جشن هفت سین برکت در ساری برگزار شد

ساری - خبرگزاری مهر: جشن هفت سین برکت ویژه کودکان کار، بدسرپرست و بی سرپرست در ساری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، برای سومین سال متوالی جشن هفت سین برکت شامگاه چهارشنبه توسط جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی برای کودکان کار ،کودکان بد سرپرست و بی سرپرست برگزار شد.

در مراسم نمادین آغاز سال نو و جشن این روز که در کانون پرورش فکری کودکان استان برگزار شد 80 نفر از بچه های کار و بد سرپرست و بی سرپرست شرکت داشتند.

شقایق شریف مدیر عامل جمعیت امام علی ساری در حاشیه برگزاری این جشن اظهار داشت : تمامی این بچه ها از طریق تیمهای دانشجویی و اعضای این جمعیت شناسایی می شوند و سپس از طریق معتمدین محلی و به طور مستقیم بررسی می شوند  و سپس تحت پوشش ما قرار می گیرند.

مدیر عامل جمعیت امام علی (ع)  از شناسایی 23 کودک در ساری و 25 نفر در شهرک نوبنیاد  خبر داد و گفت: ما بین 10 تا 20 نفر پرسنل دانشجویی فعال و ثابت داریم و 40 نفر هم به صورت غیر مستقیم با ما همکاری می کنند.

شقایق شریف گفت: شش ماه منزلی در خیابان دانش تحت عنوان خانه ایرانی اجاره شده که برای تمامی بچه ها کلاسهای آموزشی فرهنگی تربیتی برگزار می شود، مانند کلاسهای تقویتی برای بچه هایی که مدرسه می روند و کار می کنند و کلاسهای آموزشی برای کودکانی که از تحصیل باز مانده اند و این دوره ها هم توسط خود دانشجویان به صورت خودجوش اجرا می شود.

مدیرخانه ایرانی ساری افزود: برای اداره این سازمان نیاز به کمک خیرین استان داریم که تاکنون چندین نفر اعلام آمادگی کرده اند ولی هیچ اقدامی انجام نداده اند.

وی خواستار مشارکت خیرین در اداره و حمایت از این سازمان دانشجوئی شد و افزود تاکنون هیچ حمایتی از سوی ارگانهای دولتی و مردم هم به این جمعیت نشده است.

شقایق شریف تاکید کرد: اکثر بچه های عضو خانه ایرانی با معضل اعتیاد هم روبرو هستند، به گونه ای که یکی از بچه های تحت حمایت ما که 5 سال دارد، به خاطر اعتیاد پدر و ضرب و شتم مادر دچار سوختگی با آب جوش  شده و در بیمارستان زارع تحت عمل جراحی قرار گرفت.

وی افزود: ما برای تحت پوشش قرار دادن این بچه ها نیز دچار مشکل هستیم چرا که خانواده های آنها یا مقاومت میکنند و یا فرزاندان را به ما تحویل نمی دهند.

وی گفت :ما با برگزاری جشن هفت سین چند ساعت قبل و بعد از سال نو سعی می کنیم برای این بچه ها ساعت خوشی را فراهم کنیم و هدایا و جوائزی هم به آنها اهدا می کنیم.

شریف تصریح کرد: بسیاری از کودکان که سالها پیش تحت پوشش جمعیت بوده اند امروز جوانان و نوجوانانی هستند که باعث افتخار این سازمان می باشند و خود در ارائه خدمات به این کودکان مشارکت دارند.

وی بیان کرد: جمعیت امداد دانشجوئی – مردمی امام علی (ع ) که یک ngo داوطلب محور است در سال 1378 با هدف مبارزه با معضلات اجتماعی تاسیس و در سال 1384 ثبت شده است، این جمعیت غیر سیاسی و غیر دولتی در سال 2010 موفق به کسب مقام مشورتی از شورای امور اجتماعی – اقتصادی سازمان ملل متحد شد.

شریف گفت: این جمعیت معتقد به تقویت مشارکت عمومی به ویژه حضور فرهیختگان در سیاستهای اجتماعی و بازخوانی آدین ها و مناسبتها ی ملی و مذهبی در جهت ارتقا وضعیت اجتماعی و انسانی در جامعه است و تمامی کسانی که دچار معضلات اجتماعی اعم از فقر و اعتیاد کودکان کار و خیابان ،زنان سرپرست خانوار ،کودکان بیماریهای خاص ،دختران آسیب دیده و کودکان معارض قانون و بزه دیده تحت پوشش این جمعیت دانشجویی هستند.

وی بیان داشت: طرحهای این جمعیت به طور خلاصه  شامل طرح (کوچه گردان عاشق )برای برآورده کردن نیازهای اولیه تغذیه هر ساله در شبهای ماه مبارک رمضان اجرا می شود، همچنین طرح کعبه کریمان که در قالب بر آورده کردن آرزوهای کودکان کار  بیمار دردمند در ایام ولادت حضرت علی صورت می گیرد.

کد خبر 2259687

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha