۲۸ اسفند ۱۳۹۳، ۱۰:۲۲

وضعیت هوا و جاده ها؛

تردد ۵۷۴ هزار وسیله نقلیه در آذربایجان غربی/هوا بارانی است

تردد ۵۷۴ هزار وسیله نقلیه در آذربایجان غربی/هوا بارانی است

ارومیه- مدیر کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی از تردد ۵۷۴ هزار و ۴۷۰ وسیله نقلیه از محورهای ارتباطی و مرزهای رسمی استان از طی ۵ روز اخیر خبر داد.

مجتبی رحمانی رضائیه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه طی روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفندماه امسال ۵۵۰ هزار و ۴۶۶ وسیله نقلیه از محورهای آذربایجان غربی تردد کرده اند، افزود: در این راستا ۲۷۷ هزار و ۲۶ وسیله نقلیه طی ۲۵ اسفندماه و ۲۷۳ هزار و ۴۴۰ دستگاه روز گذشته از محورهای ارتباطی استان تردد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه طی روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش تردد به تعداد ۳ هزار و ۵۸۵ وسیله نقلیه از محورهای ارتباطی استان بودیم، ادامه داد: درصد تغییرات تردد نسبت به مدت مشابه قبل کاهش ۱.۳ درصدی است که امیدواریم این روند صعودی شود.

مسافران نوروزی

تردد ۲۴ هزار وسیله نقلیه از پایانه های مرزی آذربایجان غربی

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی همچنین از تردد ۴۵ هزار و ۱۹۳ دستگاه در مبادی ورودی آذربایجان غربی طی روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: تعداد تردد در مبادی خروجی استان نیز ۲۸ هزار و ۲۰۸ دستگاه بوده که در تردد مبادی ورودی شاهد کاهش ۱۰.۱ درصدی تردد و در مبادی خروجی استان شاهد افزایش ۱.۵ درصدی تردد بودیم.

رحمانی در خصوص تخلفات انجام شده طی روز گذشته در محورهای ارتباطی آذربایجان غربی نیز عنوان کرد: کل تخلفات نسبت به ترافیک جاده های استان ۳۵ درصد بوده که متاسفانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان وقوع تخلفات در محورهای استان ۴ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از تردد ۲۴ هزار و ۴ وسیله نقلیه از گمرکات بازرگان، تمرچین، رازی، پلدشت و سرو طی این مدت خبر داد و اعلام کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده بیشترین تردد از گمرکات و پایانه های مرزی استان از گمرک بازرگان و تمرچین خواهد بود.

اتوبوس

فروش اینترنتی ۴۹۰۰ بلیط اتوبوس در آذربایجان غربی

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های مرزی آذربایجان غربی همچنین از فروش اینترنتی ۴ هزار و ۹۰۰ بلیط اتوبوس از ۲۰ تا ۲۷ اسفندماه امسال در سطح استان خبر داد و اعلام کرد: نوروز امسال بالغ بر چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل جاده اي مسافر شامل اتوبوس، ميني بوس و سواري در استان به مسافران نوروزي خدمات ارائه می کنند.

رحمانی از تعيين گشت هاي نامحسوس به تعداد ۱۲ گشت با همكاري  پليس راه جهت نظارت بر وضعيت ايمني و ارتقا سطح خدمات و ايمني ناوگان هاي عمومي و شخصي با مدنظر قراردادن مولفه هاي چك ليست هاي نظارتي و كنترل ناوگان عمومي قبل از آغاز سفر و ناوگان شخصي در جاده ها خبر داد.

وی یادآور شد: همچنین فعاليت ۲۴ ساعته مركز مديريت راههاي استان با بهره مندي از دوربين هاي نظارتي مستقر در جاده ها و پايانه هاي مرزي به تعداد ۳۲ دستگاه و فعاليت دستگاه هاي تردد شمار آنلاين در ۴۴ محور  براي نظارت بر چگونگي تردد ناوگان و تعيين حجم ترافيك از جمله اقدامات انجام شده در طرح نوروزی است.

ماهواره و هواشناسی

وضعیت هوا تا ۴ فروردین ابری و بارانی است

مدیر کل هواشناسی آذربایجان غربی نیز در گفتگو با مهر از ابری و بارانی بودن وضعیت جوی استان تا روز سه شنبه ۴ فرودین ماه امسال خبر داد و گفت: بر اساس پایش نقشه های هواشناسی تا روز یکشنبه وضعیت جوی استان بارانی همراه با وزش باد و روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز ابری  خواهد بود.

صادق ضیائیان با بیان اینکه مسافرانی که قصد سفر به آذربایجان غربی دارند باید قبل از عزیمت از وضعیت جادها و مناطق کوهستانی اطلاع حاصل کنند، افزود: با توجه به موقعیت کوهستانی استان و وجود گردنه های در اغلب محورهای ارتباطی لغزنده بودن و بروز کولاک در صورت بارش دوراز انتظار نیست.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار مهر، از تردد روان در جاده های استان خبر داد و گفت: متاسفانه ۳۵ درصد وسیله های مرتکب تخلفات رانندگی شده اند که عدم رعایت فاصله مجاز بیشترین تخلف ثبت شده بوده است.

سرهنگ عباس فرمانی ضمن تاکید بر لزوم حفظ آرامش و رعایت نکات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی، عنوان کرد: امیدواریم امسال شاهد کاهش تلفات سوانح جاده ای و کاهش تصادفات در محورهای ارتباطی استان باشیم.

کد خبر 2521254

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha