اعتقاد به مهدویت هویت و شناسنامه شیعه است

ساری - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، اعتقاد به مهدویت را هویت و شناسنامه شیعه دانست و اظهار داشت: حفظ و بقای شیعه در تقویت و ترویج فرهنگ انتظار است.

حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در گفتگو با خبرنگار مهر، تجلی کسب معرفت و محبت به امام عصر در دوران غیبت را اطاعت محض از ولایت فقیه دانست و در ادامه ضمن اشاره به برخی ویژگی های عصر غیبت و وظایف منتظران در این دوران افزود : مهم ترین شاخصه های منتظران واقعی در عصر غیبت کسب معرفت و شناخت امام عصر (عج) است و این مولفه در دوران عصر غیبت بسیار حائز اهمیت است.

این استاد حوزه و دانشگاه در مازندران ضمن اشاره به برخی آیات و روایات در خصوص وظایف منتظران در عصر غیبت تصریح کرد : انتظار به معنی آمادگی و آماده سازی است و در عصر غیبت امام عصر(عج) زمینه سازی برای ظهور ایشان بسیار ضرورت پیدا خواهد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به روز ۱۲فروردین روز جمهوری اسلامی و رای مردم به این نظام مقدس ، پیروزی انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب مهدویت دانست و تاکید کرد : معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با اعتقاد به جامعه مهدوی و فرهنگ انتظار و با اعتقاد به قدرت اسلام و مسلمانان برای پیروزی انقلاب اسلامی هدف گذاری و برنامه ریزی کردند تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند و زمینه ظهور مصلح جهانی فراهم شود.

این محقق و پژوهشگر علوم دینی در استان ولایت مداری را مهم ترین و ضروری ترین شاخص منتظران مصلح جهانی در عصر غیبت دانست و بیان داشت : ولایت مداری مهم ترین الگو و سنجش رفتاری منتظران در دوران غیبت است و این عمل باید در این دوران تمرین آماده سازی برای ظهور امام عصر ثبت شود.

حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در ادامه ضمن اشاره به برخی ویژگی های جامعه مهدوی خاطر نشان کرد : مبنای اعتقادی و دین داری مردم بصیر ایران اسلامی حرکت عظیم پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد و ریشه اعتقادی مردم مسلمان ایران به رهبری بی بدیل امام خمینی (ره) سبب این جوشش و حرکت مردمی شد و امروز هم نظام مقدس جمهوری اسلامی با همان اعتقاد در مسیر پیشرفت و توسعه در جهت رسیدن به آرمان ها و اهداف متعالی نظام اسلامی با رهبری رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله ) گام برمیدارد و روز به روز عزتمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می دهد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان در پایان اعتقاد به مهدویت را  هویت و شناسنامه شیعه دانست و اظهار داشت : حفظ و بقای شیعه در تقویت و ترویج فرهنگ انتظار است و این فرهنگ باید به عنوان الگوی تربیت مهدوی در حوزه فرهنگی کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد و به عنوان یک راهبرد در حوزه فرهنگی کشور لحاظ شود.

کد خبر 3942972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =