امسال 600 هزار تن گوجه فرنگی در استان بوشهر تولید می شود

بوشهر - خبرگزاری مهر: سرپرست بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال پیش بینی می شود از 14هزار هکتار سطح زیر کشت، 600 هزار تن محصول گوجه فرنگی برداشت شود.

خسرو عمرانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان بوشهر یکی از قطب های کشاورزی در سطح کشور محسوب می شود و نقش عمده ای در کشت خارج از فصل دارد.

وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی کشاورزان بیمه محصولات گوجه فرنگی است که در این پیگیری های بسیار زیادی در سطح استان و کشور صورت گرفته است.

عمرانی افزود: با پیگیری  های صورت گرفته، امسال مسئولان صندوق بیمه محصولات کشاورزی قول داده‌اند که برای نخستین بار بیمه تضمین تولید محصول گوجه فرنگی دراستان بوشهر را به عنوان یک محصول مهم و استراتژیک مصوب کنند.

بوشهر رتبه نخست در تولید محصول گوجه‌فرنگی در سطح کشور دارد

سرپرست بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: در سال جاری محصول گوجه فرنگی در 14هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر کشت شده که پیش بینی می شود 600 هزار تن محصول گوجه فرنگی در این مزارع تولید شود.

وی تصریح کرد: استان بوشهر رتبه نخست در تولید محصول گوجه‌فرنگی در سطح کشور دارد به طوری که  در سال زراعی گذشته با تولید 471 هزار تن محصول گوجه فرنگی، رتبه نخست تولید خارج از فصل را در کشور کسب کرد.

وی بیان کرد: شهرستان های دیر، دشتی، کنگان، دشتستان و جم مهمترین شهرستان های تولید کننده از نظر سطح زیر کشت و حجم تولید هستند که به لحاظ شرایط آب و هوایی، شهرستان جم اولین شهرستانی است که محصول گوجه فرنگی آن آماده عرضه به بازار می شود.

 

کد خبر 2409851

برچسب‌ها