توصیه رئیس کل بیمه مرکزی به شرکت‌های کشتیرانی ایرانی

رئیس کل بیمه مرکزی ایران از لغو کلیه تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا در زمینه پوشش های بیمه ای برای نفت خام و فرآورده های آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدابراهیم امین با اعلام استقبال بيمه مركزي از لغو تحريم‌هاي بيمه اي اتحاديه اروپا و آمريكا، گفت: به دنبال توافقات هسته اي ژنو، تحريم هاي اتحاديه اروپا و آمريكا در ارتباط با ارائه كليه پوشش هاي بيمه اي مربوط به نفت خام و فرآورده هاي آن لغو شد.

رئیس کل بیمه مرکزی اظهارداشت: بيمه مركزي ضمن استقبال از رفع بخشي از تحريم هاي بيمه اي، به شركت‌هاي كشتيراني و مالكان شناورهاي ايراني توصيه مي كند با توجه به ظرفيت مناسبت صنعت بيمه كشور براي ارائه پوشش هاي مسئوليت و حمل و نقل نفت و پتروشيمي، اخذ پوشش هاي بيمه از بازار داخلي بيمه كشور را ادامه دهند تا ظرفيت و پتانسيل هاي صنعت بيمه ايران كه در پي اين تحريم ها ايجاد شده بود، از بين نرود.

امین افزود: بديهي است صنعت بيمه كشور در صورت لزوم از مشاركت بيمه گران خارجي در اين پوشش ها نيز استقبال مي كند.

به دنبال تشديد تحريم‌هاي بيمه اي عليه صنعت بيمه ايران، شركت هاي بيمه خارجي از همكاري با شركت هاي بيمه ايراني منع شدند؛ اما اين تحريم‌ها فرصت هاي تازه اي براي صنعت بيمه كشور رقم زد و بازارهاي تازه اي را براي فعالان اين صنعت پديد آورد و برخي از بازارهاي بزرگ انحصاري بيمه كه در اختيار بيمه گران خارجي بود در اختيار بيمه گران داخلي قرار گرفت.

کد خبر 2183050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =