آغاز مذاکرات ایران با بیمه‌گران اروپایی

رئیس‌کل بیمه مرکزی برای مذاکره با بیمه‌گران اروپایی لندن و مونیخ به اروپا سفر کرده است تا بتوان سطح همکاری‌های ایران با همتایان بین‌المللی را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی برای مذاکره با بیمه‌گران اروپایی لندن و مونیخ، به اروپا سفر کرده و دیروز با رئیس‌کل لویدز لندن دیدار و گفتگو کرد .

رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به فعالیت لویدز در بازار بیمه ایران قبل از تحریم به خصوص در مورد بیمه اتکایی هواپیما افزود: با توجه به برنامه‌های توسعه اقتصادی کشور و گسترش صنعت بیمه در ایران، حضور لویدز لندن در پوشش‌های اتکایی و ریسک‌های مهم ایران با اهمیت است.

اینگا بل، رئیس‌کل لویدز لندن نیز با اشاره به فعالیت گذشته لویدز در بازار ایران، علاقمندی سندیکاهای بیمه‌گران لویدز به فعالیت در بازار ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: درحال حاضر ۱۱۰سندیکای بیمه درلویدز فعال هستند. وی با اشاره به مشکل موجود در سیستم بانکی، ضرورت پیگیری حل مسائل بابت نقل و انتقال پول در صنعت بیمه را یک امر مهم دانست.

رئیس لویدز در پاسخ به درخواست رئیس‌کل بیمه مرکزی مبنی بر تشکیل کمیته‌ای برای بررسی و ایجاد زمینه فعالیت سندیکای بیمه‌گران لویدز در مناطق آزاد ایران، مقرر کرد دو تن از مدیران بین‌الملل لویدز برای مذاکره با مدیران بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کنند .

رئیس‌کل بیمه مرکزی همچنین در دیدار با رئیس کل اجرایی شرکت بیمه اتکایی اسکور(SCOR) ، مسائل دوجانبه بیمه‌ای بین صنعت بیمه ایران و شرکت فرانسوی اسکور را مورد بحث قرار داد. وی با اشاره به همراهی خوب اسکور به عنوان پنجمین بیمه اتکایی جهان در راهبری پوشش ریسک‌های مهم کشورمان از جمله ریسک مربوط به صنایع نفت، پتروشیمی و قرارداد مازاد خسارت آتش‌سوزی، ضرورت حل مشکل کلوز تحریم در بیمه‌نامه‌ها و قراردادهای بیمه‌ای را مورد تاکید قرار داد.

همتی تاکید کرد: ما در قراردادهای بیمه‌ای شرایطی فراتر از آنچه در توافق برجام آمده است را نمی‌پذیریم؛ در عین حال، ویکتور پنیه (VICTOR PEIGNET)رئیس‌کل اجرایی اسکور فرانسه نیز از علاقمندی بیمه اتکایی اسکور برای فعالیت در ایران در چارچوب عزم جدی فرانسه برای مشارکت در طرح‌های مهم اقتصادی ایران خبر داد.

وی از آمادگی اسکور برای برگزاری کارگاههای آموزشی در ایران برای مدیران و کارشناسان صنعت بیمه در زمینه‌هایی نظیر ریسک‌های فاجعه‌آمیز، قیمتگذاری محصولات بیمه‌ای، بیمه‌های انرژی و نظایر آن خبر داد و گفت: ما علاقمند هستیم همراهی کامل را با سیاست‌های بیمه مرکزی در لیدری قراردادهای اتکایی داشته باشیم و شرایط بیمه مرکزی را تامین کنیم.

به گزارش مهر، ملاقات رئیس‌کل بیمه مرکزی با رئیس کل لویدز بعد از ۱۲ سال رخ داد. آخرین بار عبدالناصر همتی ۱۲ سال پیش با رئیس‌کل لویدز دیدار کرده بود؛ ضمن اینکه ویبا منیر کبان (MONIR KABBAN)رئیس هیات‌مدیره شرکت بروکری UIB و سایر مدیران این شرکت در لندن دیدار و گفتگو کرد.

کد خبر 3828622

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =