فعالیت غیر مجاز سموم فروشی ها در استان بوشهر خطرآفرین است

بوشهر - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر گفت: خیلی از سموم فروشی های استان بوشهر بویژه در دشتستان فاقد مجوز در حال فعالیت هستند و سلامت جامعه را به خطر می اندازند.

به گزارش خبرنگار مهر، سهیل مهاجری برازجانی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: حفظ و پایداری محیط زیست و منابع پایه، ارتقاء و افزایش ارائه خدمات در بخش کشاورزی، تسهیل در ارائه خدمات فنی و مهندسی به متقاضیان و توسعه مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری های گیاهی از جمله اهداف سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

وی تصریح کرد: همچنین ساماندهی اشتغال دانش آموختگان، نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی، ارتقاء اخلاق حرفه ای در کلیه امور کشاورزی، هدفمند کردن یارانه های بخش کشاورزی و تسهیل در ارائه خدمات فنی مهندسی به متقاضیان از دیگر سیاست های راهبردی سازمان است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر افزود: شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر از 11 نفر اعضای انتخابی و انتصابی تشکیل شده که هفت نفر آن متخصصین رشته های کشاورزی و منابع طبیعی، دو نفر نماینده از سازمان جهاد کشاورزی، یک نفر از اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی و مدیر کل محیط زیست استان یا نماینده وی است.

مهاجری برازجانی بیان کرد: این سازمان در دوره سوم فعالیت خود در استان بوشهر 40 جلسه با 68 موضوع دستور کار و انجام 230 نفر ساعت کار کارشناسی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: طی دوره سوم فعالیت سازمان تعداد 850عضو حقیقی و 72 تشکل تخصصی بخش کشاورزی به عضویت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در آمده اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر عنوان کرد: تاکنون صدور پروانه اشتغال جهت 186 نفر عضو حقیقی و 61 عضو حقوقی در گرایشهای مختلف بخش کشاورزی و انعقاد تفاهم نامه همکاری با 9 دستگاه اجرایی در استان بوشهر داشته ایم.

وی گفت: همچنین بیش از 52 شرکت خدمات فنی و مهندسی در سطح استان با ایجاد اشتغال بیش از 80 نفر پهنه بندی شده و به فعالیت مشغول هستند.

مهاجری برازجانی اظهار کرد: تا سال 92 تعداد 724 صدور موافقت نامه اصولی، 24 تمدید موافقت اصولی، 129 صدور پروانه تاسیس، 19 تمدید پروانه، 36 صدور پروانه بهره برداری و 5 تمدید پروانه بهره برداری در استان بوشهر صورت گرفته است.

وی افزود: خیلی از سموم فروشی های استان بوشهر بویژه در دشتستان فاقد مجوز در حال فعالیت هستند و سلامت جامعه را به خطر می اندازند و بصورت زیرزمینی اقدام به فروش سموم می کنند.

کد خبر 2319130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =