 شهرری ضمن اشاره به دستگیری دو زورگیر چاقو به دست در بلوار شهدا، از جزییات پرونده این متهمان سخن گفت.

این مقام انتظامی در تشریح خبر فوق گفت: غروب دیروز یکشنبه سوم دی جاری ماموران گشت انتظامی این یگان در حال گشتزنی در بلوار شهدا بودند که ناگهان تعدادی از شهروندان به آنها مراجعه کرده و خبر از یک سرقت در همان محل را دادند.

کبودوند اضافه کرد:ماموران بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند که مشاهده کردند دو مرد جوان با سلاح سرد در حال زورگیری از صاحب مغازه اغذیه فروشی که در یکی از خیابان های خلوت می باشد که بلافاصله برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

سرپرست کلانتری 131 ادامه داد: متهمان به محض مشاهده پلیس قصد فرار داشتند اما در یک چشم بر هم زدن با سرعت عمل به موقع ماموران دستگیر شدند در همین هنگام شاکی که میلاد نام داشت و خود را مالک مغازه معرفی کرد به ماموران گفت ساعاتی پیش متهمان با تهدید چاقو وارد مغازه شده و اقدام به سرقت پولهای صندوق کردند.

سرهنگ کبودوند در پایان تصریح کرد: این متهمان که عباس و منوچهر نام داشتند در حالی که از بازداشت خود در حیرت بودند، به ماموران گفتند که شاکی را در حال شمارش پول مشاهده کرده و در یک فرصت مناسب زمانی که کسی داخل مغازه نبود اقدام به سرقت کردیم .

در بازرسی از متهمان دو قبضه چاقو، سه دستگاه تلفن همراه و یک میلیون و 660 هزار تومان وجه نقد شاکی کشف شد که ماموران متهمان را به همراه شاکی و اموال مکشوفه برای تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر به کلانتری انتقال دادند.

سکانس آخر سرقت، بازداشت دزد عروسکها بود
 
سرهنگ عطاء اله خالقی، رئیس کلانتری 124 قلهک ضمن اشاره به دستگیری یک سارق لوازم داخلی خودرو در محدوده قلهک، به تشریح جزییات پرونده این متهم پرداخت.

این مقام انتظامی در تشریح خبر فوق گفت: دو زور پیش یکی از شهروندان تهرانی ساکن محدوده فوق به نام "مهدی" به ماموران این کلانتری مراجعه و عنوان داشت که سارق یا سارقان ضمن دستبرد به خودروی وانت وی، حدود 6 میلیون تومان عروسک و اسباب بازی را به سرقت برده است.

وی افزود: بلافاصله پرونده ای در این خصوص تشکیل و تیمهای تجسس کلانتری برای شناسایی و بازداشت متهم یا متهمان وارد عمل شدند تا اینکه در تحقیقات انجام شده و بررسی فیلم یک دوربین مداربسته که در همان محل نصب شده بود، مشخصات چهره متهم شناسایی شد.

سرهنگ خالقی، ادامه داد: با شناسایی متهم، تحقیقات جنبه گسترده تری پیدا کرده و تیم های عملیاتی اقدام به جستجوی محل ها و مناطقی پرداختند که امکان حضور سارق می رفت.

کلانتر 124 قلهک تصریح کرد: از آنجا که امکان داشت این سارق اسباب بازیها و عروسکهای مسروقه را در محلی دیگر به فروش برساند، ماموران  فروشگاههای اسباب بازی این محدوده را تحت نظر قرار دادند تا اینکه موفق شدند این سارق را در یک فروشگاه واقع در خیابان دولت شناسایی کرده و او را در حال فروش 84 بسته اسباب بازی و عروسک به ارزش سه میلیون تومان بازداشت کنند.

این متهم به کلانتری منتقل و در بازجویی های انجام شده اعتراف کرد که پس از سرقت عروسکها و اسباب بازیها، اقدام به فروش آن کرده و تا کنون بیش از نیمی از آنها را به فروش رسانده است که در این زمینه پرونده تکمیل و متهم مذکور که سابقه زندان، توزیع مواد مخدر و سرقت در پرونده اش موجود بود، به دادسرا منتقل شد.

دستگیری افغانی های سارق

سرگرد احمدی ناصری رئیس کلانتری 105 سنایی، به تشریح جزییات دستگیری دو سارق افغانی در محدوده کریمخان در حال سرقت لوازم داخلی یک خودرو پرداخت.

به گفته وی در راستای اجرای تدابیر رئیس پلیس تهران بزرگ و درخواست شهروندان در خصوص اجرای طرح امنیت محله محور و پاکسازی مناطق آلوده به گشتزنی در محدوده استحفاظی خود پرداختند. در همین راستا، ماموران هنگام گشتزنی در تقاطع "کریمخان" و "سنایی" به دو نفر که در حال سرقت از یک خودرو بودند، برخورد و برای دستگیری آنها اقدام کردند.

سرگرد ناصری ادامه داد: متهمان به محض مشاهده ماموران اقدام به فرار کردند اما دقایقی بعد در انتهای یکی از کوچه های نزدیک محل بازداشت و برای تحقیقات به کلانتری منتقل شدند. هر دو متهم که تبعه افغان بودند، طی بازجویی های انجام شده به جرایم خود اعتراف و عنوان داشتند که با استفاده از غفلت رانندگان در رعایت نکات ایمنی، از خودروهای آنان سرقت می کنند.

وی  در پایان عنوان کرد: متهمان برای تحقیقات بیشتر به دادسرا منتقل شده و در بازرسی از وسایل همراه آنها تعدادی آلات و ادوات مسروقه خودرو، همچون ضبط و باند و جعبه ابزار کشف و ضبط شد.

کد خبر 1774731

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =