مطالباتی که یکساله شد/ گرانی و بیکاری تا لزوم احیا خانه احزاب استان مرکزی

اراک – خبرگزاری مهر: همایش "امید و انتظار" که با تاخیر یک هفته‌ای در اراک برگزار شد فرصتی بود تا یکسال پس از استقرار دولت یازدهم نماینده احزاب، جامعه کارگری و زنان و جوانان و دانشجویان باردیگر مطالبات خود را در حضور نماینده ارشد دولت در استان مرکزی واگویه گنند.

به گزارش خبرنگارمهر، نماینده قشر جوان استان مرکزی در نشست شامگاه پنجشنبه ضمن تشریح خواسته‌های نسل جوان از دولت گفت: دولتیان با توجه به نقش جوانان در ایجاد شور انتخاباتی و در دست داشتن تمامی فعالیت‌های انتخاباتی دولت یازدهم وامدار جوانان هستند و باید تلاش در جهت حل مشکلات جوانان در اولویت کاری انها قرار بگیرد.

سعید کمیجانی با انتقاد از استاندار مرکزی در انتخاب مشاور جوان خویش گفت: وقتی نماینده عالی دولت در استان مرکزی حاضر نیست یک جوان را به عنوان مشاور حوزه جوانان استانداری مرکزی برگزیند جوانان این استان هم اعلام می کنند ما نسل جوان مشاور جوانان می‌خواهیم نه مطیع و فرمانبر.

وی با بیان این که جوانان استان مرکزی با مشاور جوان استاندار که فردی میانسال است و درکی از مشکلات جوانان ندارد کاری ندارند افزود: از ما جوانان انتظار همکاری با این افراد را نداشته باشید.

نماینده جوانان استان مرکزی در ادامه از حرکت کند تغییر مدیریت‌ها در این استان انتقاد کرد و گفت: یک سال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید می گذرد اما همچنان مدیران همسوی دولت قبل در راس کار نشسته‌اند مگر نه اینکه برای اجرای سیاستهای دولت یازدهم باید مدیرانی همسوی ان در راس کار باشند.

کمیجانی با بیان این که از یک سو مسئولان کشوری و استانی دائما می گویند تمامی مشکلات موجود بخاطر سوء مدیریت در دولت قبل است از سوی دیگر تمامی مدیران دولت قبل بر کرسی مدیریت ها تکیه زده اند گفت: جوانان استان مرکزی از استاندار مرکزی و معاون سیاسی وی می‌خواهند در زمینه تغییر مدیران با نهادهای خارج استانداری چانه زنی کنند و در گام نخست نسبت به انتخاب فرماندار همسو با دولت برای مرکز استان اقدام کنید.

وی با بیان این که حوزه جوانان مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفته است گفت: در اثبات این حرف همان بس که مدیرکل امور ورزش و جوانان استان مرکزی در میزگرد جوانان استان شرکت نکردند.

نماینده قشر جوان استان مرکزی در ادامه تاکید کرد: نسل جوان استان دلالان سیاسی نیستند چرا که اگر این گونه بود در 8 سال گذشته جایگاهی رفیع برای خود دست و پا می کردند.

بیکاری در استان صنعتی مرکزی برای مردم گران است

نماینده جامعه کارگری استان مرکزی نیز در این نشست به تشریح خواسته‌های جامعه کارگری استان مرکزی پرداخت و گفت: استان مرکزی یکی از قطب‌های صنعتی کشور است و بالا بودن نرخ بیکاری در این استان برای مردم آن گران است.

عینی با بیان این که  فعالیت افراد با سابقه بالای 20 سال در صنایع، یکی از دلائل بیکاری جوانان است گفت: اگر طرح ابزنشستگی پیش از موعد در حق کارگران دارای 20 سابقه کاری به بالا اجرا شود بخش قابل توجهی از بیکاری استان رفع میگردد.

وی دو شغله بودن افراد را عامل دیگر بیکاری جوانان کشور و استان مرکزی برشمرد و گفت: در حال حاضر 5 میلیون نفر 2 شغله در ایران موجود است که اگر این افراد مشاغل دوم خود را به جوانان بیکار تحصیلکرده بدهند به یکباره 2.5 میلیون فرصت شغلی در کشور شکل گرفته و امار بیکاران کشور از 10 میلیون نفر به 7.5 میلیون نفر می رسد.

نماینده جامعه کارگری استان مرکزی در ادامه از مشکلات بیمه اجتماعی پیش روی کارگران استان مرکزی خبر داد و گفت: کارگران عبلیرغم پرداخت حق بیمه گران از امکانات خدمات درمانی مطلوبی برخوردار نیستند.

عینی تفاوت قانون کار مصوب سال 69 و قانون اجتماعی مصو ب سال 42  را از مشکلات فرا روی بیمه شدگان عنوان کرد و گفت: با وجود این قوانین و بروکراسی های اداری نه تنها اشتغا ل حل نمی شود بلکه هر روز به آمار بیکاری جامعه نیز افزوده می‌شود.

جلوی اراده رئیس جمهور در مدارس گرفته شده

نماینده جامعه فرهنگیان استان مرکزی نیز در سخنانی با اشاره به توجهی‌های صورت گرفته به طرحهای رئیس جمهور در مدارس اعم از طرح سوال مهر و زنگ انشا گفت: متاسفانه حاکمیت تفکر گذشته در مسند ریاست آموزش و پرورش‌ها باعث شده تا جلوی اراده رئیس جمهوردر مدارس گرفته شود.

مرتضی سورانه افزود: رئیس جمهور بااحیا زنگ انشا در مدارس کشور می‌خواست باب نقد و گفتگو برای نسل جوان کشور باز شود اراده‌ای که در سایه تنگ نظری‌ها تا کنون در مدارس استان اجرایی نشده است.

وی با بیان این که اموزش و پرورش استان مرکزی در طول یک سال گذشته آیینه تمام نمای دولت قبل است گفت: معاون سیاسی استاندار مرکزی باید سهم خویش در این قصورا ت را عهده گرفته و تغییر مدیریت ها در اولویت جدی کار خویش قرار دهد.

نماینده جامعه فرهنگیان استان مرکزی در ادامه از استاندار مرکزی خواست معلمان استان را دریابند و افزود: معلمان امروز یا باید در برابر مکلات خویش سکوت کنند یادر صورت حرف زدن تعهدنامه ای را باید امضا کنند که در آن متعهد می شوند دیگر دم نزنند.

استاندار به شایسته سالاری زنان د ر مدیریت‌ها توجه کند

نماینده جامعه زنان استان مرکزی نیز در این نشست با اشاره به نقش زنان در انتخابات 92 و خلق حماسه سیاسی افزود: استاندار باید به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در ایتان به وعده های رئیس جمهور در باره زنان پایبند بوده و درانتخاب مدیران استان با توجه به اصل شایسته سالاری از توان خوب زنان تحصیلکرده و متخصص استان بهره بجویند.

کیانوش امینی افوزد: دولت تدبیر و امید باید از زنانیکه در سالهای گذشته مواضع اصلاح طلبانه خویش را حفظ کرده و حتی مورد بی مهری ها و تعرضات نیز قرار گرفته اند حمایت کرده و اسباب حرکت آنها را د راستان فراهم کنند.

وی درادامه افزود: زنان اسلامی اگر در جستجوی راهی معتدل در جامعه اند باید ابتد انقد را یاد بگیرند چرا که راه حقیقت از مسیر نقد می گذرد

نماینده جامعه زنان استان مرکزی تاکید کرد: طرح تفکیک جنسیتی در جامعه ایرانی هسانی ندارد و این طرح باید از سوی دولت اصلاح شود.

تا تریبونها دانشگاه آزاد نشود یکپارچکی محقق نمی شود

نماینده دانشجویان استان نیز درسخنانی از استاندار مرکزی خواستار باز شدن فضای سیاسی دانشگاه ها  شد و افزود: تا تریبونها در دانشگاه آزاد نشود یکپارچکی محقق نمی شود.

رئیس مجمع اصلاح طلبان استان مرکزی با بیان اینکه اداره ملی لازمه تقویت امنیت ملی است و ملت ایران در انتخابات 24 خرداد اراده ملی خویش رابه رخ جهانیان کشاند گفت: ملت ایران با ارده ملی خویش در انتخابات 24 خرداد زمینه تقویت امنیت ملی را در کشور رقم زدند.

اسدالله امینی افزود:  اگر امروز جوانان بناست شعار خاص به نفع گروه خاص بدهند می خواهند خواسته های خویش را برای تقویت اراده ملی جوانان به زبان بیاورند.
وی موفقیت رکتر روحانی را در اتخابات 24 خرداد نشات گرفته از اراده قوی ملت ایران برشمرد و افزود: بر همه دولت و دولتیان است تا با ارج نهادن به این اراده قوی بستر توسعه و پیشرفت کشوررا بنا نهند.

رئیس مجمع اطلاح طلبان استان مرکزی وقوع اتفاقات دلخراش در عراق را ناشی از عدم وجود اراده ملی در مرد این کشور دانست و گفت: دینداری، وطن دوستی، ایرانی بودن، مسلمان بودن و اعتقاد ملت ایران به پیشینه های فرهنگی و تاریخی اجازه نمی دهد داعش و طالبان در ایران شکل بگیرند.

امینی ادامه داد: حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری در سایه لطف الهی و اراده ملت ایران به پیروزی رسید و انصافا اصلاح طلبان در این مسیر سنگ تمام گذاشتند تلاشهایی که باعث شد تا ظرف کمتر از 48 ساعت شور سیاسی در کشور جاری و نام روحانی به عنوان کاندیدای منتخب اصلاح طلبان بر سر زبانها بیفتد.

وی ادامه داد: یکدلی و یک صدایی ملت ایران رمز پیروزی این ملت در طول 35 سال گذشته  است عامل مهمی که اجازه نداده در طول این سال‌ها کسی به خود اجازه اسلحه در دست گرفتن بدهد و یا گروهک‌های تروریستی در آن شکل بگیرند.

 صداوسیما اخبار واقعی را بیان نمی‌کند

رئیس مجمع اصلاح طلبان استان مرکزی در ادامه با انتقاد از عملکرد صداوسیما در انعکاس اخبار و اطلاعات مربوط به حوادث عراق گفت: متاسفانه صداوسیما نه د ر بعد کشوری و در بعد بین المللی اخبارو حواد ث واقعی را منعکس نمی‌کند.

امینی با بیان این که امروز متاسفانه نیمی از کشور عراق در دست گروهک ترویستی داعش است افزود: براساس آمار اعلامی از سوی سازمان ملل تا کنون فقط 75 کودک عراقی قربانی جنایات این گروهک شده اند.

زمان پیگیری مطالبات مردم از دولت است

معاون اجرایی ستاد انتخابات دکتر روحانی در استان مرکزی نیز دراین نشست با اشاره به برگزاری انتخابت 24 خرداد و خلق حماسه سیاسی توسط مردم گفت: حامیاندولت تدبیر و امید اعلام می کنیم بعد از گذشت یک سال ، مسال محکم تر، مصمم تر، امیدوارتر و شجاع تر روی آرمانهای خود در حمایت از دولت روحانی ایستاده‌ایم.

صفری افزود: سال 92 سال شورانتخاباتی بود و امسال سال عملبه تعهدات و شعار های انتخاباتی است.

وی با بیان اینکه مردم در انتخابات 92 به شعارهای، وعده ها و اندیشه ای نوین رای دادند افوزد: دولت برای پیروزی در اداره کشور در گام نخست انتقاد پذیر باشد چرا که ما معتقدیم انتقاد مانند سلول درد نیاز بدنه جامعه است.

معاون اجرایی ستاد انتخابات روحانی درادامه با بیان این که برای تحقق وعده های دولت باید از نهال اعتدال مراقبت بسیار نمود افزود: همفرکان دولت باید با اتحاد، انسجام، و یکپارچگی از حرکات کاتوره ای خودداری کرده و اجازه ندهند برخی اختلافات به درونشان راه یابد.

استاندار خانه احزاب استان مرکزی را احیا کند

صفری در ادامه ضمن اعلام حمایت مجمع اصلاح طلبان استان مرکزی از استاندار مرکزی به عنوان نماینده عالی دولت یازهم در استان گفت: استاندار مرکزی باید به عنوان نماینده عالی دولت ضمن تلاش در راستای تحقق خواسته های اجتماعی مردم زمینه احیا خانه احزاب استان را فراهم کنند.

وی تسیع در تکمیل تیم مدیریتی استان را از دیگر خواسته های حامیان دولت در استان برشمرد و گفت: استاندار باید در انتخاب مدیران استان به مولفه  تخصص بیش از پیش توجه کنند.

معاون اجرایی ستاد انتخابات روحانی در استان مرکزی همچنین از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست با درک پیام مردم در 24 خرداد 92 ضمن همراهی مردم در راستای انتخاب مدیران استانی و شهرستانی و همچنین تحقق وعده های دولت مانع تراشی نکنند.

.................................

گزارش: فاطمه عسگری نیا

کد خبر 2315392

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =