افزایش سه برابری حوادث ناشی از تغییرات آب و هوا و اقلیم در جهان

حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشک سالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، از سال ۱۹۸۰ تا کنون افزایشی سه برابری یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از  اکونومیست در ماه می  ۲۰۱۵ اردیبهشت/ خرداد موج گرمای کشنده‌ای به کشور هند رسید. درجه حرارت بالای ۴۷ سانتیگراد باعث مرگ ۲ هزار و ۲۰۰ نفر شد. در هفته های گذشته نیز موج گرما در پاکستان جان صدها نفر دیگر را گرفت.  تعداد حوادث مرگبار مربوط  به آب و هوا در حال افزایش است. از اوایل دهه ۱۹۸۰ شدت طوفان ها دو برابر و موج گرما و سیل بیش از سه برابر شده است. ممکن است تلفات انسانی جدی باشند.

اخیرا کمیسیون لانست، مطالعاتی را در رابطه با تغییرات آب و هوا منتشر کرد که نشان می دهد تخمین قبلی اثرات گرم شدن کره زمین بر سلامت انسان ها توسط سازمان بهداشت جهانی و هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی موضوع را کمتر از واقعیت پیش بینی کرده بودند. آنها به علاوه در مطالعات خود آسیب پذیری ناشی از پیری، مهاجرت و رشد جمعیت را در نظر نگرفته بودند.

اما بررسی های اخیر نشان می دهد حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشکسالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، به چه نسبتی از سال ۱۹۸۰ تا کنون افزایشی سه برابری یافته است.

کد خبر 2862355

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =