ایران در مذاکرات ۵ خط قرمز دارد/صدور مجوز تک خوانی زنان محکوم است

ورامین- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رهبری پنج خط قرمز را برای مذاکرات ترسیم کردند که مذاکرات باید در چارچوب این پنج خط قرمز صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز سید حسین نقوی حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی درباره آینده مذاکرات هسته ای ایران با غرب اظهار داشت: رهبری پنج خط قرمز را برای مذاکرات ترسیم کردند که مذاکرات باید در چارچوب این پنج خط قرمز صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای، لغو یکجای تحریم ها بوده و از آن کوتاه نمی آید.

عدم توافق هسته ای در صورت بی توجهی به خطوط قرمز ایران

وی توافق در یک متن و در یک مرحله را از دیگر خطوط قرمز ایران در مذاکرات عنوان و ادامه داد: توافق در یک متن و در یک مرحله جزو خطوط قرمز است و باید این مسائل در یک جلسه حل شود.

نقوی حسینی اضافه کرد: اگر خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران رعایت نشود، هیچ توافقی در این زمینه ضرورت نخواهد گرفت.

برخی مجوزهای ارشاد مورد تأیید مراجع و علما نیست

رییس مجمع نمایندگان استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره دلایل لغو کنسرت برخی خوانندگان در دولت یازدهم بیان داشت:  متأسفانه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخلاف فرهنگ دینی و باورهای اسلامی اتفاقاتی صورت می گیرد.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برخی مجوزهایی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می شود، مورد تأیید علما و مراجع عظام تقلید نیست و بخش زیادی از اعتراضات نمایندگان مجلس به همین موضوع است.

دادن مجوز برای تک خوانی زنان محکوم است

این مسئول با تأکید بر این نکته که اگر مجوزی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انجام کنسرت و برنامه ای صادر شده باید انجام شود گفت: اگر در این زمینه مجوزی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده باشد، باید انجام شده و نباید لغو شود.

وی ادامه داد: گاهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزی را صادر می کند اما مردم به صورت خودجوش حرکت کرده و چون آن را با ایده ها و باورهای خود مغایر می بینند، اجازه انجام آن را نمی دهند و برنامه لغو می شود.

نقوی حسینی در ادامه دادن هر نوع مجوز به تک خوانی زنان را محکوم کرد و یادآور شد: هر نوع مجوز  تک خوانی برای زنان محکوم است و هر وزیری در هر دولتی که این کار را انجام داده تخلف کرده است.

کد خبر 2512541

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =