تغییرات و اصلاحات آیین نامه نقل و انتقالات/ شرایط جذب بازیکنان خارجی

رئیس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال  تغییرات و اصلاحات آیین نامه نقل و انتقالات را ابلاغ کرد که بر اساس آن از این پس استخدام بازیکنان خارجی فقط از طریق سیستم TMS امکان پذیر است.

 به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت سازمان لیگ حرفه ای فوتبال، مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ در نامه ای به روسای هیات های فوتبال و مدیر عاملان باشگاه ها، تغییرات و اصلاحات آیین نامه نقل و انتقالات را ابلاغ کرد.

 متن نامه رئیس سازمان لیگ به شرح زیر است:
با سلام ، احتراماً باتوجه به اصلاحات و تغییرات مفاد برخی از مواد آئین نامه نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان و با عنایت به مصوبات هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در خصوص تغییرات و اصلاحات مواد مورد اشاره به استحضار میرساند؛ باشگاههای حاضر در لیگ برتر و دسته اول میتوانند از تاریخ 1/3/93 تا پانزده روز مانده به شروع مسابقات فصل 94-93 نسبت به عقد قرارداد با بازیکنان ، مربیان و دیگر اعضای تیم اقدام نمایند و لازم به یادآوری است مراحل استخدام و بکارگیری بازیکنان خارجی صرفاً از طریق سیستم  TMS در فاصله زمانی 1/3/93 لغایت 4/5/93 خواهد بود .
 
الف: براساس ماده 28 از فصل ششم آئین نامه نقل و انتقالات هر باشگاه با توجه به تاریخ فوق میتواند حداکثر با 35 نفر از بازیکنان ثبت شده خود را با در نظر گرفتن شرایط ذیل و با رعایت سایر مقررات مندرج در آئین نامه، درلیست اسامی ثبت و معرفی نماید.
18 بازیکن با شرایط سنی آزاد در قالب قرارداد حرفه ای
9 بازیکن با شرایط سنی زیر 23سال در قالب قرارداد حرفه ای(11/10/1370به بالا)
8 بازیکن با شرایط سنی زیر 21 سال در قالب قرارداد حرفه ای یا آماتور (11/10/1372 به بالا) که این رده سنی میتواند به تدریج از زمان مجاز نقل و انتقالات تا شروع نیم فصل دوم به لیست اسامی اضافه شوند و این محدودیت زمانی مشمول پست تخصصی دروازه بان نمی شود.
بدیهی است کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ از پذیرش و ثبت قراردادهایی که بعد از موعد مقرر ارائه شود معذور خواهد بود. مزید امتنان خواهد بود مدیران عامل محترم باشگاهها نسبت به عقد قرارداد و استخدام مربیان و دیگر اعضای تیم به جهت سهولت در ثبت و صدور مجوز بازی در روزهای آغازین مدت زمان مجاز نقل و انتقالات اقدام نمایند.
ب: براساس ماده 29 از فصل ششم آئین نامه نقل وانتقالات بازیکنان و مربیان، پس از بررسی و تائید مدارک مشروحه ذیل و صدور مجوز بازی (ID) کارت از سوی دبیرکل سازمان لیگ میتوانند تیم خود را در مسابقات همراهی کنند.
دو نسخه از قرارداد فی مابین منعقده باشگاهها با بازیکن، مربیان و دیگر اعضای تیمها.
فرم توافق نامه مالی فصل جاری برای آن دسته از بازیکنانی که دارای قرارداد بوده و مبلغ فصل دوم قید نشده است.
فرم شناسه فردی با مهر و امضای مدیرعامل باشگاه و هیئت فوتبال استان
فرم لیست اسامی بازیکنان و دیگر کادر تیم با مهر و امضای مدیر عامل باشگاه و هیئت فوتبال استان
تصویر صفحات شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت
مدرک تعیین وضعیت نظام وظیفه
مدرک تحصیلی یا گواهی تحصیلی بازیکنان زیر18 سال
CD  تصاویر اسکن شده با مشخصات کامل، رده سنی و شماره پیراهن
فیش خروج از استان مبدا
ارائه مفاصا حساب یا تعیین تکلیف مالیاتی
ارائه فرم تائیدیه اخلاقی کمیته نظارت و ارزشیابی سازمان لیگ برای برخی از بازیکنان و مربیان در صورت نیاز.
مهم:حدفاصل پانزده روز از پایان مدت زمان نقل و انتقالات تا شروع مسابقات فصل 94-93 صرفاً جهت بررسی مدارک و صدور ID کارت و مجوز بازی می باشد و کمیته نقل و انتقالات در این ایام به هیچ وجه مدارک جدید اعم از بازیکن، مربیان و دیگر اعضا را نخواهد پذیرفت.لازم به توضیح است اگر چنانچه باشگاهها نسبت به اصالت و ماهیت اعضای دیگر باشگاهها اعتراض داشته باشند میتوانند در این مدت پانزده روز تعیین شده مستندات خود را به سازمان لیگ ارائه کنند.
کد خبر 2290506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =