نرخ مشارکت اقتصادی زنان تحصیل‌کرده ۳۰ درصد شد

قائم مقام وزیر کار با اعلام مشارکت اقتصادی ۳۰ درصدی زنان تحصیل کرده در اقتصاد، گفت: نرخ عمومی مشارکت زنان در ایران، ۱۲.۷ درصد است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالحسن فیروزآبادی با تاکید بر اینکه یکی از راه‌های افزایش مشارکت توجه به توسعه کارآفرینی در میان زنان است، مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده نسبت به مردان را ۳۰ درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر میزان مشارکت اقتصادی زنان در ایران ۱۲.۷ درصد است.

قائم مقام وزیر کار اظهارداشت: یکی از ویژگی‌های اقتصاد‌های امروز این است که به کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و تکنولوژی توجه ویژه‌ای می‌شود، چرا که تکنولوژی براساس نوآوری صورت می‌گیرد و با توجه به توسعه تکنولوژی بحث اشتغال مطرح می‌شود.

وی افزود: به تناسب توسعه تکنولوژی بحث ایجاد بازار‌های جدید مطرح می‌شود و باید نیرویی که آزاد می‌شود برای بازار و محصول جدید به کار گرفته شود. فیروزآبادی افزایش نقش زنان در حوزه اقتصاد را یکی از ویژگی‌های اقتصاد‌های امروز دانست و مشارکت اقتصادی زنان در جهان را ۵۰ درصد ذکر کرد و گفت: این میزان در کشور ما ۱۲.۷ درصد است که در پنج سال اخیر این میزان یک درصد کاهش یافته است. از اینرو یکی از راه‌های افزایش مشارکت توجه به توسعه کارآفرینی در میان زنان است.

این مقام مسئول در وزارت کار ادامه داد: اگرچه میزان مشارکت زنان در ایران ۱۲.۷ درصد است، ولی نسبت مشارکت زنان تحصیلکرده نسبت به مردان تحصیلکرده ۳۰ درصد است، یعنی سرمایه‌گذاری‌هایی که در کشور صورت گرفته تا زنان تحصیل‌ کنند باعث شده که میزان مشارکت زنان تحصیلکرده در کشور عدد قابل توجهی باشد و این امر کار را برای کسانی که می‌خواهند در کشور سیاست‌گذاری کنند ساده‌تر می‌کند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه با تاکید بر لزوم توجه به رشته‌های متناسب با نیاز بازار کار اظهارداشت: هم‌اکنون بعضی رشته‌ها مورد نیاز بازار کار ما هستند که برخی حوزه‌های تکنولوژیکی مثل ICT از این دست است.

وی مهارت‌آموزی را یکی‌ دیگر از حوزه‌های موثر در توسعه اقتصادی نام برد و گفت: در کارآفرینی تنها مهارت‌آموزی و دانش کافی نیست، بلکه زیرساخت‌های لازم باید در کشور دیده شود که در این حوزه با وجود تلاش‌های صورت گرفته هنوز در تکمیل زنجیره بین ایده تا محصول و فروش خلأ داریم و باید مواردی همچون سرمایه‌گذاری، بازار‌یابی و بازار‌سازی نیز مدنظر قرار گیرد.

کد خبر 2868665

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =