ایران ستاره مجمع عمومی سازمان ملل/ آمریکا به مذاکره با ایران نیاز دارد

رئیس پلیس کشور گفت: ایران از موضع عزت مندانه در مجمع عمومی سازمان ملل حاضر شده و به ستاره ای در این مجمع تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم در اولین محفل انس با پیشکسوتان جهاد و شهادت اظهار داشت: اگر واقعه نگاری عاشورا نبود امروز نیز حماسه دفاع وجود نداشت. یک روز جنگ با نیزه است و یک روز با تفنگ. تنها میدان جنگ تغییر می کند اما آرمان هیچگاه تغییر نخواهد کرد. ارزش چیزی نیست که تغییر کند و اصول ما تغییر ناپذیر است عده ای می آیند و عده ای می روند اما همیشه اصل اساسی می ماند.

وی با اشاره به خاطراتش از دوران دفاع مقدس گفت: ما به جنگ عراق نرفتیم و آنها به ما حمله کردنددر دنیای امروز نیز عده ای در عراق و افغانستان زیر پای سربازان آمریکایی گوسفند سر بریدند و مدعی شدند که دموکراسی به آن کشور آمده است این در حالی است که امروز سالی 4 هزار نفر در انفجارهای عراق کشته می شوند.

رئیس پلیس کشور به قطع نامه 598 سازمان ملل اشاره کرد و افزود: دشمن کشتی های حامل نفت ما را که شش دلار از ما خریداری می شد، با موشک هدف قرار می داد و با حمله شیمیایی عرصه را بر ما تنگ کردند اگرچه وقتی قطع‌نامه 598 سازمان ملل را پذیرفتیم این قطع نامه دستاوردهای حداقلی از جمله اینکه عراق در جنگ متجاوز شناخته شد برای ما به همراه داشت. البته بعد از پذیرش قطع نامه نیز عراق به وسیله منافقین به کشور ما حمله کرد تا هدف هشت سال قبل را دنبال کند.

به گفته احمدی مقدم اگرچه همه واحدهای دفاعی کشور در سال های پایانی جنگ منهدم شده بود و در زمان عملیات مرصاد نیروی دفاعی آنچنانی وجود نداشت، گفت: فراز پایانی جنگ با پیروزی برای ما همراه بود و مرهمی بر زخم امام و مردم بود. تاریخ نشان داد مکتب عاشورا همچنان زنده است و خداوند در پایان جنگ آن هدیه را به مردم و امام داد اگرچه در آینده نیز اتفاقات جدیدی رخ داد.

رئیس پلیس کشور به موضوع سوریه اشاره کرد و ادامه داد: امروز آمریکا به خوبی اذعان کرده است که کلید عدم پیروزی این کشور در سوریه، کشور ایران است آنان اذعان کردند که ایران کلید شکستشان در عراق و افغانستان است چراکه ما عملیات های نظامی را انجام دادیم اما صحنه سیاسی به نفع ایران تغییر کرد. امروز همفکران ما در عراق و افغانستان در راس کار هستند ولی ما از آنها توقع زیادی نداریم هیچ انسانی نباید در بندگی و اطاعت از خدا نتیجه گرا باشد.

وی با بیان اینکه ایران ستاره مجمع عمومی سازمان ملل در سال جاری بود، تاکید کرد: آمریکا که رئیس جمهورش هیچ یک از روسای جمهور سایر کشورها را در شان خود نمی داند، بسیار تلاش کرد که با مقدمه چینی شرایطی را فراهم آورد که با آقای دکتر روحانی دست دهند، ایران ستاره مجمع عمومی بود و امروز آمریکا به مذاکره با ما نیاز دارد این مساله عزت کمی نیست و نشان دهنده موضع قدرت ایران است.

احمدی مقدم ادامه داد: مهم این است که آرمان ها و اهداف ما هیچ گاه تغییر نمی کند اگرچه ممکن است تاکتیک ها تغییر کند.

رئیس پلیس کشور در پایان خواستار تشکیل کانونی برای ثبت خاطرات پیشکسوتان عرصه دفاع و شهادت شد و تاکید کرد: به شخصه تاکنون چهار دوره وقت گذاشته و خاطراتم را بیان کرده ام اما بنا به دلایلی این خاطرات مفقود شده است و قرار است برای پنجمین بار خاطراتم را بیان کنم باید کانونی برای ثبت خاطرات پیشکسوتان عرصه دفاع و شهادت تشکیل شود در حالی که این کار اصلا نیازی به ساختار اداری بزرگ ندارد.

کد خبر 2143388

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha