املاك واقع در طرح هاي شهري بايد سريعا تعيين تكليف شوند

قوانين و مقررات بايد به گونه اي تهيه و تدوين شود تا تعيين تكليف املاك واقع در طرح هاي شهري از دغدغه هاي دستگاه هاي ذي نفع در اين طرح ها باشد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، دكتر نسرين سلطانخواه ، عضو هيات رئيسه شوراي اسلامي شهر تهران در ديدار با شهروندان منطقه 10 شهرداري تهران ، با تاكيد بر اينكه املاك واقع در طرح هاي شهري يكي از عمده مشكلات شهر تهران است گفت: متاسفانه قوانين و مقررات به گونه اي تدوين شده است كه دستگاههاي مسئول كه در املاك واقع در طرح هاي شهري ذي نفع هستند هيچگونه ضرر و زياني را متحمل نمي شوند.

وي خاطر نشان كرد: تغيير كاربري املاك در شهر كه عمدتا آموزشي ، فرهنگي ، بهداشتي و... است با توجه به طرحهاي تفصيلي ايجاد مي شود به جاي آنكه دغدغه ، دستگاه هاي ذي نفع باشد بلاي جان مردم منطقه شده است.

عضو هيات رئيسه شوراي شهر تهران تاكيد كرد: بايد به دنبال قوانيني باشيم تا املاكي كه در طرح هاي شهرسازي قرار مي گيرند بتوانند از امتيازات ساير املاك ديگر استفاده كنند.

وي يكي ديگر از راه حل هاي تعيين تكليف املاك واقع در طرح هاي شهرسازي را ملزم كردن دستگاه ها و وزارتخانه هاي ذي نفع به اجراي اين طرح ها عنوان كرد و افزود: متاسفانه دستگاه هايي كه ذي نفع از اين املاك و به نوعي صاحبان بهره بردار از اين املاك مي شوند ، دغدغه اي ندارند بايد با استفاده از راه هاي قانوني و فشارهاي قانوني آنها را به تعيين تكليف هرچه سريعتر وضعيت اين املاك كرد.

عضو شوراي شهر تهران با اشاره به مشكلات منطقه 10 شهرداري تهران گفت: هر منطقه شهرداري تهران يك شهر است كه مشكلات خاص خود را دارد ، منطقه 10 شهرداري تهران از بافت قديمي و بسيار متراكم رنج مي برد ، در اين منطقه سرانه فضاي سبز ، واحدهاي آموزشي و تفريحي بسيار پايين و در حد صفر است.

وي ابراز اميدواري كرد با اجراي طرح بازسازي بافت هاي فرسوده ، اجراي طرح تفصيلي و تبديل قطعات بسيار كوچك املاك در اين منطقه به املاك بزرگ تر ، مشكلات اين منطقه به حداقل خواهد رسيد.

کد خبر 342928

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =