اجرای طرح جامع مسکن زمینه ای برای تامین مسکن برای اقشار مختلف مردم است

همدان-خبرگزاری مهر: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: اجرای طرح جامع مسکن زمینه ای برای تامین مسکن برای اقشار مختلف مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد پژمان ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مورد پروژه های مسکن مهر که در دولت گذشته انجام شد و قرداد هایی که منعقد شده و در حال ساخت بوده با قوت خود ادامه داشته و چنانچه مسائل و مشکلاتی در اجرا وجود داشته باشد این مسائل و مشکلات برطرف می شود.

وی با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید بر این است که مجموع تعهدات دولت های قبل را با قوت دنبال می کند، ابراز داشت: اطمینان می دهیم که همه تعهدات مسکن مهر در کوتاهترین زمان به نتیجه برسد و بخش زیادی از پروژه های مسکن مهر استان همدان افتتاح شده و با تلاش همکاران در راه و شهر سازی تعداد چهار هزار واحد نیز تا پایان سال به اتمام می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه باقیمانده پروژه مسکن مهر  استان همدان در سال 93 به پایان می رسد، بیان داشت: جهارمین مرحله از افتتاح مسکن مهر استان همدان امروز انجام شد و از سال 89 تا کنون بوده و در مجموع سهم استان همدان در ساخت مسکن مهر 37 هزار و 107 واحد در شهر های زیر و بالای 25 هزار نفر بوده است.

پژمان در مورد تدوین طرح جامع مسکن در کشور ، افزود: هر چقدر کار ها در حوزه مسکن برنامه ریزی شده باشد و مطابق با شرایطی که امروز کشور با آن رو به رو بوده باشد و مطابق با برنامه ریزی ها برای آینده باشد حجم فعالیت ها در حوزه مسکن دقیق تر می شود.

وی با اشاره به اینکه نتیجه طرح جامع مسکن تا چند ماه آینده اعلام می شود، عنوان داشت: با یک کار مشترک دولت و مردم با برنامه ریزی طرح جامع می توان حرکت های بهتری را در حوزه مسکن انجام داد و روند تامین مسکن که از مهمترین و ضروریترین موضوعات در زندگی هر انسانی بوده با اجرایی شدن طرح جامع مسکن دست یافتنی است.

شناسایی خانواده های نیازمند مسکن در طرح جامع مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: در طرح جامع مسکن پایه اصلی برنامه ریزی بر این بوده که خانواده های نیازمند مسکن در کشور شناسایی شده و اینکه در کدام گروه جامعه اقتصادی قرار دارند چرا که برای هر کدام از دهک های اقتصادی برنامه خاص آنها تدوین شده و اگر در سه دهک اول باشند با حداکثر کمک و مداخله دولت باید برای آنها مسکن تامین شود.

پزمان عنوان داشت: با یک کار آمایشی خانوارهای نیاز مند مسکن شناسایی شده و از طرفی دهک ها نیز تعیین و بر اساس طرح های توسعه ای که در هر استان و در مقیاس منطقه ای و ناحیه ای وجود دارد و اراضی که می تواند در این طرح قابل استفاده باشد، برنامه ریزی می شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه تهیه شده باید به تایید دولت برسد، بیان داشت: همزمان سایر دستگاه ها نیز بیاد برنامه هاشان را مطابق با برنامه جامع مسکن تکمیل کرده و همه بخش های مختلف دولت در ساخت واحد مسکونی در کشور باید هماهنگ عمل کرده و علاوه بر ایجاد سرپناه برای افراد همه اصول خدماتی و ساخت و ساز در آن رعایت شود.

 

 

 

 

کد خبر 2201760

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =