حجت الاسلام و المسلمين علي اكبر ناطق نوري عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ما با كمك متخصصان داخلي به فناوري هسته اي دست يافته ايم و آمريكا نمي تواند خللي در روند گسترش اين دانش در كشور ايجاد كند.

به گزارش خبرنگار سياسي مهر، وي كه دراجتماع پرشور مردم تهران به مناسبت روز13 آبان در مقابل لانه جاسوسي سابق آمريكا تجمع كرده بودند، سخن مي گفت، افزود: آمريكا از اين نگران است كه جمهوري اسلامي ايران با توان متخصصان داخلي به اين فناوري دست يافته است.
ناطق نوري خاطرنشان كرد: آنها مي خواهند در فناوري هاي پيشرفته، ما محتاج آمريكا باشيم وازآنها اين فناوري ها  را بخواهيم اما به تعبير مقام معظم رهبري دستمان را زيرسنگ آمريكا قرار نخواهيم داد.
مشاورمقام معظم رهبري تصريح كرد: ما تكنولوژي هسته اي داريم ازآن استفاده مي كنيم و ازگسترش آن نيز دست برنخواهيم داشت اما در جهت اعتمادسازي گام برخواهيم داشت.
وي اضافه كرد: امروزكشورما درمسايل علمي پيشتازاست و فناوري هاي پيشرفته روز به روز در كشور در حال گسترش و تعميق و بومي سازي است.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: دولتمردان آمريكا مي دانند كه ايران كشوري نيست كه بتوانند به راحتي اقدام نظامي برعليه آن انجام دهند به همين منظور جوسازي عليه برنامه هاي هسته اي را آغاز كرده اند از سويي اروپايي ها نيز از ملت ما مي ترسند، آنها ديدند كه جمهوري اسلامي با وجود همه مشكلات و تحريم ها، موشك شهاب 3 را آزمايش كرد و همچنين به فناوري صلح آميز هسته اي دست يافت به همين علت دچار ترس شده اند.
ناطق نوري با اشاره به تاريخ دشمني آمريكا و استكبار با ملت ايران حداقل با تاريخ مشروطيت مقارن است، خاطرنشان كرد: آمريكا راههاي مختلفي از جمله، برقراري روابط با گروه هاي داخل كشورمانند جبهه ملي و نهضت آزادي، اقدام نظامي، گفتگو و هر نوع توطئه ديگر را به كار بسته است، اما با هوشياري رهبري و مردم فهيم با شكست مواجه شده است.
وي با انتقاد از كساني كه بنيادگرايي را مشكل اصلي نظام مي دانند خاطرنشان كرد: برخي دركشورمي گويند مشكل اين است كه حاكميت اصول گرا و بنيادگرا است كه تفكري دور از منطق و نابخردانه است اما مي بينيم كه بوش رئيس جمهوري آمريكا افتخار مي كند كه يك بنيادگرا است و خانم رايس يكشنبه ها تلفن همراه خود را خاموش كرده و تمام وقت خود را در كليسا مي گذراند.
ناطق نوري تاكيد كرد: آمريكايي ها معتقد هستند وقتي حضرت مسيح ظهوركند آنها با جمع آوري يهوديان ، حكومت جهاني درسرزمين موعودشان كه همان بيت المقدس است، تشكيل خواهند داد، به همين علت حمايت آمريكا از رژيم صهيونيستي در راستاي همين افكار بنيادگرايانه است.
وي با اشاره به اينكه ايران اسلامي امروز عامل احياي تفكراسلامي است، تصريح كرد: ملت هاي مسلمان اين انقلاب را به عنوان الگوي خود قرار داده اند و آمريكا ازاين مساله بيمناك است و مي خواهد اين الگوپذيري صورت نگيرد.
ناطق نوري با تاكيد براينكه اگر ديدگاههاي مختلف در جامعه نباشد، جامعه مرده است، گفت: جايي كه پاي منافع ملي به ميان مي آيد همه يكپارچه مي شوند. چپ و راست، محافظه كارواصلاح طلب، دگرانديش و غيردگرانديش همه در صف دفاع از منافع ملي قرارمي گيرند.
مشاورمقام معظم رهبري ادامه داد: آمريكايي ها بعد از ناكامي هاي متعدد تصميم به تهاجم و جنگ فرهنگي عليه ملت ايران گرفتند و با اين باور به ميدان آمدند كه نسل سوم انقلاب را كه اوايل انقلاب و جنگ تحميلي را به ياد ندارند به انحراف بكشانند.
وي با اشاره به اينكه دولتمردان آمريكا فهم درستي از نسل جوان ما ندارند، افزود: آنها نسل جوان ما را نمي شناسند و تنها به برخي مطبوعات و گروه هاي داخل و برخي خودفروختگان داخلي دل خوش كرده اند تا بتوانند انقلاب را با خطر مواجه كنند.

کد خبر 35404

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =