دستاوردهای گازی ایران در سال 91/ احداث 540 کیلومتر شاه‌لوله گاز

معاون وزیر نفت با تشریح دستاوردهای صنعت گاز در سال 91 از احداث 540 کیلومتر خطوطو لوله فشار قوی گاز خبر داد و اعلام کرد: تا پایان سال 91 بیش از 15 هزار شهر و روستای کشور به‌شبکه گاز متصل شده‌اند.

جواد اوجی در گفتگو بامهر در تشریح مهمترین دستاوردهای صنعت گاز ایران در سال 91 گفت: در حال حاضر بیش از 14 هزار روستا و یکهزار شهر در کل کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند به طوری‌که هم  اکنون 96 درصد خانوارهای شهری و 58 درصد خانوارهای روستایی از گاز طبیعی استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با اعلام اینکه پیش بینی می شود با سرمایه گذاری حدود 6 هزار میلیارد تومانی ضریب گازرسانی به خانوارهای روستایی تا پایان برنامه پنجم توسعه به 75 درصد افزایش یابد، تصریح کرد: در سال 91 حدود 50 شهر جدید و بیش از یکهزار و 147 روستا به شبکه ملی گاز متصل شده‌اند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در سال 1390 حدود 540 کیلومتر خط لوله جدید فشار قوی انتقال گاز طبیعی در کل کشور طراحی، ساخت ، نصب و راه اندازی شده است بیان کرد: در شرایط فعلی وسعت شبکه انتقال گاز ایران به بیش از 34 هزار و 700 کیلومتر افزایش یافته است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه امسال بیش از 14 هزار کیلومتر شبکه گاز شهری روستایی ساخت و راه اندازی شده است تاکید کرد: هم اکنون وسعت شبکه توزیع گاز کشور به بیش از 230 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه در سال 91 حدود 5 نیروگاه جدید به شبکه گاز متصل شده اند یادآور شد: بر این اساس در حال حاضر 71 نیروگاه به شبکه گاز متصل شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با یادآوری اینکه سال 1391، یک میلیون و 400 هزار مشترک جدید از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند گفت: با وجود افزایش تعداد مشترکان و بدون افزایش تولید گاز در تولید بالادستی و با وجود سرمای شدید هوا در زمستان گاز حتی یک مشترک شهری یا روستایی قطع نشده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در سال 91 تعداد کل کارخانه ها و صنایع عمده بهره مند از گاز کشور به بیش از 51 هزار و 200 واحد صنعتی افزایش یافته است از نصب و راه‌اندازی 31 ایستگاه جدید تقویت فشار گاز در برنامه پنجم توسعه خبر داد و یادآور شد: هم اکنون به طور همزمان 71 تاسیسات تقویت فشار گاز در استانهای کل کشور در مدار بهره برداری قرار دارند.

اوجی در پایان ظرفیت فعلی تولید گاز شیرین کشور بیش از 600 میلیون متر مکعب عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در سال 91 بالغ بر 310 هزار واحد جدید مسکن مهر به شبکه گاز متصل شده اند.

کد خبر 2021402

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =