رویترز گزارش داد؛

پرونده سازی روسیه علیه ترامپ برای باج خواهی از آمریکا

شناسهٔ خبر: 3873880 -
یک رسانه غربی از ارائه اطلاعاتی محرمانه به رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره اقدام سازمان های اطلاعاتی روسیه برای پرونده سازی علیه وی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اطلاعات محرمانه ای که از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا در اختیار «دونالد ترامپ» قرار گرفته گویای این مطلب هستند که سرویس های اطلاعاتی روسیه اقدام به پرونده سازی علیه ترامپ کرده اند.

به گفته دو تن از مقامات رسمی آمریکا، این اطلاعات که در ابتدا بی اساس خوانده می شدند در دو صفحه مجزا که به گزارش مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، ضمیمه شده بود در اختیار ترامپ و «باراک اوباما» قرار گرفته است.

ترامپ در پی انتشار این گزارش در حساب شخصی خود در  توئیتر نوشت: این خبر «جعلی» است و رسانه‌‎ها قصد تخریب سیاسی وی را دارند.

در همین رابطه وب‌ سایت خبری بازفیدِ آمریکا یک پرونده ۳۵ صفحه‎ای درباره موضوعات احتمالی اطلاعات روسیه منتشر کرده است.

در یاداشت هایی که در اختیار اوباما و ترامپ قرار گرفته آمده است که روسیه شش ویدئوی غیراخلاقی شامل فیلم‌برداری از روسپی‌هایی را در اختیار دارد که ترامپ در سال ۲۰۱۳ هنگام حضور در یک هتل لوکس در مسکو، پایتخت روسیه، تهیه کرده و ممکن است از این فیلم‎ها برای باج‌ خواهی از رئیس‎جمهور آتی آمریکا استفاده شود.

بر اساس یادداشت‎هایی که در این پرونده وجود دارند، مقامات روسیه پیشنهاد همکاری در معاملات پرسودی را به ترامپ داده بودند تا  نفوذ بیشتری بر روی او داشته باشند.

در گزارش‎ها آمده است که دو صفحه اطلاعات محرمانه‎ای که به ترامپ و اوباما ارائه شده است، همچنین شامل این اتهام است که در طول مبارزات انتخاباتی ترامپ، ارتباط اطلاعاتی منظمی میان وی و دولت روسیه وجود داشته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =