سالانه 700 میلیون تومان برای معلولان نوشیروانی بابل هزینه می‌شود

بابل - خبرگزاری مهر: رئیس مرکز معلولین نوشیروانی بابل گفت: سالانه بیش از 700 میلیون تومان برای معلولین مرکز هزینه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا پورقلی عصر شنبه در بازدید مسولان استانی از این مرکز افزود: این مرکزتحت نظارت بهزیستی مازندران110  نفر معلول جسمی و ذهنی را با به کارگیری 94 نفر در چهارشیفت کاری تحت پوشش دارد.

وی افزود: 15نفر زیر 10 سال طی یک سال گذشته با کیک، جشن تولد خود را درکنار بچه های معلول جشن گرفته و 150 نفرخردسال و نوجوان بابل و فریدونکنار نیز پس انداز خود را اهدا به معلولین این مرکز کردند.

وی بیان داشت: توجه به حقوق مددکاران دردستور کار هیئت مدیره این مرکز قرار گرفت تا طبق شورای عالی  کار به آن توجه شود لذا با توجه به این امر و افزایش خدمات دهی به معلولان هزینه سالانه مرکز 700میلیون تومان است.

پورقلی تصریح کرد: با حضور منظم پزشکان عمومی ومتخصص وتلاش مددکاران مرکز، طبق بازدید مسئولین بهزیستی کشور این مرکز ازنظروضعیت بهداشتی وتغذیه  درحد بسیار مطلوبی اعلام شد.

این مسئول به احداث ساختمان جدید مرکزمعلولین اشاره واظهارداشت:هیئت مدیره به کمک خیرین نقشه احداث  ساختمان جدید را با ظرفیت 360 معلول در چهارطبقه درمساحت سه هزارمترمربع با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد تومان دردست اقدام دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز اظهار داشت: اساس وخلقت تمام انسانها ،جمادات وهمه هستی ،برای بعثت پیامبر بود و فلسفه بعثت رسول الله در ماه محرم وصفر تجلی یافت،هرگاه درک درستی از محرم وعاشورا داشته باشیم به مفهوم خلقت دست می‌یابیم.

قاسم جان بابایی افزود: کشور ما پیشینه طولانی درامرخیربه سبب مذهب شیعه دارد،اما غرب از ما بهتر عمل کرده است.

وی بیان داشت: از سال 89 دولت فدرال آمریکا قانونی تصویب کرد که براساس آن تمام بیمارستانها مکلف به پذیرش بدون هزینه افرادی  هستند که نیازمند مراقبت بهداشتی ودرمانی بوده  ودر صورت عدم پذیرش ویا ایجاد شرایط نامناسب مجرم شناخته می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: دراین راستا آیین نامه ای در اکثر کشورهای اروپایی وآمریکا تصویب شد تا هرساله روسای ادارات مراکز درمانی آماردقیقی از تعداد بیماران پذیرش شده به دولت ارائه دهند.

جان بابائی تصریح کرد: دراین کشورها خط فقری تعریف شده که تمام موسسات دولتی باید این افراد فقیر را پذیرش کنند وهزینه ای نگیرند لذا این قانون سبب ایجاد امنیت برای فقرا شد.

این مسئول اظهارداشت: اما درکشور ما این مسئولیت را خیرین به گردن دارند وبه شکل عمده ای وارد بحث سلامت شدند اما متاسفانه مدیران ،مدیریت درستی در بخش خیرین نداشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با وجودی که خیرین در امر ساخت وساز اماکن درمانی وبهداشتی خوب ورود یافتند وبیمارستانها ومراکز درمانی بی‌شماری ساخته شد اما شاید توسعه مراکز درمانی چنان مفید نبوده واستان نیازمند کیفی سازی مراکز است.

جان بابائی اذعان داشت: وقت آن رسیده از کارموازی دست کشیده به سمت کارمکمل برویم ،بسیاری از بیمارستانهای ما زیر 50 تخت دارند چون ما مراکزی ساختیم بدون اینکه آن را تجهیز کنیم واین نشان می دهد ما از منابع خوب استفاده نکردیم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت درستی از کمک های خیرین نمی شود تصریح کرد: باید کمک های خیرین جذب کمک به افرادی نیازمند خدمات درمانی شودوتشکیلات وشرایط ثابتی ایجاد شود تا این منابع تامین شود.

وی خرید تجهیزات را مهم ترین اقدام خیرین برشمرد و بیان داشت: خرید تجهیزات برای مراکز درمانی بسیاری از بیماران را از رفتن به تهران ودیگر استانها برای دریافت  خدمات فوق تخصصی بی نیاز می کند .

جان بابائی اذعان داشت:متاسفانه بسیاری از مراکز ما خدمات مشابه ارائه می دهند درحالی که استان نیازمند خدمات مکمل است ،هزینه کردن دربخش سلامت درجهت موازی سازی جفا به مردم است.

وی اظهارداشت: این باورنادرستی است که هرکارخیری بدون برگشت مالی باشد ،در روش نوین کارخیر نه تنها خدمات تخصصی وفوق تخصصی ارائه می شود بلکه می تواند برای خیر برگشت مالی نیز داشته باشد.

باباجانی گفت: زمانی که سازوکار اداری وفنی درست طراحی ومدیریت شود می توان از خدمات خیرین به نحو احسن استفاده کرد،اگرنتوانیم از کمک خیرین درست استفاده کنیم این کوتاهی در مدیریت خیانت به مردم است.

کد خبر 2190738

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =