استفاده از نظرات صاحبان فکر حوزه زنان اردبیل در همایش خشونت خانگی

اردبیل - خشونت خانگی از جمله پدیده های مخرب اجتماعی است که در کارگروه بانوان و خانواده اردبیل به ضرورت مطالعه و برنامه ریزی برای کنترل ابعاد آن درقالب برنامه های مختلف از جمله همایش های علمی تاکید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه بانوان و خانواده استانداری اردبیل ظهر چهارشنبه با هدف بررسی ابعاد برگزاری همایش خشونت خانگی در اردبیل تشکیل جلسه داد.

در این جلسه معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل با اشاره به برگزاری همایش خشونت خانگی برای اولین بار در استان تصریح کرد: این همایش با همکاری دستگاه های اجرایی مختلف در نظر دارد با مطالعه علمی ابعاد مختلف این پدیده مخرب نسبت به کنترل آن رد سطح جامعه طرح و نظر ارائه کند.

طاهره رزاق پور با بیان اینکه تاکید این همایش به مخاطبان صاحب نظر و مرتبط با حوزه زنان است، اضافه کرد: در واقع ما به دنبال این هستیم گروه های فکری مختلف جامعه در این همایش حضور یافته و با اطلاع از واقعیت ها به فراخور مسئولیت خود برنامه هایی را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه این همایش در پنج استان به صورت پایلوت از جمله اردبیل برگزار می شود، اضافه کرد: مهلت ارائه خلاصه مقالات به این همایش ۳۰ مهر و مهلت ارائه اصل مقالات ۳۰ آبان ماه بوده و ۳۰ آذر ماه برای برگزاری آن انتخاب شده است.

به گفته معاون پیشگیری بهزیستی استان در کنار این همایش یک روزه برگزاری کارگاه تربیت مربی و فعال سازی ۳۵ پایگاه سلامت اجتماعی، آموزش مخاطبان اصلی این پدیده در سطح جامعه نیز از جمله برنامه های در  دست اجرای بهزیستی استان است.

در این جلسه معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل نیز به ضرورت بررسی اساسی و پایه ای آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه زنان تاکید کرد.

لزوم نگاه جدی به آسیب های اجتماعی

طاهر شریفی گفت: مشکلات نوظهور اجتماعی از جمله سه هزار و ۵۰۰ مورد تقاضای  طلاق در اردبیل نشان می دهد باید به مسائل مختلف از جمله آسیب ها به صورت جدی تر نگاه شود.

وی با ذکر مثالی به آسیب های احتمالی اضافه کرد: به عنوان مثال ما طرح اوقات فراغت را اجرا می کنیم اما به درستی مشخص نیست چند درصد از دختران در جامعه اجازه خروج از منزل و استفاده از این برنامه ها را در تابستان دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار  در عین حال به مثال دیگری اشاره کرد و گفت: از جمله آسیب های جدید اعتیاد به فضای مجازی است که علاوه بر از بین بردن زمان موجب ایجاد سردرد و خروج فرد از تعادل می شود.

شریفی برگزاری همایش خشونت خانگی را ضروری دانست و تصریح کرد: این همایش در نظر دارد به جای اینکه به زنان در خصوص آسیب ها بگوید زمینه کسب اطلاعات صاحب نظران و فعالان این حوزه را فراهم سازد.

وی افزود: متاسفانه در دولت قبل تحقیقات جامعی در خصوص خشونت خانگی انجام شده بود که گفته می شود خمیر شده است و این تحقیقات به دلیل وسعت و دامنه اجرا توانسته بود حقایق مختلفی از خشونت خانگی را برملا سازد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار افزود: موضوع خشونت خانگی ابعاد گسترده ای دارد و انتظار می رود مطالعه علمی این پدیده در کنترل دامنه آسیب آن تاثیرات قابل توجه به دنبال داشته باشد.

کد خبر 2849239

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =