تلاش می کنیم نگرانی مراجع در خصوص نظارت بر کتاب و نشریات را کم کنیم/ بعد از مدیران ستادی مدیران صف هم تغییر می‌کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مراجع تقلید در خصوص نظارت بر چاپ کتاب‌ها و رعایت شئون دینی در کتاب‌ها و جلوگیری از برخی انحرافات که ممکن است در برخی از کتب و نشریات وجود داشته باشد دغدغه‌هایی داشتند که ما نیز تلاش کردیم، اطمینان بدهیم این دغدغه‌ها را مرتفع کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر از قم، علی جنتی، شامگاه پنجشنبه در پایان دیدار با مراجع معظم تقلید در قم در گفتگو با خبرنگاران، در خصوص ارزیابی خود از این دیدار‌ها اظهار داشت: وظیفه خود می‌دانستم در آغاز کار در وزارت فرهنگ و ارشاد سلامی، گزارشی از مسائل فرهنگی و چالش‌هایی که جامعه از نظر فرهنگی با آن مواجه است به مراجع معظم تقلید، ارائه دهم و از نظرات و دیدگاه‌های آنان استفاده و چراغ راه خود قرار دهیم.

وی بیان داشت: در ملاقات‌هایی که با تعدادی از مراجع تقلید داشتیم بهره‌های زیادی بردیم و نکات مفیدی از سوی آنان مطرح شد و امیدواریم بتوانیم این تذکرات را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

شعاع حوزه علمیه نه تنها در کشور بلکه در دنیای اسلام و جهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: قم مرکز حوزه علمیه است و شعاع تاثیر این مرکز نه تنها در ایران بلکه در جهان تشییع و دنیا گسترده است که امیدواریم از پرتوی این شعاع بهره‌ای داشته و هم بتوانیم سهمی در توسعه فرهنگ و معارف اهل بیت (ع) داشته باشیم.

وی با اشاره به مهم‌ترین دغدغه‌های مطرح شده از سوی مراجع معظم تقلید ابراز داشت: مراجع تقلید در خصوص نظارت بر چاپ کتاب‌ها و رعایت شئون دینی در کتاب‌ها و جلوگیری از برخی انحرافات که ممکن است در برخی از کتب و نشریات وجود داشته باشد دغدغه‌هایی داشتند که ما نیز تلاش کردیم، اطمینان بدهیم این دغدغه‌ها را مرتفع کنیم.

جنتی اضافه کرد: مراجع معظم تقلید رهمنودهای کلی نیز داشتند که در ارتباط با نوع فعالیت‌های فرهنگی در داخل و خارج از کشور و چگونگی عملکرد در راستای نشر معارف و فرهنگ اسلامی بود.

بعد از مدیران ستادی مدیران صف هم تغییر می‌کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص تغییر مدیران کل ارشاد نیز ابراز داشت: ما مجموعه واحدهای ستادی و صف داریم که در مرحله اول ساماندهی ستاد مجموعه وزارت ارشاد را در برنامه داریم که بعد از فراغت از این مرحله نوبت به ساماندهای مجموعه‌های صف خواهد رسید.

کد خبر 2134701

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =