توسعه پیام نور در کشورهای فارسی زبان/ لبیک به دغدغه های رهبری

سرپرست دانشگاه پیام نور اولویت های این دانشگاه در سال ۹۴ را اعلام کرد : ما در حوزه کرسی های آزاد اندیشی و سبک زندگی تلاش می کنیم دغدغه های رهبری را به طور جدی در سال آینده دنبال کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد علی سرلک موفقیت حاصل شده در دانشگاه پیام نور یعنی دانشگاه برتر کشور شدن در حوزه آمورشی توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در حوزه آموزشی را حاصل تلاش همه اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه دانست.

وی تصریح کرد:  رویکرد ما در سال جدید این است که بتوانیم این جایگاه ارزشمند را حفظ و تقویت کنیم.

تنوع بخشی به رشته ها، بازنگری در متون آموزشی

سرپرست دانشگاه پیام نور افزود: در حوزه آموزشی در سال جدید ما موضوعات تنوع بخشی به رشته ها، بازنگری در متون آموزشی و تغییراتی در آزمون ها در راستای کیفی سازی را در برنامه خود داریم.

توسعه تحصیلات تکمیلی بر مبنای نقشه علمی کشور

وی ادامه داد: توسعه تحصیلات تکمیلی بر مبنای نقشه علمی کشور که به تائید مقام معظم رهبری رسیده نیز به صورت ویژه در دستور کار ما قرار دارد.

مشوق های پژوهشی دانشگاه پیام نور

سرلک یادآورشد: پیام نور در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور در حوزه پژوهشی قرار گرفته که ما در تلاشیم تا بصورت جدی در حوزه پژوهشی حرکت کنیم و علاوه بر مشوق های این دانشگاه برای کار پژوهشی، توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان و ایجاد منابع درآمدی از این محل را در دستور کار خواهیم داشت.

افزایش مشارکت دانشگاهیان پیام نور در تصمیم سازی

وی اهمیت دادن به دانشجو در فرآیند تصمیم سازی برای دانشگاه و ایجاد تعامل دوسویه بین دانشجو و دانشگاه را از اولویت های خود در سال آتی اعلام کرد و افزود اعتقاد من این است که سرمایه دانشگاه، دانشجو است و البته تاکنون نتوانسته ایم از این سرمایه اجتماعی و ظرفیت مستعد و ارزشمند به نحو مطلوب بهره ببریم.

توسعه دانشگاه پیام نور در کشورهای فارسی زبان

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به تحصیل بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی خارجی در پیام نور افزود، اکنون همه چیز برای جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه آماده شده و یکی از اولویت های اصلی ما توسعه دانشگاه در کشورهای فارسی زبان و جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه است که با توجه به تجربه موفق و استقبال خوب از این موضوع، در سال جدید برنامه ویژه ای برای این موضوع در دستور کار داریم.

لبیک به دغدغه های رهبر انقلاب در سبک زندگی و کرسی های آزاد اندیشی

سرلک با اشاره به کسب رتبه های ممتار توسط این دانشگاه در موضوعات فرهنگی گفت: ما در موضوع نشریات دانشجویی، کرسی های آزاد اندیشی و برگزاری مسابقات قرآن صاحب عنوان های برتر هستیم و به دنبال آن هستیم تا علاوه بر حفظ این برتری، دغدغه های رهبر انقلاب در حوزه سبک زندگی و کرسی های آزاد اندیشی را به طور جدی در سال آینده دنبال کنیم.

هدف پیام نور رسیدن به برند برتر آموزشی کشور

سرلک در پایان گفت: کمیته یادگیری، تامین نیازهای مادی و معنوی و تکریم اساتید و کارکنان، کمیته بهبود و کیفیت بخشی به فرآیندهای کاری در حوزه های پژوهشی، آموزشی و دیگر حوزه ها، کمیته تنوع بخشی به درآمدها و مدیریت هزینه ها و کمیته مرتبط با رضایتمندی دانشجویان با هدف رسیدن به برند برتر آموزشی کشور در اواخر امسال تشکیل شده که در سال آتی نتایج این کمیته ها به صورت عملی در فرآیند برنامه ریزی دانشگاه لحاظ خواهد شد و همه انشاالله شاهد رونق در تمام بخش های دانشگاه خواهند بود.

 

کد خبر 2521286

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha