تمام روستاهای بالای ۵۰ خانوار مازندران دهیاری دارند

ساری - مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با بیان اینکه هزارو ۹۰۰ دهیاری در استان وجود دارد ، افزود: تمام روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان دارای دهیاری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، جان اله عبدی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند، گفت: استان مازندران از نظر جمعیت روستایی رتبه دوم کشور را دارد.

وی میانگین جمعیت روستایی در کشور را ۲۸.۶درصد دانست و افزود: جمعیت روستایی مازندران در دهه های گذشته ۷۰ درصد بوده است که به دلیل مشکلات در روستاها این رقم کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با تاکید بر برنامه ریزی در جهت جلوگیری از مهاجرت به شهر ها، بیان کرد: برنامه ریزی هایی در جهت مهاجرت معکوس از شهرها به روستا ها صورت گرفته است.

عبدی با اشاره به توجه دولت به روستاها، گفت: با توجه به مشکلات اعتباری در سطح کشور اعتبارات در بحث عمران روستایی دو برابر افزایش یافته است.

 وی با بیان اینکه در استان مازندران دو هزارو ۹۴۶ روستا وجود دارد، بیان داشت : جمعیت روستایی استان یک میلیون و ۳۶۸ هزار نفر است.

عبدی با بیان اینکه در سال جاری ۱۱۲ روستای بالای ۵۰ خانوار مجوز دهیاری دریافت کردند، ادامه داد: تا کنون ۶ دوره آموزشی برای دهیاران و شوراهای روستایی برگزار شده است.

وی اجرای طرح های هادی، ساماندگی گلزار شهدا، احداث ساختمان اداری دهیاری ها، بهبود آب شرب روستاها و آسفالت روستاها را از جمله اقدامات دهیاری ها در بحخش عمرانی دانست.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران به ساماندهی گلزار شهدا اشاره کرد و بیان داشت : تاکنون ۳۰۰ گلزار شهدا تک مزاری ساماندهی شده است.

عبدی با بیان اینکه هزار و ۷۰۰ روستا دارای طرح هادی هستند، گفت : ۵۰ درصد طرح هادی روستاها در یک فاز انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات دولت برای مشاغل روستاییان، گفت :دولت  تسهیلاتی با نرخ ۴-۱۲ درصد  برای مشاغل روستاییان توسط در نظر گرفته است.

کد خبر 2521434

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha