صدها تن از نمازگزاران تهراني پس از پايان نماز جمعه اين هفته در اعتراض به محكوميت فشارهاي آمريكا وصهيونيسم و اتحاديه اروپا براي پذيرش پروتكل الحاقي راهپيمايي كردند.


به گزارش خبرگزاري مهر حدود پانصد نفر از طلاب و دانشجويان نمازگزارتهراني پس از پايان نماز جمعه اين هفته به دعوت تشكلي به نام جنبش دانشجويي دفاع از استقلال ايران، در اعتراض به محكوميت فشارهاي آمريكا وصهيونيسم و اتحاديه اروپا براي پذيرش پروتكل الحاقي راهپيمايي كردند
.
 در اين مراسم كه از محل نماز جمعه تهران شروع و به ميدان فلسطين ختم شد، دكتر محمد صادق كوشكي استاد دانشگاه با انتقاد شديد از عملكرد مسؤولان كشور در پذيرش پروتكل الحاقي اعتراض امروز را به خاطر طمع كفار به اسلام دانست وافزود: با پذيرش پروتكل بهانه از دست آمريكا و اروپا گرفته نخواهد شد . 

در اين مراسم كه با راهپيمايي در فاصله درب شرقي دانشگاه تهران تا ميدان فلسطين انجام شد شعارهايي در حمايت از دولتمردان براي مقاومت در مقابل فشارهاي بين‌الملل در بكارگيري انرژي اتمي سرداده شد.
شعارهايي از قبيل "هيهات من الذله" نه سازش، نه تسليم، خروج از NPT ـ انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست، پروتكل الحاقي مايه ذلت ماست، مرگ بر آمريكا، استقلال، آزادي، ديپلماسي ذلت نمي‌شه نمي‌شه.
در ميان پلاكاردهايي كه توسط راهپيمايان حمل مي شد مطالبي در خصوص نفي پذيرش پروتكل آورده شده بود از قبيل : سياست ما سياست آشتي ناپذير با آمريكاست. از ترس مرگ خودكشي نمي‌كنيم. اساس صلح حسني در كار نيست، قيام حسيني در راه است. ايران را درمقابل اسرائيل خلع سلاح نكنيد. مجلس انتخاب كن، پروتكل يا استقلال. تحريم آزادي ـ تسليم هرگز، اعتماد به طناب اروپا يعني سقوط ،
 بگوش مي‌رسيد.  
بنا بر اين گزارش در پايان اين مراسم قطعنامه‌اي در پنج ماده خوانده شد شد .

کد خبر 32844

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =