لزوم هوشیاری مردم در شناسایی کاندیداها/مسئولان مراقب نفوذ باشند

خطیب نمازجمعه این هفته تهران، با اشاره به انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مردم در بررسی و شناسایی کاندیداهای محتمل هوشیار باشند و سوابق و عملکرد آنان را بدست بیاورند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران بسیج را یکی از برکات انقلاب دانست و گفت: بسیج یعنی گسترده شدن فرهنگ انقلاب در کل جامعه، یعنی روحیه انقلابی در همه مردم بوجود آمده و عده ای خاص از اقشار مختلف به نمایندگی از قشر مخصوص به صورت الگو درآمده اند و نام آنان بسیجی شده است.

وی با بیان اینکه بسیج باید در ابعاد مختلف الگو باشد، گفت: بسیج باید مطیع رهبر باشد و در رابطه با برنامه های عبادی پیشگام و در حال خودسازی باشد، نقاط ضعف خود را پیوسته بشناسند و آن را جبران کنند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: بسیج همچنین باید از نظر اخلاق و عمل  هم در جامعه و هم در خانه الگو باشد، عالم به زمان باشد و بداند در هر زمانی چه وظیفه ای دارد و به چه طریق باید دین را یاری کند. گاهی حرکت اقتصادی لازم است و گاهی حرکت فرهنگی.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مراسم اربعین حسینی تصریح کرد: حرکت عاشقانه زائران را از تلویزیون می بینیم و خوشا به حالشان. با پای پیاده به سوی کربلا در حرکت هستند. فرشتگان به استقبال این زائران می آیند و از همان گام اول مورد عنایت خاص حضرت سید الشهدا قرار می گیرند.

وی افزود: عشق به امام حسین(ع) اراده خداوند است که در دل انسانهای پاک بوجود آمده است.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین بااشاره به برگزاری اجلاس گاز در تهران گفت: در این اجلاس ملاقات ها، مذاکرات و قراردادهایی انجام گرفت اما اعظم برکات این اجلاس دیدار با مقام معظم رهبری بود که سران کشورها با معظم له دیدار داشتند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران افزود: در این دیدارها، سران کشورها مجذوب رهبری بودند و فوق العاده تجلیل می کردند، به ویژه آقای پوتین رئیس جمهور روسیه.

وی تاکید کرد: آنان باید هم مجذوب باشند؛ چرا که چنین رهبری ای ندیده اند. در خیلی از کشورها رهبران برای آنکه حکومتشان بماند خونریزی می کنند، آدم می کشند. عربستان سعودی را می بینید که برای توسعه قدرت خودش با مردم یمن چه می کند. جنایات آمریکا و اسرائیل را همه می دانید و رویه رهبران خیلی از کشورها این گونه است؛ اما اینها آمده اند ایران و رهبر ایران را می بینند. عجب رهبری! در چنین جهانی این رهبر در قلب مظلومین است و با تمام توان در مقابل ترفند منافقان ایستاده است و برای سعادت مردم دعوت به وحدت می کنند.

وی گفت: بیخود نیست که آقای پوتین سراسیمه از فرودگاه تمام تشریفات را کنار می گذارد و مستقیما از فرودگاه خدمت رهبر عالیقدر شرفیاب می شود و مذاکره ای دو ساعته دارد و اعتراف می کند که از بیانات شما استفاده کردیم. ما هم باید خدا را شاکر باشیم و قدر این نعمت بزرگ ولایت را بدانیم. خداوند این وجود با برکت را تا ظهور حضرت مهد(عج) نگاه دارد.

موحدی کرمانی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه از سفارشات اکیدی که رهبری پیوسته دارند گوشزد خطر نفوذ است، افزود:برخی دانشمندان غربی می گویند توافق هسته ای برای ما فرصتی برای انجام اصلاحات سیاسی و اجتماعی در ایران است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین باید بیدار باشند، گفت: غربی ها معتقدند با باز شدن فضا و بهبود روابط ایران و غرب می توانند به نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در ایران برسند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: تا چند سال قبل اگر یک آمریکایی وارد ایران می شد و با یک عنصر ضد انقلاب ملاقات می کرد مردم این حرکت را زشت می دیدند و تعجب می کردند اما امروز تیم های مختلف غربی به بهانه تبادلات اقتصادی قصد نفوذ در فرهنگ، سیاست و نفوذ دادن عوامل همفکر خود در ارکان نظام هستند.

وی با بیان اینکه رهبری فرموده اند که ما راه نفوذ را بسته ایم، تصریح کرد: رهبری فرموده اند در کشورهای اسلامی می خواهند نفوذی بوجود آورند که تا دهها سال ادامه داشته باشد لذا همه ما باید بیدار باشیم، مخصوصا مسئولین.

موحدی کرمانی با بیان اینکه جبهه عظیمی در مقابل اسلام گسترده شده است، گفت: فرق مختلف ضد اسلامی، ضد معنویت، ضد حقیقت در مقابل اسلام دست به دست هم داده اند و موشکافی می کنند تا نقطه ضعف و نفوذ را پیدا کنند. به مسئولین تذکر دادیم که به هیچ وجه اجازه داده نشود که به بهانه نظارت به حریم امنیتی و دفاعی کشور نفوذ کنند یا توسعه دفاعی کشور را متوقف کنند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه بعضی از گروهها و اقشار هدف نفوذ دشمن هستند، ادامه داد: برخی مسئولان متعهد و جوانان فعال اینها بیشتر هدف نفوذ هستند که شکل و باورهای آنان تغییر داده شود. بعضی از اقوام و اقلیت های مذهبی و افراد ساده لوح نیز بیشتر در جریان نفوذ ضربه پذیر هستند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به هدف دشمن برای نفوذ گفت: تغییر فرهنگ و سیاست، ایجاد  نارضایتی در بین مردم، جذب جوانان، اخلال در باورها و اعتقادها، به دست گرفتن مراکز تصمیم گیر، بازگرداندن سلطه اقتصادی و در یک کلمه ضربه به اسلام از اهداف نفوذ است و دشمنان در فکر اشاعه ارزشهای غربی یعنی فساد، فحشا و بی بند و باری هستند.

وی کلید نفوذ دشمن در ایران برای رسیدن به اهداف را آمریکا دانست و افزود: با هر کشوری می شود مذاکره کرد و ایران هم آمادگی دارد جز مذاکره با آمریکا؛ چراکه هدف آنان از مذاکره، نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است.

موحدی کرمانی ادامه داد: آمریکا در همراهی با جریان صهیونیستی در صدد نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی ایران است و انشاالله این تذکرات مورد توجه همه ما بویژه مسئولین باشد و آنان باید مراقب باشند که نفوذی شکل نگیرد که در آن صورت فاجعه خواهد بود.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به وضعیت سوریه گفت: وضعیت سوریه رو به بهبودی است و طبق نقل یک میلیون آواره سوری پس از عملیات هوایی روسیه در این کشور به میهن خود بازگشتند و خداون انشاالله روسیه را در به هلاکت رساندن داعش بیش از پیش موفق بدارد.

وی همچنین با اشاره به مسائل اخیر میان روسیه و ترکیه گفت: ما امید داریم در این مورد عاقلانه عمل شود و اوضاع رو به بهبودی رود و از طرفی می خواهیم که خویشتنداری کنند.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان در پیش داریم، گفت: هر دو مجلس مهم هستند اما انتخابات خبرگان بسیار مهمتر است.

وی تاکید کرد: مردم باید در بررسی و شناسایی کاندیداهای محتمل هوشیار باشند و سوابق و عملکرد آنان را بدست بیاورند.

حجت الاسلام موحدی کرمانی با اشاره به ۱۰ آذر و سالروز شهادت شهید مدرس افزود: این روحانی مبارز و آگاه در مقابل رضاخان قلدر می ایستاد. بالاخره رضاخان مقاومت مدرس را نتوانست تحمل کند و نهایتا این روحانی را در حالی که روزه دار بود به شهادت رساند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنرانی دریادار سیاری در نماز جمعه امروز تهران گفت: خدا را شاکریم نیرویی که زمان طاغوت در زمان آمریکا و حلقه به گوش او بود اینک با شهامت و شجاعت مقابل آمریکا و با قامتی رسا در مقابل طاغوت و متجاوز می ایستد.

وی همچنین باتشکر از سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی گفت: سردار اشتری به خوبی با جرم مشهود برخورد و به وظیفه خود عمل کرد و ماشین هایی که آلودگی صوتی ایجاد می کنند و در ماشین کشف حجاب می کنند برخورد بسیار خوبی کرد که این اقدام مورد تقدیر نمایندگان مجلس نیز قرار گرفت و دل خانواده های شهدا و جانبازان را خوشحال نمود.

 

 

 

کد خبر 2979743

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =