"صدای پای من" به جشنواره فیلم کودک چین می‌رود

مهرداد خوشبخت با فیلم "صدای پای من" در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم کودک چین که از تاریخ 18 تا 26 شهریور ماه برگزار می‌شود، حضور می‌یابد.

مهرداد خوشبخت کارگردان فیلم سینمایی "صدای پای من" درباره حضور این فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک چین به خبرنگار مهر گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم کودک چین از جمله جشنواره‌های مهم سینمای جهان است که در این دوره از جشنواره فیلم "صدای پای من" به عنوان نماینده ایران حضور دارد.

این کارگردان سینما درباره چگونگی دعوت از هنرمندان به جشنواره های خارجی گفت: دعوت از هنرمندان سینما در جشنواره‌های خارجی متفاوت است، به این معنا که در کشورهای غربی تنها یک بخش از هزینه ها را پرداخت می کنند اما کشورهای آسیایی به شکل کامل پذیرای هنرمندان هستند.

خوشبخت در ادامه متذکر شد: از همین رو هزینه‌های حضور در جشنواره چین با ستاد برگزاری جشنواره است و هزینه ای را متحمل نشده ام البته در جشنواره ای پیش از این که در مسکو برگزار شد هزینه ها نیز با خود جشنواره بود.

کارگردان فیلم سینمایی "صدای پای من" در پایان در پاسخ به این که آیا بنیاد سینمایی فارابی در تامین هزینه حضور در جشنواره‌ای خارجی به هنرمندان کمک می کند؟ گفت: در جشنواره هایی که هزینه خرید بلیت با کارگردان است با ارائه بلیت بخشی از هزینه ها را تامین می کند.

داستان فیلم "صدای پای من" درباره دانیال قهرمان دو و ميداني در يكی از روستاهای مرزی كشور است که بر اثر برخورد با مين، پاي خود را از دست مي دهد. او با كمک معلم و خانواده اش و يک پای مصنوعی كه حرف می زند، دوران افسردگی را طی می كند. پای مصنوعی آرزو دارد كه واقعی شود و در كفش بو بگيرد! فرشته مهربان به او قول می دهد كه اگر پای خوبی برای يک بچه باشد، او را واقعی كند. شب مسابقه پای مصنوعی گم مي‌شود که رقيب دانيال آن را دزديده است...

مهران احمدی، فرشته سرابندی، مرتضی زارع و ... بازیگران فیلم هستند.
 

کد خبر 2127154

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =