بزرگان پاپ به افتخار جانبازان می‌خوانند/ احمدی‌نژاد و ماجرای سر زدن به مردان جنگ

معاون هنری وزیر ارشاد به همراه تعدادی از خوانندگان پاپ امروز سه شنبه سوم دی ماه با حضور در آسایشگاه جانبازان ثارالله منطقه ولنجک تهران با آنها دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مرادخانی بعد از این بازدید 2 ساعته با حضور در جمع خبرنگاران گفت: افتخار می‌کنیم که امروز سعادت زیارت عزیزانی را داشتیم که هر کدام از آنها سرفصل و منشاء خدمات قابل توجهی در دوران دفاع مقدس بودند و این توفیقی بود که امروز نصیب ما شد و به خاطر این حضور به خود افتخار می‌کنیم.

از اینکه دغدغه ملی دارید ممنونم

معاون هنری وزیر ارشاد ادامه داد: ما در شرایطی قرار گرفتیم که به شدت نیازمند حضور معنوی جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی در فعالیت‌های هنری خود هستیم. شما جانبازان با کارهای خود برای این مملکت زحمت کشیدید و مشقت های زیادی را تا به امروز تحمل کردید که من و این هنرمندان در آسایش به فعالیت خود ادامه دهیم و این می تواند نقطه عطفی در فعالیت های فرهنگی هنری کشور به ویژه در حوزه موسیقی باشد.

وی خطاب به خوانندگان پاپ حاضر در این مراسم بازدید گفت: امیدوارم خداوند این توفیق را به ما بدهد که بیاییم و بیشتر از اینها در کنار شما حضور داشته باشیم و من بسیار خرسند و خوشحالم که شما هنرمندان این چنین دغدغه های ملی دارید تا نام این کشور را با حضور جانبازان و نام شهدای دفاع مقدس در دنیا جاودانه کنید و من امیدوارم که شما جانبازان نیز این حضور را با گشاده‌رویی بپذیرید.

دعوتی که با 30 سال تاخیر برگزار شد

امیر تاجیک خواننده نسل اول موسیقی پاپ کشورمان هم در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در آسایشگاه جانبازان ثارالله در دوره جدید فعالیت های دولت تصریح کرد: به نظر من این تنها فرصتی بود که هنرمندان موسیقی پاپ بعد از 30 سال از پیروزی انقلاب آن را به دست آوردند که در کنار آن با شما عزیزان ایثارگر ملاقات داشته باشیم و من امیدوارم این حضور بتواند منشاء تولید ترانه ها و قطعات موسیقایی جدیدی در حوزه دفاع مقدس و ایثارگری های شما باشد.

دیدار از آسایشگاه جانبازان به من تلنگر شدیدی زد

خشایار اعتمادی هم در این دیدار گفت: انسان وقتی با اعتقاد خود زندگی کند در او حسی ایجاد می شود که واقعاً حس خاصی است. به نظر من این حضور در برگیرنده بخشی از هویت ملی ما است که بدون هیچ سفارشی به باورهای ما نیز بر می‌گردد.

این خواننده موسیقی پاپ کشورمان ادامه داد: دیدار من از آسایشگاه جانبازان تلنگر شدیدی به من زد که واقعاً لحظاتی به آن فکر کردم، اینکه یکی از جانبازان به من گفت چرا از ما برای حضور در کنسرت‌هایتان دعوت نمی کنید؟ و این نکته ای بود که به شدت من را تحت تاثیر قرار داد چرا که من بر این باورم که اگر امروز در ایرانی زندگی می کنیم که آسایش و امنیت در کنار آن است این مرهون زحماتی است که شما برای ما کشیدید و این وظیفه ما است که با دعوت از شما ایثارگران لحاظات شادی را فراهم کنیم.

شما عموهای من هستید

ایلیا منفرد نوازنده و آهنگساز گفت: وقتی که وارد اینجا شدم احساس نکردم که وارد محیط غریبی شدم چرا که به دلیل شرایط خانوادگی خودم اینجا را خانه خود دانستم چراکه سال های سال پدرم را روی ویلچر می دیدم که چه مشقت هایی را تحمل می کرد و سرانجام به درجه رفیع شهادت نایل آمد. بنابراین شما عزیزان عموهای من هستید که برادران پدرم هستند.

این خواننده که پدرش چندی پیش بر اثر جراحات وارده در دوران دفاع مقدس به درجه شهادت نایل شده بود در ادامه صحبت های خود گفت: امیدوارم همه شما عزت داشته باشید که عزت را به ما دادید. اگر دیروز اسلحه شما تفنگ و مسلسل بود امروز اسلحه ما ساز ماست که امیدواریم این لیاقت را داشته باشیم که بتوانیم به وسیله این اسلحه ها کارهای بزرگی را برای وطن انجام دهیم.

وی ادامه داد: در سال های گذشته مسئولان تلاش می کردند که هنرمندان را برای تولید آثاری با مضامین دفاع مقدس تشویق و ترغیب کنند اما امروز می بینیم که تعداد زیادی از خوانندگان پرطرفدار پاپ با یک پیامک ساده و یک دعوت کوتاه به دلخواه خود در این مراسم بازدید حضور پیدا کردند و این اتفاق میمونی است که می تواند در آینده نیز مورد توجه قرار گیرد. این خواننده ها همگی دلشان برای وطن می تپد و آرزو دارند در هر شرایطی نسبت به تولید آثار موسیقایی مرتبط با جنگ و شما عزیزان آثاری را خلق کنند.

یک کار کوچک در مقابل یک کار بزرگ

احسان خواجه امیری دیگر خواننده موسیقی پاپ کشورمان در این بازید با تقدیر از معاونت هنری وزارت ارشاد برای دعوت از هنرمندان موسیقی پاپ برای دیدار از جانبازان آسایشگاه ثارالله گفت: کاری که ما خوانندگان پاپ در حوزه تولید آثاری با مضمون دفاع مقدس انجام دادیم کار بسیار کوچکی در مقابل کار بزرگ شما جانبازان عزیز است و من به سهم خود از جانبازانی که از جسم خود گذشتند تا ما امروز با آسایش در خدمت مردم باشیم صمیمانه تشکر می کنم.

هنوز دوران موشک باران را فراموش نکردم

شهرام شکوهی هم گفت: من یک هنرمند دهه 50 هستم که به خوبی خاطرات دوران جنگ و موشک هایی را که از پشت بام خانه هایمان عبور می کردم، حس کردم. ما در جنگ عزیزانی را داشتیم که با ایثار و از خود گذشتگی رفتند و دیگر برنگشتند ضمن این که برادرانی را از جنگ به یادگار داریم که اکنون قسمتی از بدن آنها دچار آسیب شده و یا دچار نقص عضو هستند. من فکر می کنم تا ابد مدیون این عزیزان هستیم و این امید را دارم که همیشه سلامت باشند تا ما بتوانیم از این به بعد دین خود را تا آنجا که در توان داریم نسبت به آنها ادا کنیم.

خیالتارن راحت، فراموشتان نمی کنیم

محسن یگانه دیگر خواننده موسیقی پاپ کشورمان هم در این مراسم گفت: عزیزان جانباز بدانید که حضور ما خوانندگان پاپ کاملاً صادقانه بوده و به هیچ عنوان رنگ و بوی مصنوعی بودن، ندارد. من از صمیم قلب می گویم که شما برای ما به حدی عزیز هستید که دلیلی برای نیامدن ما وجود نداشت چرا که حضور ما در صحنه های موسیقی از برکت وجودتان بوده و این را هم بدانید که ما شما را فراموش نکردیم و خیالتان راحت باشد که تا آنجا که نفس داریم ایثارگری های شما را فراموش نخواهیم کرد.

فقط شما توانستید همه ما را دور هم جمع کنید

رضا یزدانی خواننده و بازیگر نیز در این بازدید دسته جمعی خوانندگان موسیقی پاپ از آسایشگاه جانبازان ثارالله با بیان اینکه جمع کردن خوانندگان پرطرفدار پاپ در کنار هم کار بسیار سختی است خاطرنشان کرد: مطمئنم اگر خودمان هم بخواهیم دور هم جمع شویم به قدری شرایط کاری ما سخت و دشوار است که نمی توان در مورد حضور دسته جمعی خوانندگان پاپ در کنار یکدیگر به طور قطع نظر داد و من خوشحالم که وزارت ارشاد این همت را کرد و همه خوانندگان را برای یک امر بسیار واجب و ضروری کنار هم جمع کرد.

وی افزود: خیلی از ما پیش از این در رابطه با شهدا و جانبازان 8 سال دفاع مقدس کارهایی را انجام دادیم و این وظیفه ما بود که در مورد شما عزیزان و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی کارهایی را تولید کنیم اما آن چه که برای ما مهم است اینکه به واسطه حضور شما و البته حمایت های وزارت ارشاد نسبت به تولید آثار ارزشمند موسیقیایی در زمینه جنگ تلاش هایی بیشتری را انجام دهیم.

تماشاگر افتخاری کنسرت های ما باشید

امیریل ارجمند هم در این نشست صمیمی گفت: من از آقای مرادخانی بسیار سپاسگذارم که این فرصت را در اختیار خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان قرار داد تا در کنار یکدیگر دین کوچکی را به جانبازان عزیز 8 سال دفاع مقدس ادا کنم و من مطمئنم چنین اتفاقاتی باعث ایجاد هنجارهایی خواهد شد که می تواند ما را به نقطه هایی نزدیک کند که فتح آن دور از دسترس نیست.

مازیار فلاحی هم در این مراسم خاطرنشان کرد: این اتفاق یک اتفاق فیزیکی نیست این بازدید رویدادی است که برآمده از دل ما است طوری که همه می دانند جمع کردن خوانندگان پاپ کنار هم کار بسیار دشواری است.

فلاحی افزود: همه این ها نشان دهنده یک عشق است که با یک حرف ساده عاشقانه کنار هم جمع می شوند و من از همگی شما می خواهم که از این به بعد به ما این افتخار را هدیه کنید که شاهد حضور شما در کنسرت های مان باشیم و من به شخص تلاش خود را انجام می دهم تا از این پس از حضور تک تک شما عزیزان در کنسرت هایم به عنوان یک تماشاگر افتخاری استفاده کنم.

امیدوارم این بازدیدها ژورنالیستی نباشد

مجید خراطها خواننده نسل سوم موسیقی پاپ کشورمان هم در این بازدید تصریح کرد: خوشحالم از این که حق مطلب را ادا کردم و امیدوارم که این بازدیدها به یک بار ختم نشود و شکل ژورنالیستی به خود نگیرد. ما به نوبه خود آن چه که می توانیم برای شما عزیزان انجام دهیم دعوت از همگی شما برای حضور در کنسرت هایمان است اما امیدوارم وزارت ارشاد بستری را از این پس فراهم کند که بتوانیم کارهای شایسته ای را برای شما عزیزان جانباز تولید کنیم و بتوانیم به سهم خود از طرف هنرمندان آن چه را که نهادهای دیگر برای شما انجام نداده اند یک مقدار پوشش دهیم.

اینجا تکه ای از بهشت است

مهدی یراحی خواننده تتیراژ برنامه تلویزیونی "ماه عسل" هم در این مراسم گفت: من سعادت داشتم که در کنار پدری حضور داشته باشم که خود از جانبازان 8 سال دفاع مقدس بود و این بار خوشحالم که به عنوان فرزند کوچکی از این سرزمین مهمان عزیزانی هستم که حق زیادی بر گردن همه مردم سرزمین مان دارند.

سعید شهروز خواننده موسیقی پاپ کشورمان در این مراسم خاطرنشان کرد: به نظر من اینجا برای ما یک تکه ای از بهشت است چرا که شما جانبازان وقتی برای گرفتن انرژی به بهشت زهرا می روید این ماییم که برای گرفتن انرژی به سمت این آسایشگاه هدایت می شویم شما افتخار همیشگی سرزمین مادری ما هستید.

برگزاری یک کنسرت مشترک به افتخار جانبازان

امید حاجیلی نوازنده ترومپت و خواننده موسیقی پاپ هم در این نشست گفت: من به نوعی جزوی از خانواده شهدا هستم چرا که برادرم شهید و پدرم جانباز است. و وقتی خبر دعوت معاونت هنری ارشاد را دریافت کردم بدون هیچ چون چرایی آن را پذیرفتم و به این جا آمدم.

وی افزود: بسیاری از دوستان در این مراسم پیشنهاد دادند که شما جانبازان در کنسرت های ما حضور داشته باشید اما من فارغ از این دعوت همیشگی از آقای مرادخانی می خواهم در همین جا مجوز برگزاری کنسرت مشترکی از خوانندگان مطرح پاپ را صادر کند که تمامی عواید آن برای شما اختصاص پیدا کند. من فکر می کنم کنسرتی که با شما و برای شما برگزار شود بسیار باشکوه تر از آن کنسرتی خواهد بود که فقط میزبان یک یا دو نفر از شما عزیزان باشیم. من امیدوارم که بتوانیم با این کارهای فرهنگی به نوعی دین خود را ادا کنیم.

خاطره یک جانباز از دوران حضور احمدی نژاد در شهرداری تهران

بر اساس این گزارش کریم محمدی از جانبازان قطع نخاعی مستقر در این آسایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر خاطرنشان کرد: زمانی که آقای احمدی نژاد به عنوان شهردار مشغول به فعالیت بودند ما شاهد حضور مستمر ایشان در این آسایشگاه بودیم اما از وقتی که رئیس جمهور شد دیگر به اینجا نیامد. ما دوست داریم همه در هر سمتی که هستند به این آسایشگاه بیایند و به قول هایی که می دهند فقط در حد شعار بسنده نکنند و به آنها عمل کنند. ضمن اینکه باید در این بین لطف همیشگی مردم را فراموش نکنیم که همراه همیشگی ما بودند.

اردشیر شیرکوه جانباز ایلامی هم گفت: امیدوارم که این یادآوری ها برای اولین و آخرین بار نباشند و هنرمندان قدر بچه هایی که را که در دوران 8 سال دفاع مقدس جنگیدند را بدانند. ما از مردم چیزی نمی خواهیم فقط تنها نکته ای که با آن توجه کنند حضور معنوی آنها در کنار ما است به ویژه اینکه بتوانند از هنر موسیقی در این راه به کمک ما بیایند.

در ابتدای این مراسم عظیمی مسئول فرهنگی آسایشگاه ثارالله در صحبت هایی به معرفی فعالیت های این نهاد حمایتی در حوزه جانبازان قطع نخاعی پرداخت.

علیرضا پاشایی مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد، صادقی مدیر واحد ارزشیابی و نظارت دفتر موسیقی، افضلی مدیر موسسه توسعه هنرهای معاصر، پیمان شریعتی مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، محمد زرابندیان مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی، حبیب صبور مدیر سابق ارکسترها از افرادی بودند که در این مراسم بازدید حضور داشتند.

کد خبر 2201609

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =